Свещената нощ мирадж бе отбелязан с мевлид в централната джамия в Ардино.
Преди да започне програмата в обновения двор на религиозния дом всички мюсюлмани бяха нагостени с 4 казана пилаф. Сред тях бяха кметът на общината Ресми Мурад, заместникът му Изет Шабан, секретарят на общината инж. Кемал Алиев.
След вечерната молитва програмата започна с четене на айети от Свещения Коран. Наместник-районният мюфтия Ерхан Реджеб и Сезер Айханов изнесоха лекции относно значението и важността на Свещената нощ.
Мирадж означава изкачване по стълба. През тази нощ е повелена задължителният петкратен намаз, низпослани са последните два айета от Сура „Бакара". През тази нощ преди повече от 1400 години се осъществява нощното пътешествие на Мохаммед (с.а.в.) от Мекке до Йерусалим.
 „Всечист е Онзи, който пренесе своя раб нощем в Свещената джамия до най-далечната джамия, околностите на която ние благословихме, за да му покажем от нашите знамения. Той е Всечуващият, Всезрящия".
(Сура Исра 1 айет)
Организатор на религоизната проява бе мюсюлманското настоятелство на град Ардино със съдействието на община Ардино.
24rodopi.com
Share To:

24rodopi

Viber

Post A Comment:

10 comments so far,Add yours

  1. Анонимен17/5/15 01:02

    Колко и кои от най-долната снимка не пият алкохол ? Мюсюлмани за келепира ... Админе, стиска ли ти пуснеш този коментар ?

    ОтговорИзтриване
  2. Анонимен17/5/15 10:59

    Значи който не пие алкохол е мюсюлманин ли ? Тъпак.

    ОтговорИзтриване
  3. Анонимен17/5/15 12:46

    Задължително условие да си мюсюлманин е да не пиеш алкохол. Никъде не съм казал, че само не консумирането на алкохол те прави мюсюлманин. Научи се да четеш. Добре, че админа е пуснал от три коментара едното ( най-мекато) да видят тези комунисти какво мислят хората за тях.

    ОтговорИзтриване
  4. Анонимен17/5/15 13:17

    ДО 12:46. А ТИ СЕ НАУЧИ ДА ПИШЕШ ПРАВИЛНО ! "НЕ КОНСУМИРАНЕТО" Е ЦЯЛА ДУМА , БРАТ,ЧЕД ! А ЗА "НАЙ-МЕКАТО" ?????????????????????? ТО ЗАТОВА "ТУРЦИТЕ" КАТО ДОЙДАТ В БЪЛГАРИЯ , СЕ ПОСИРАТ ОТ МАСТИКА , БИРА И СВИНСКИ КЕБАПЧЕТА ! ЗАТОВА МЕСТНИТЕ В ТУРЦИЯ ГИ НАРИЧАТ "МЮМЮНИ" !

    ОтговорИзтриване
  5. Анонимен17/5/15 15:32

    Da jivey partiya DPS gyavuri

    ОтговорИзтриване
  6. Анонимен17/5/15 17:15

    Уникалната БЪЛГАРСКА редакция.......
    Няква си ТУРСКА нощ отбелязана като новина , а нощта на музеите ??????????

    ОтговорИзтриване
  7. Анонимен17/5/15 18:23

    Samo DPS Drugi partiy ne priznava me na koy mi trava nost na mozeiyte ? Vis nasite hora yadat i piyat

    ОтговорИзтриване
  8. Анонимен17/5/15 18:50

    Мале мале ахсххаха турска работа, кой си измил краката, кой не...

    ОтговорИзтриване
  9. Анонимен17/5/15 23:55

    13:17 Явно си бил там и си скрил ракийката под масата. Тръгнал си да търсиш кусур на човека за два неволни пропуска, ама си забравил, че в българският език има и малки букви. На фона на царящата пълна неграмотност в България, човека е писал даже много добре. За какво ли му е да пише правилно на изчезващ вече език ?

    ОтговорИзтриване
  10. Анонимен18/5/15 00:00

    13:17 не се пише БРАТ,ЧЕД , а братовчед :) . Не се пише "ТУРЦИТЕ", а турците. Научи също къде и как се ползват удивителни и въпросителни знаци. Неграмотен простак...

    ОтговорИзтриване

Съдържанието на 24rodopi.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24rodopi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24rodopi.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24rodopi.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24rodopi.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24rodopi.com не носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK

Важно: Ползвайте материалите в 24rodopi.com, но ако уважавате труда на репортерите ни, които търсят новините на терен, цитирайте сайта. Ако поставите и линк към 24rodopi.com, нищо няма да загубите.

Администраторите на форума на rodopi24.blogspot.com пък призовават за толерантност и спазване на добрия тон под дописките. Те запазват правото си да ограничават или блокират публикуването на мнения.