Сега парите стигат да се наеме музикална уредба. На улицата звучат няколко часа кючеци. Хората се събират да поиграят и толкова. Канят само най-близките. Те закичват младоженците с дребни банкноти и толкова. Две-три семейства се кооперират, за да направят заедно тържеството. Така то продължава цял ден и до късно през нощта. Почерпка няма.
Само богатите могат да си позволят да наемат диджей или жива музика.
Местните хора си спомнят как преди години сватбите са траели по три дни. Първият ден традицията изисквала да се къноса булката и да се обръсне младоженеца.
Вторият ден се прави т.нар. „алай". Взема се булката от дома и под съпровода на оркестър.
На третия ден е софрата с много музика и танци.
Сега сгодяват младите на 13-14 години. По наше време браковете ставаха при пълнолетие след 18 години, когато младите завършеха основно или средно образование. Аз съм се оженил на 25 години, споделя Седат Мустафа.
Post A Comment:
0 comments so far,add yours
Съдържанието на 24rodopi.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24rodopi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24rodopi.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24rodopi.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24rodopi.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24rodopi.com не носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.
24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK