„Фахрие, абла, ти рушвети вземаш ли? Не, казваш. А защо тогава целият пазар ти вика Фахрие Рушвета!? Що не кажеш кой те праща и за колко, а?". Тези въпроси са зададени към служителка на Пазара на производителите в Кърджали. Отново назря скандал търговци-ръководство, а обвиненията „за наши хора масите са по-хубави", също не бяха спестени. А Фахрие, аблата, мълчи. Щото ако отговори, ще ги навърже по тела като прани гащи, всичките. Като онези в родилното, дето уж само чистачката искала кинти за „услугите".

Проблемът на пазара е, че в обществото мирише. Разбиха някакъв бардак в София, осигурявал манекенки и миски на заможни клиенти. Менюто се поръчвало и от политици. Това не е новина. Спря да бъде новина още когато един вътрешен министър заяви от една софра на репортерите „Не ме снимайте, сега съм с Жени". Имената на политиците-перверзници обаче няма да се чуят в обществото. Така, както и аблата Фахрие няма да гъкне за рушветите из пазара. Омертата в обществото не позволява. Манталитетът „Всички го правят, аз да не съм по-будала" се калява от още от ранна детска възраст. Рушветът започва от родилното, през детската градина, училището, сергията, в автомобила, та чак до бюрото в някой кабинет. Цял живот се „киха за едното наздраве". Тази държава не подлежи на промяна, защото хората не желаят да се променят. Неистово желаещ да бъде обвинител №1 в Държавата не се свени да лъже Държавата! Прогресът и „оправията" не е възможен в тази географска ширина. В този бардак клиенти няма, всички са труженици и всеки гледа да продаде-купи спокойствието си на подходяща цена.

 

От редакцията

Share To:

24rodopi

Viber

Post A Comment:

8 comments so far,Add yours

  1. Анонимен29/11/12 21:39

    Коя е тази ваша Фахрие абла.Нямали фамилия.

    ОтговорИзтриване
  2. Анонимен29/11/12 22:09

    Ами да, турското рушветчийство развали българското приятелство.

    ОтговорИзтриване
  3. Анонимен29/11/12 23:36

    DOLU RAIF TOI OBARKA PAZARA

    ОтговорИзтриване
  4. до Администратора29/11/12 23:40

    имах коментар,или в тоя сайт ги режете?

    ОтговорИзтриване
  5. Анонимен30/11/12 00:30

    mama mu i korumpirana durjavicaaaaaaaaaa

    ОтговорИзтриване
  6. Анонимен30/11/12 14:31

    tova e laja... imeto na sgreshilia chovek v tasi situatzia ne e bg darjava, ima si konkretno ime, litze s ID bg karta... bg medii slujat na mafioti kato lishavat bg narod ot obektivnata info i razduhvat falshivi sluhove...pak vleznahte v eu novite s real info, koyato vie uporito iskate da kriete ot sveta, a tya e tolkova otkroveno otkrita za vseki turist v BG s smartphon ili fotoaparat.

    ОтговорИзтриване
  7. Анонимен30/11/12 15:20

    Редакцията, не обвинявайте държавата в грехове, които няма, към кърджалийския пазар. ВИНОВНИ СА КМЕТА И ОБЩИНСКИЯ СЪВЕТ! и НАЗНАЧЕНИТЕ ОТ ТЯХ НЕКАДЪРНИЦИ!

    ОтговорИзтриване
  8. 14:31,
    би ли превел на български?

    Съжалявам,но не си направих труда да ти прочета коментара.

    ОтговорИзтриване

Съдържанието на 24rodopi.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24rodopi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24rodopi.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24rodopi.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24rodopi.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24rodopi.com не носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK

Важно: Ползвайте материалите в 24rodopi.com, но ако уважавате труда на репортерите ни, които търсят новините на терен, цитирайте сайта. Ако поставите и линк към 24rodopi.com, нищо няма да загубите.

Администраторите на форума на rodopi24.blogspot.com пък призовават за толерантност и спазване на добрия тон под дописките. Те запазват правото си да ограничават или блокират публикуването на мнения.