37 абитуриенти от ГПЧЕ „Христо Ботев" получиха немски езикови дипломи. За възпитаниците на Езиковата гимназия се отварят вратите на най-престижните университети в немскоговорящите страни.
Придобиването на немската езикова диплома е плод на усърдна работа от страна на ученици и учители, които 12 години работят по Програмата към Културното министерство на Република Германия. Вече стотици възпитаници на ГПЧЕ „Христо Ботев" са успели да получат изключително престижната диплома, валидна за цял живот във всяка една европейска страна. Още с постъпването си в езиковата гимназия, учениците от паралелките с профил немски език, започват своята подготовка по програмата на Немското културно министерство. За най-малките гимназисти първото изпитание за влизане в програмата е полагането на писмен и устен изпит в девети клас. Следват години на усърдна работа и обучение с иновационни методи, за да бъдат допуснати до финален изпит в дванадесети клас. Toй ce пpoвeждa в две части – писмен и устен. Писменият изпит се организира в училището пo eднo и cъщo вpeмe с всички кандидати от цял cвят. След това всички пиcмeни paбoти ce пpoвepявaт от специална комисия в Кьолн, Гepмaния. Устният изпит е пред комисия от трима преподаватели, като пpeдceдaтeл e методист - консултант към Немското посолство в България, а другите двама са преподаватели от гимназията. И тази година на изпита през декември ботевци впечатлиха госпожа Сибиле Шабанска със знанията и уменията си да общуват на немски език и защитиха достойно своите петгодишни усилия да овладеят езика на Гьоте и Шилер до високото ниво С1 според европейската езикова рамка.
Естествената кулминация за положените усилия и постигнатите резултати е уникалната за областния град церемония по връчване на дипломите, която се превръща в празник за родители, преподаватели и официални гости. Вълнуващото тържество бе открито от директора на Гимназията Йорданка Чавдарова, която изказа удовлетворението и радостта си от успехите на поредния ботевски випуск и пожела на своите възпитаници да продължат в същия дух да се доказват във всяка една точка на света с думите: „Независимо къде се намирате, работете за просперитета на човечеството, бъдете здрави и дръзновени!".
Специално приветствие към абитуриентите отправи и началникът на РИО – Кърджали Гроздан Колев. „Използвайте придобитите знания и умения за бъдещото си кариерно развитие! Вярвайте във възможностите, които са ви дали вашето училище и преподаватели, защото от личен опит знам, че немският език отваря много хоризонти пред вас", заяви той.
Тържеството бе уважено и от госпожа Вилдан Сефер, представител на Областна администрация - Кърджали, която прочете приветствен адрес от името на Областния управител Илия Илиев с пожелания за бъдеща успешна реализация в живота.
Вълнуващо слово произнесе и госпожа Сибиле Шабанска, регионален консултант по немски език към Посолството на Германия. На първо място тя отправи адмирации към най-добре представилата се на изпита ученичка- Надежда Стефанова и целия випуск дипломанти. Връчи дипломите на 37 зрелостници от випуск 2015 и им пожела много бъдещи успехи.
Най-ценният подарък дойде от родителите, които изразиха своята удовлетвореност от взетото от тях пет години по-рано решение, децата им да се обучават в най-доброто училище в региона, използвайки възможностите, които то предоставя. Гореща бе тяхната благодарност към ръководството на гимназията и всички преподаватели по немски език за професионализма и всеотдайността им, както и за безрезервната им помощ, за да могат техните деца днес да са горди притежатели на това високо отличие. Чрез успеха на своите възпитаници институцията ГПЧЕ „Христо Ботев" отново показа, че е отлична школа за младите хора, носещи ботевския дух в сърцата си, които покоряват върховете на знанието и с много труд, мотивация и упоритост преследват смелите си мечти, за да могат в бъдеще успешно да се реализират в живота.
24rodopi.com

Share To:

24rodopi

Viber

Post A Comment:

2 comments so far,Add yours

  1. Анонимен14/5/15 20:50

    Много се радвам, че има такива прекрасни младежи, все още! Честито! Бог да бъде с вас!

    ОтговорИзтриване
  2. Анонимен15/5/15 13:17

    Radvam im se na tezi talantli i umni deca ,no zashto vasaga godina Bilgarya prodiljava da gi goni,zasho izpuskame nay-umte ni deca ZASHTOOOO:((

    ОтговорИзтриване

Съдържанието на 24rodopi.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24rodopi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24rodopi.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24rodopi.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24rodopi.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24rodopi.com не носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK

Важно: Ползвайте материалите в 24rodopi.com, но ако уважавате труда на репортерите ни, които търсят новините на терен, цитирайте сайта. Ако поставите и линк към 24rodopi.com, нищо няма да загубите.

Администраторите на форума на rodopi24.blogspot.com пък призовават за толерантност и спазване на добрия тон под дописките. Те запазват правото си да ограничават или блокират публикуването на мнения.