Къпаната баница на Росица Стоянова от Кърджали заслужи приза „Най-голяма баница". Пролетната баница на Соня Милетиева, също от Кърджали, бе определена за „най-добре презентирана". Най-оригинална се оказа баницата с дроб на Къймет Мюмюн от джебелското село Припек, а най –автентичен бе зелникът на Дафинка Атанасова от крумовградското село Горни Юруци. За най-многолистен журито посочи бялизворският бюрек на Фахрие Бехчи от Ардино, бутаната баница на Катя Ликова от с. Дрангово, община Кирково, бе наградена като най-богата, баницата с колачета на Надежда Стоянова от Кърджали бе избрана за най-майсторлъшка, суканата баница на Севдалина Петрова от Момчилград за най-засукана, а къпаната баница с месо на Шерифе Мюмюн от Черноочене – за най-блажна.
Излъчен бе приз за община с най-голямо разнообразие от баници. Спечелиха го кърджалийки с 42 тави различни кулинарни изкушения. Победителите получиха грамоти, резбовани дървени лъжици и кулинарни енциклопедии на популярната Росица Генчева. Три призови места за най-вкусна баница присъди и председателят на Съюза на народните читалища проф.д-р Стоян Денчев. Той удостои избраните кулинарки с грамоти и парични премии. Министърът на икономиката Трайчо Трайков връчи награди – грамоти и албуми на учениците, изработили най-интересните пластики от солено тесто. Получиха ги децата от ОУ „Паисий Хилендарски" – с. Перперек, ОУ „Иван Вазов" – с. Широко поле, СОУ „Васил Левски" – Крумовград , СОУ „Отец Паисий" – Кърджали, Ресурсния център за деца със специфични образователни потребности, СОУ „Владимир Димитров – Майстора" и Професионалната гимназия по туризъм „Проф. д-р Асен Златаров". Последните очароваха публиката с макет на пъстър селски двор. Пластиките от тесто бяха изложени в павилиона за туризма, заедно със сувенири и рекламни материали, онагледяващи културно-историческия профил на региона.
Изживяването беше невероятно!
ОтговорИзтриванеп.п. Росица Стоянова с най-голямата баница е от с. Завоя, община Кирково.
Кирково пак го няма никъде. Спим ли?
ОтговорИзтриванеАло журито....Всички видяха,че Кирково бяха най- добри.
ОтговорИзтриванеДобре че са били селяните от областта, иначе нямаше да има какво да похапне др.Цецка. Гражданите на Кърджали за които беше предназначен празника бяха само зяпачи и до някъде ги оправдавам. Сбрали се гербери на празник за да подкрепят накрая Касим Дал. Това е българската действителност.
ОтговорИзтриване