Противно на твърденията, че младите хора не знаят как да реагират при критични ситуации, сервитьорки в момчилградско заведение оказаха първа помощ на припаднала жена, разказаха очевидци на инцидента.
Тя се почувствала зле в заведението, където седнала да пие кафе. Двете момичета от персонала се втурнали към клиентката в мига, в който тя изгубила съзнание.
Пристигналият екип на Центъра за спешна и неотложна помощ транспортира пострадалата в болницата. (24rodopi.com)
Share To:

24rodopi

Post A Comment:

13 comments so far,Add yours

  1. Анонимен20/5/14 20:08

    Браво момичета!

    ОтговорИзтриване
  2. Анонимен20/5/14 20:52

    Браво на момичетата! Такива новини ме карат да се радвам, че е останала още човещина у хората!

    ОтговорИзтриване
  3. Анонимен20/5/14 21:01

    bravo ednata e ot istanbul..vladee dobre bilgarskiya

    ОтговорИзтриване
  4. Анонимен20/5/14 21:14

    Тя владее добре bilgarskiya, ама теб като те гледам колко неграмотно пишеш чак стомах ме свива.

    ОтговорИзтриване
  5. Анонимен20/5/14 22:04

    Кой ви дава право да снимате припадналата жена? Не знаете ли, че нарушавате основно конституционно право на гражданка на Република България? Някой да ви е дал изрично съгласие да снимате, а господине?!?

    ОтговорИзтриване
  6. Анонимен20/5/14 22:30

    Многознайкото от 22.04 часа - я кажи кое е това основно конституционно право на гражданка на Република България, че нещо не се сещам. Това което знам е че фотографирането и филмирането на хора е неделима част от правото на всеки да търси, разпространява и получава информация. Това е записано и в конституцията, и в Европейската конвенция за правата на човека.

    ОтговорИзтриване
  7. Анонимен20/5/14 22:36

    Чл. 32. (1) Личният живот на гражданите е неприкосновен. Всеки има право на защита срещу незаконна намеса в личния и семейния му живот и срещу посегателство върху неговата чест, достойнство и добро име.
    (2) Никой не може да бъде следен, фотографиран, филмиран, записван или подлаган на други подобни действия без негово знание или въпреки неговото изрично несъгласие освен в предвидените от закона случаи.

    ОтговорИзтриване
  8. Анонимен20/5/14 22:57

    Правата в това отношение са много разтегливо понятие. Всеки може да бъде заснет на публично място, но не и в рамките на частната си собственост, ако някой не иска да бъде заснет. Иначе няма да има репортажи, особено скандални бе, какви са тези глупости за права и нам какво си.

    ОтговорИзтриване
  9. Анонимен20/5/14 23:03

    Широко разпространена заблуда е, че към фотографията с комерсиална или некомерсиална цел има отношение чл. 32 ал. (2) КРБ - Никой не може да бъде следен, фотографиран, филмиран, записван или подлаган на други подобни действия без негово знание или въпреки неговото изрично несъгласие освен в предвидените от закона случаи. Чл. 32 ал. (2) КРБ е норма, която се отнася пряко до наказателният процес и по-точно до веществените доказателствени средства (ВДС), изготвяни по реда на НПК и ЗСРС.

    Преведено на човешки език, от тази норма следва, че такива изображения не могат да бъдат използвани като доказателства за вина за извършено престъпление, но акцента е върху „извън случаите предвидени в закона” – НПК и ЗСРС. Теоретично е възможно, в конкретни случаи, лице, което е фотографирано, по реда на ГПК да предяви иск за нанесени материални щети и/или пропуснати ползи в случаите, когато фотографа се е облагодетелствал (получил е пари) за снимка и не е платил на модела за моделстването, но в такъв случай трябва да съществува договор между двамата и това не се отнася за случаите, в които кадърът е заснет на публично място или за целите на СМИ – т.нар. „Редакционни цели”. Възможно е и предявяването на иск за нанесени нематериални щети, когато публикувани или разпространявани кадри накърняват достойнството и честа на лице или са унизителни за него, по реда на ГПК, а в някои конкретни случаи и по реда на НПК – да се образува наказателно производство, ако правните последици от деянието представляват обществена опасност и са престъпление по смисъла на НК, когато случая не е маловажен.

    Резултати от фотографиране и филмиране (заснети от любител или професионалист фотограф, оператор за целите на СМИ или чрез охранителни камери), могат да бъдат изискани и иззети от органите на досъдебното производство, в качеството им на УЛИКА с цел да образуват наказателно производство, в хода на което, обаче, трябва да се намерят ДОКАЗАТЕЛСТВА за вината на дееца. Когато за целите на изготвянето на ВДС се използват методи на фотографиране и филмиране, то фотографирането/филмирането се извършва от ДЪРЖАВЕН ОРГАН, а не от любител или професионалист фотограф!

    ОтговорИзтриване
  10. Анонимен20/5/14 23:22

    Мен никой не ме е питал дал може да си постави камери в банката в която ходя и да ме снима. Питам моите основни права къде са? Камери има и по заведенията, по хотелите, по паркингите, по моловете и къде ли не. защо не се спазва конституцията?

    ОтговорИзтриване
  11. Анонимен20/5/14 23:40

    Кога могат да ме снимат без моето позволение?

    Законът не изисква съгласието ми, когато:

    изображението е било направено в хода на обществената дейност, която извършвам, заснет съм на публично или обществено място (например: на кафе пред парламента, народното събрание или президентството, изразявайки гражданска позиция);
    изображението на лицето ми е само детайл в произведение, показващо събрание, шествие или пейзаж;
    съм получил предварително възнаграждение за снимката/видеото.
    Позволено е заснемането с редакционна цел – това е ползването на кадри за представяне пред обществото на събития, представляващи обществен, политически и социален интерес. На спортно или културно събитие също мога да бъда заснеман, ако съответният фоторепортер притежава необходимото разрешение да снима. Това разрешение се дава предварително от организатора на събитието или собственика на помещението и се нарича “акредитация”.

    ОтговорИзтриване
  12. Анонимен21/5/14 01:06

    Gyormedici mnogo filmi da gledali

    ОтговорИзтриване
  13. Анонимен21/5/14 09:34

    Браво на момичетата.

    ОтговорИзтриване

Съдържанието на 24rodopi.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24rodopi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24rodopi.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24rodopi.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24rodopi.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24rodopi.com не носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK

Важно: Ползвайте материалите в 24rodopi.com, но ако уважавате труда на репортерите ни, които търсят новините на терен, цитирайте сайта. Ако поставите и линк към 24rodopi.com, нищо няма да загубите.

Администраторите на форума на rodopi24.blogspot.com пък призовават за толерантност и спазване на добрия тон под дописките. Те запазват правото си да ограничават или блокират публикуването на мнения.