5 мача мъка! „Арда“ изпусна шанс да вземе първи гейм във волейболната Суперлига

събота, ноември 125коментара

Носителят на Суперкупата на България Нефтохимик 2010 (Бургас) постигна едва втора победа от началото на сезона в Суперлигата. Бургазлии надиграха без проблеми като гости Арда (Кърджали) с 3:0 (25:20, 28:26, 25:15) в среща от 5-ия кръг, играна пред 550 зрители в зала "Арпезос".
Момчетата на Петър Дочев започнаха концентрирано двубоя и без много да се напрягат взеха първата част, анализира специализираният сайт bgvolleyball.com.
Във втората обаче като чели се отпуснаха и това позволи на „Арда“ да се задържи по-дълго в гейма, като на моменти дори водеше в резултата. Така се стигна до доста оспорван край на тази част, която в крайна сметка бургазлии успяха да си вземат. Това уби и последната интрига в срещата и последния гейм беше категорично за гостите, които се поздравиха с чиста победа, посочва bgvolleyball.com.
„Нефтохимик“ са 8-и във временното класиране с 6 точки след 2 победи и 3 загуби. „Арда“ остава на последното 12-о място без победа и без спечелена точка до сега.