„Докторският“ тим на Горно Прахово не успя да победи Башево – 5:5

събота, август 272коментара

Гюнер ШЮКРИ
Аматьорските футболни отбори от ардинските села Горно Прахово и Башево  се срещнаха в приятелски мач  на изкуствения терен на СОУ „П. Р. Славейков" в Кърджали. След много оспорван двубой двата тима отново завършиха наравно 4:4. Головете за горнопраховци  вкараха Кадир Аптикадир (Конти),  д-р Тургай Мустафа (дузпа), д-р Павел Хаджиев и Рамадан Исмаил. Точни за башевци бяха Мюрен Сали
(2 гола), Рейхан Шериф и Дениз Сали. След изпълнения на дузпи срещата отново завърши наравно – 5:5.
Двубоят бе много оспорван, изпълнен с битка и динамика. Още в началните минути основният футболист на Горно Прахово Сезгин Юсеин получи червен картон. До края  срещата премина равностойно, като и двата отбора реализираха по четири гола.
В тима на Горно Прахово освен д-р Тургай Мустафа, началник на отделение „Уши, нос и гърло" в Многопрофилната болница за активно лечение „Д-р Атанас Дафовски" АД в Кърджали играха още и д-р Павел Хаджиев, специализант по кардиология в кърджалийската болница и футболният ветеран от Момчилград  д-р Мюмюн Мехмед.
В отбора на Башево капитанът на тима – кметът на селото Мюрен Сали се появи на терена с чисто нов спортен екип, дарен от бурсенски бизнесмен. Най-малкият футболист на терена бе 12-годишният Емре Сали от състава на Башево. След мача играчите  на двата отбора бяха подготвили и „трето полувреме" в… заведение.
24rodopi.com
Изпрати :

+ коментара + 2 коментара

Анонимен
27/8/16 14:04

Браво на др Тургай, щом с чехли е вкарал гол.
Ако си купи маратонки башевци нямат шанс.

Анонимен
28/8/16 16:33

Уважаеми редактори виждам че пишете за всякакви приятелски мачлета,но думата Аматьорски е редно да се говори за мачовете от първенството на "А" ОФГ на БФС на Област Кърджали. Бих се радвал да отразите поне мачовете от детските групи ,които не са никак малко.