Преподавателката от кърджалийското СОУ „Отец Паисий" Марияна Бозакова извоюва второ място на проведения за 38-ма поредна година новогодишен крос в столицата на Германия - Берлин, известен под наименованието Berliner Silvesterlauf „Der Pfannkuchenlauf".
Над 2500 души от 34 държави участваха в надпреварата на 31 декември 2013 година.
Бозакова се представи убедително в бягането на 6.3 км., като от 196 участнички във възрастовата група WSEN, отстъпи само на представителката на домакините Брунате Клауди. Силно пресеченото и тежко трасе бе пробягано от кърджалийката за 30 мин и 52 сек. , с което тя подпечата второто си място и сребърния медал.
Кросовото бягане бе наблюдавано и аплодирано от хиляди берлинчани 11 часа преди настъпването на Новата година. Всички участници получиха след финала по една новогодишна палачинка лично от дядо Коледа, както и покана за старт и през следващата година.
Георги Кулов
bravo :)
ОтговорИзтриванеБраво,Марияна!Да си жива и здрава!Желая ти много успехи през 2014г.
ОтговорИзтриванеБраво!!! Каква хубава и фина жена, достойна за възхищение!!!
ОтговорИзтриванеБраво!Успехи и занапред!
ОтговорИзтриванеПоздравления! Успехи и занапред!
ОтговорИзтриванеДа си остане в Берлин ,ако може защото в училището е пълна вещица!!!!от учениците
ОтговорИзтриванеМи вещица ще е..., ако сте трътки. Като сте свикнали физ. да бъде свободен час и да се мотате. Вместо да я използвате максимално, за да имате страхотни стегнати тела..нали се сещате, че едно тяло не е нужно да е само слабо, а и стегната. След год. ще плащате за зали и инструктори.
ОтговорИзтриванеБраво Марианка! :)
Вижте речника на учениците от " Отец Паисий". Повечето от тях са толкова нахални, невъзпитани и груби. За тях обидата е поздрав. Въпросната госпожа може само да бъде за пример, но кой да следва такива примери - простотиите са по- интересни.
ОтговорИзтриванеВещица била, да та еа в бунака мръсен мри в киреча бе или си ходи надолу, палячо
ОтговорИзтриванедо 11.29 точно за това говорим, вижте какви думи използват и как звучат. Никога няма да бъдат като госпожата , когато станат на нейните години, защото за тези постижения се иска труд, воля и качества. За тия диваци е дъното и те си го заслужанат. Нека учителите ни да обърнат внимание на поведението на учениците, които освен псувни и цинизми не знаят друго.
ОтговорИзтриванеВ СОУ"От.Паисий" в Кърджали са най-разпасаните ученици.Там не се учи,а се хулиганства-липсва ред и дисциплина,дори и някои учители не влизат в час,а са в кафето......
ОтговорИзтриванеАман от злобари и завистници! Браво, госпожо!
ОтговорИзтриванеС това бегане по разни кросове не й остава време да си кара часовете завалийката. Толкова бегане за една палачинка не си струва. Нема ли кой да я научи как се правят палачинки? За училището вече разбрахме, че учениците не "бегат в час", а от час.
ОтговорИзтриване