Традиционният есенен панаир на бита и културата в Кирково събра стотици родопчани в събота. Празникът бе открит със слово на кмета на Кирково Шукран Идриз, която е и домакин на проявата. В обръщението си към хората тя подчерта, че празниците са време, през което човек се връща назад, за да си припомни хубавите мигове и всичко, което е постигнал. Те са и време когато се поставят нови задачи, започват реализацията си нови идеи и проекти с мисълта за утрешния ден, за следващата година, за бъдещето. „Въпреки всичко това, ние успяхме да решим голяма част от проблемите на хората от нашата община. Работата ни през последната година беше насочена към повишаване на възможностите за разкриване на повече и нови работни места, за осигуряване на достойни доходи и по-благоприятни условия за живот на нашите жители.
Като основни приоритети за нас винаги са били и ще останат образованието, здравеопазването, социалните дейности, инфраструктурата и благоустрояването", подчерта още в словото си г-жа Идриз.

Пред присъстващите жители и гости на общината тя отчете направеното от началото на 2010г., както и това, което предстои да се направи. Сред тях бяха изтъкнати реализираните проекти по оперативните програми, по националните програми на МОМН, проекти към Центъра за образователна интеграция на децата и учениците от етническите малцинства. Предстои изграждането на централни площади в 4 населени места в общината, както и подобряване на инфраструктурата. В посока намаляване на безработицата в пределите на родопската община, за изпълнение на проектите ще бъдат ангажирани местни трудови ресурси.
От началото на новата учебна година ще стартира изпълнението на проект „Училищен плод" към МОМН , по който ще бъдат предоставени плодове и зеленчуци за всички деца от І до ІV клас и предучилищните групи в училищата и детските градини на общината.

За доброто настроение на празника се погрижиха оркестър „Пампорово" и фолклорна формация от съседната област Смолян. Специално за кирковчани пя фолкдивата Андреа.
На стадиона се проведе футболната среща между отборите на СОУ"Н.Й.Вапцаров"с.Бенковски и ПГ"Васил Левски" с.Кирково, която завърши с 2:1 за отбора на Кирково. За най-малките жители на общината, общинското ръководство бе предвидило забавно детско шоу „Джули-Марули". За всички малчугани, взели участие в шоуто имаше парче вкусна торта, която бе разрязана лично от г-жа Идриз.

Share To:

24rodopi

Viber

Post A Comment:

0 comments so far,add yours

Съдържанието на 24rodopi.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24rodopi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24rodopi.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24rodopi.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24rodopi.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24rodopi.com не носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK

Важно: Ползвайте материалите в 24rodopi.com, но ако уважавате труда на репортерите ни, които търсят новините на терен, цитирайте сайта. Ако поставите и линк към 24rodopi.com, нищо няма да загубите.

Администраторите на форума на rodopi24.blogspot.com пък призовават за толерантност и спазване на добрия тон под дописките. Те запазват правото си да ограничават или блокират публикуването на мнения.