„Фахрие, абла, ти рушвети вземаш ли? Не, казваш. А защо тогава целият пазар ти вика Фахрие Рушвета!? Що не кажеш кой те праща и за колко, а?". Тези въпроси са зададени към служителка на Пазара на производителите в Кърджали. Отново назря скандал търговци-ръководство, а обвиненията „за наши хора масите са по-хубави", също не бяха спестени. А Фахрие, аблата, мълчи. Щото ако отговори, ще ги навърже по тела като прани гащи, всичките. Като онези в родилното, дето уж само чистачката искала кинти за „услугите".
Проблемът на пазара е, че в обществото мирише. Разбиха някакъв бардак в София, осигурявал манекенки и миски на заможни клиенти. Менюто се поръчвало и от политици. Това не е новина. Спря да бъде новина още когато един вътрешен министър заяви от една софра на репортерите „Не ме снимайте, сега съм с Жени". Имената на политиците-перверзници обаче няма да се чуят в обществото. Така, както и аблата Фахрие няма да гъкне за рушветите из пазара. Омертата в обществото не позволява. Манталитетът „Всички го правят, аз да не съм по-будала" се калява от още от ранна детска възраст. Рушветът започва от родилното, през детската градина, училището, сергията, в автомобила, та чак до бюрото в някой кабинет. Цял живот се „киха за едното наздраве". Тази държава не подлежи на промяна, защото хората не желаят да се променят. Неистово желаещ да бъде обвинител №1 в Държавата не се свени да лъже Държавата! Прогресът и „оправията" не е възможен в тази географска ширина. В този бардак клиенти няма, всички са труженици и всеки гледа да продаде-купи спокойствието си на подходяща цена.
От редакцията















Коя е тази ваша Фахрие абла.Нямали фамилия.
ОтговорИзтриванеАми да, турското рушветчийство развали българското приятелство.
ОтговорИзтриванеDOLU RAIF TOI OBARKA PAZARA
ОтговорИзтриванеимах коментар,или в тоя сайт ги режете?
ОтговорИзтриванеmama mu i korumpirana durjavicaaaaaaaaaa
ОтговорИзтриванеtova e laja... imeto na sgreshilia chovek v tasi situatzia ne e bg darjava, ima si konkretno ime, litze s ID bg karta... bg medii slujat na mafioti kato lishavat bg narod ot obektivnata info i razduhvat falshivi sluhove...pak vleznahte v eu novite s real info, koyato vie uporito iskate da kriete ot sveta, a tya e tolkova otkroveno otkrita za vseki turist v BG s smartphon ili fotoaparat.
ОтговорИзтриванеРедакцията, не обвинявайте държавата в грехове, които няма, към кърджалийския пазар. ВИНОВНИ СА КМЕТА И ОБЩИНСКИЯ СЪВЕТ! и НАЗНАЧЕНИТЕ ОТ ТЯХ НЕКАДЪРНИЦИ!
ОтговорИзтриване14:31,
ОтговорИзтриванеби ли превел на български?
Съжалявам,но не си направих труда да ти прочета коментара.