Защитникът на българските турци - дипломатът Тахсин Бурджуоглу, ще бъде сред почетните гости на празника на Джебел на 19 май. Турският дипломат ще се качи на трибуната на 19 май редом с лидерът на ДПС Лютви Местан и двадесет депутати на Движението.Тахсин Бурджуоглу е почетен гражданин на Джебел.
Отличието му е присъдено за това, че като дипломат на работа в София през 1984-1985 г. активно брани българските турци от т.нар.Възродителен процес. Той е изгонен от България. Продължава дейността си в Париж и Ню Йорк. Защитава нашите мюсюлмани от трибуната на ООН. След падането на тоталитарния режим е назначен от Анкара за посланик в София.
„Очакваме на празника да бъдат и  кметовете на общини, излъчени от ДПС. Ще дойдат и делегации на побратимените градове", заяви кметът на Джебел Бахри Юмер. Той посочи, че е предвидена богата спортна програма. Кулминацията ще е турнирът за Суперкупата на Джебел между победителя от местните селски отбори и гости от Гърция, от Западна Тракия.
Ще бъдат зачетени и ветераните. Ще има гости от страната и чужбина,играли за Джебел. Те ще формират  отбор, който ще се срещне с тим на Бенковски,воден от легендата Мюмюн Кашмеров. На участниците ще бъдат раздадени паметни значки.
Бахри Юмер съобщи също, че за доброто настроение на джебелчани ще се грижат фолкдивата Цветелина Янева, вокалния състав „Букет" и др.
Георги Кулов
Share To:

24rodopi

Viber

Post A Comment:

8 comments so far,Add yours

  1. джебелията от истанбул15/5/15 11:11

    ДС!!!

    ОтговорИзтриване
  2. Анонимен15/5/15 12:39

    Агентите Сава и Петър и те ще бъдат ли там ?

    ОтговорИзтриване
  3. Анонимен15/5/15 13:04

    Да попитам само от кого ги защитава?

    ОтговорИзтриване
  4. Анонимен15/5/15 13:21

    Кмета на с.Голямо Каменяне там ли ще бъде.Той обича БКП.

    ОтговорИзтриване
  5. Анонимен15/5/15 14:54

    Коментар

    ОтговорИзтриване
  6. бай Теньо16/5/15 00:20

    Кво става с коментара, ша има ли коментари или не. Очакваме...

    ОтговорИзтриване
  7. Анонимен12/3/16 17:08

    Надявам се в бъдеще Земята да се оправи и вече да няма омраза, злоба, гняв, насилие, богохулства (дори като негодувание, нетърпение, отчаяние, отегчение и т.н), изтезания, безработица, зло, насилие, мръсни и/или пошли неща, лоши прояви, болести и прочие лоши неща между хора (в хора) и прочие - а да има добър и щастлив живот за хората и добър шанс за всеки човек. На света му трябва любов, мир и доброта (и да се промени положително - от лошите крайности до които е стигнал)!Според мен: света трябва да върви към положителни промени и вече да няма войни, конфликти, геноцид/и (над) човек и/или хора, убийства, побои, самоубийства, насилия /в филми, романи, сериали и т. н/, черен и/или лош хумор /примерно с - педераси /изнасилвания (над) тях и въобще и т. н/включително още от детска възраст, импотентни мъже и прочие/, вражди, вулгарни думи, и нищо лошо на Земята. Дано по-скоро света се оправи и промени към добро - аз желая свят без страдание, насилие и въобще без всякакви лоши неща!! Надявам се по-скоро света да се оправи и промени към добро : и отново хората по света да имат добра работа; добър и щастлив живот и т.н!!

    ОтговорИзтриване
  8. Анонимен12/3/16 17:09

    I write from abroad

    And I think need: peace on Earth and good among people

    ОтговорИзтриване

Съдържанието на 24rodopi.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24rodopi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24rodopi.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24rodopi.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24rodopi.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24rodopi.com не носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK

Важно: Ползвайте материалите в 24rodopi.com, но ако уважавате труда на репортерите ни, които търсят новините на терен, цитирайте сайта. Ако поставите и линк към 24rodopi.com, нищо няма да загубите.

Администраторите на форума на rodopi24.blogspot.com пък призовават за толерантност и спазване на добрия тон под дописките. Те запазват правото си да ограничават или блокират публикуването на мнения.