С мощната подкрепа на над 7 000 фенове „Арда 1924“ победи „ЦСКА 1948“ с 1:0 и доби право да участва в баражите за влизане в Първа лига, заедно с „Монтана“.
„Арда 1924“ и „ЦСКА 1948“ играха на стадиона в Кърджали в дербито на 29-тия кръг от първенството във Втора лига.
Мачът бе с голям залог – при победа на „Сините от Кърджали“ - баражи!
Около 7 000 фенове дойдоха на стадиона, което е рекордна посещаемост за последните години. Мощната подкрепа на феновете стъписа гостите в първите минути на двубоя и...
"Арда 1924" поведе в 5-ата минута с гол на Венцислав Христов. Иван Коконов пое топка в централната част на терена, напредна, изведе по дясното крило Веселин Марчев, който пък пусна в малкото наказателно поле голов пас на Христов. Реализаторът не пропусна да прати топката в мрежата.
В 44-ата минута след изпълнен пряк свободен удар от Иван Коконов топката срещна напречната греда на вратата на гостите.
54-ата минута: Груба грешка на най-опитния бранител на "червените" позволи на Венцислав Христов да поеме топката и да напредне срещу вратаря на гостите, но прати топката в аут.
69-ата минута: Блестяща проява на Иван Караджов при най-сериозната възможност за гол на "ЦСКА 1948"!
90-ата минута: Иван Коконов излиза сам срещу вратаря на гостите и пропуск.
На 22 май ще стане ясно името на съперника на "Арда 1924". "Витоша" ще играе с втория, в момента - "Монтана", а загубилият финала на 11-ото място в Първа лига между "Септември" и "Дунав", ще срещне 3-тия в Б групата.