С 26 играчи „Арда“ ще атакува първото място във Втора лига, което автоматично включва отбора в елита за сезон 2019/2020.
Както вече 24rodopi.com писа, клубът представи играчите на стадиона в Кърджали пред най-верните си фенове и в последната контрола преди първия кръг на 28 юли (нашите гостуват на „Кариана“ в Ерден) победи с 2:1 „Ботев“ (Гълъбово).
Гостите първи отбелязаха гол от дузпа, след като капитанът на „сините“ бранителят Борислав Стойчев игра като вратар в собственото наказателно поле и бе декориран с червен картон. Той бе изгонен от игра, но заради приятелския характер на двубоя в игра влезе друг играч. Коларов бе точен от бялата точка в 30-ата минута.
Кърджалийци изравниха в 64-ата минута, също от дузпа, отсъдена за груба игра срещу Веселин Марчев. От 11 метра реализира привлеченият от „Верея“ Георги Андонов – 1:1.
Десет минути преди края дошлият от „Етър“ Джихат Кямил „открадна“ топка след груба грешка в защитата на гълъбовци и даде голов пас на резервата Ахмед Осман, който оформи крайното 2:1 за „Арда“.