Кърджалиец си направи зеленчукова градинка под… терасата на жилището си в панелна кооперация в най-големия квартал на града „Възрожденци". Малкото дворче е прилежно окопано и засято, поставена е дори ограда, за да не влизат „нашественици" и пипат реколтата на собственика, който обаче в случая е Община Кърджали.
„Градинките бяха хит край брега на Арда в началото на деветдесетте години на миналия век. Всеки пръв заградил общинската земя се радваше на реколтата си. Те обаче бяха премахнати и вече се броят на пръсти. Явно това е принудило човекът да пренесе спомените от село току под терасата си. Друг е въпросът колко е правилно всеки, на който му скимне, да загражда общинска собственост", коментираха съседи на земеделеца от блок №41.
24rodopi.com
Share To:

24rodopi

Viber

Post A Comment:

20 comments so far,Add yours

  1. Анонимен17/5/15 11:49

    dayte snimkata da vidime koy e tozi tarikat

    ОтговорИзтриване
  2. Анонимен17/5/15 12:11

    И какво лошо има в това? Човека решил да облагороди около балкона си. Вместо боклуци и прахуляк от балконите сега ще има домати, лук... Тази гледка е обичайна и за някои градове в Холандия, Белгия и Франция. Препоръчвам да спрете с този негативизъм. А общината трябва да поощрява своите граждани предоставяйки им по наем подходящ терен за малки градинки. Това е честра практика в Европа, Защо не вместо тръни и плевели по край Арда да има хубави малки лехи със зеленуци?

    ОтговорИзтриване
  3. Анонимен17/5/15 12:14

    и какво лошо има, една кожа място, човека се грижи, ако остане на общината ще има трева до кръста ? стига сте се заяждали с хората.
    ако няма новини да отразявате се самозакрийте

    ОтговорИзтриване
  4. Анонимен17/5/15 12:14

    Бе няма лошо, ама на тези места обикновено нормалните хора садят цветя, цветни храсти и дървета. Няма лошо и зеленчуци да се посадят, ама според мен трябва да се включат всички съседи и после заедно на пикник да изядат реколтата :))))

    ОтговорИзтриване
  5. Анонимен17/5/15 12:20

    Няма нищо лошо.. Вместо боклуци ще "растат" зеленчуци :) Поздравления на земеделеца.. Много добре се е сетил. Добра идея! Мога да си направя и аз една хубава градинка пред блока, ако са съгласни и ако нямат нищо против съседите. Това е нещо нормално!

    ОтговорИзтриване
  6. Анонимен17/5/15 13:08

    Super e bravo na choveka ne go marzi raboti i si izkarva golqma rabota che bilo pred bloka e i vmesto da nikne troskot i da obikalqt zmii choveka go e izchistil i zasql shte se poddarja kakvo vednaga revnahte redakciqta ima mesto za vseki koito ima merak da taboti ama loshto e che naroda e marzeliv ama i zavistliv bilo obshtinska zemq mi da go stopanusva obshtinata a ne da vadi zmii

    ОтговорИзтриване
  7. Анонимен17/5/15 13:30

    Neka da si pravqt horata gradinki ... pone da ima neshto za zanimavka i vmesto da ima bokluci neka ima zelenvhuci

    ОтговорИзтриване
  8. Анонимен17/5/15 13:47

    Вие добре ли сте? Ако всеки тръгне да загради с телена ограда висока 1,5м около блока в който живее на какво ще заприлича този град??? В зелените площи около блоковете може да има само трева и цветя, плодове и зеленчуци само в частна собственост.

    ОтговорИзтриване
  9. Анонимен17/5/15 14:01

    Браво,само на мързеливците им пречи.

    ОтговорИзтриване
  10. Анонимен17/5/15 14:53

    И в Момчилград е така - или залепени за блоковете пристроикиили заградени площи ! Дори и Акиф го приспаха!!!!!!

    ОтговорИзтриване
  11. Анонимен17/5/15 15:16

    И какво е лошото нека да има пред и над всеки блок да сме екологочен град
    Цветя ако иска пак може но подобре да има нещо отколкото кърлежи и змии. Ограта е за кравите дето са навсякъде и ... За тези дето им е хубаво да късат и унищожат. Ако искат цветя кой кога е засадил дори общината не сади вече защото е разход

    ОтговорИзтриване
  12. Анонимен17/5/15 16:25

    Градинаря напуснал селото , Но селото не го е напуснал

    ОтговорИзтриване
  13. Анонимен17/5/15 16:32

    ТОВА Е ТАШО ПОЖАРНИКАРЯ !

    ОтговорИзтриване
  14. Анонимен17/5/15 16:39

    дручко си е да можеш да си хвърлиш боклука през терасата,тоя веднага да го глобят,ше ми прави от площите за боклук ниви,още утре да закарат на място 2 контейнера направо в градинката

    ОтговорИзтриване
  15. Анонимен17/5/15 16:44

    Няма нищо лошо,Общината като не си върши работата,браво на такива граждани!

    ОтговорИзтриване
  16. Анонимен17/5/15 16:48

    какво лошо е направил човека моля ви се вместо да му помогнете и вземете за пример вие недоволствате

    ОтговорИзтриване
  17. Анонимен17/5/15 17:07

    Do 13:47 i kakvo shte stane kato vseki si napravi gradinka shte e chisto izkopano i priqtno ama ti mai si marzeliv i tova ti prechi mi da rabotqt horata tq zemqta pak si e na obshtinata nikoi nqma da i q otkradne samo shte q oblagorodqt horata ama ei takiva krivorazbrani kato teb sa beda zq toq narod. ;)

    ОтговорИзтриване
  18. Анонимен17/5/15 17:52

    Няма лошо, поне е чисто. Ако не е заградено ще е пълно с боклуци, кучешки или кравешки лайна, пък и няма да си хвърлят торбичките от терасата. Вярно, че не е редно, ама в Кърджали ред има ли?

    ОтговорИзтриване
  19. Анонимен17/5/15 18:13

    v tova gladno vreme s cvetq pred bloka ne mojesh da se naqdesh...bravo na zemedeleca nqma nishto losho..takava nie prosto bednata darjavica bez sredna klasa samo mnogo bogati i mnogo bedni..div kapitalizam

    ОтговорИзтриване
  20. Анонимен18/5/15 08:10

    Градинката е заградена,защото скитащите крави,които са свещени в Кърджали,ще я опасат!Индустан гиби.....

    ОтговорИзтриване

Съдържанието на 24rodopi.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24rodopi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24rodopi.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24rodopi.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24rodopi.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24rodopi.com не носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK

Важно: Ползвайте материалите в 24rodopi.com, но ако уважавате труда на репортерите ни, които търсят новините на терен, цитирайте сайта. Ако поставите и линк към 24rodopi.com, нищо няма да загубите.

Администраторите на форума на rodopi24.blogspot.com пък призовават за толерантност и спазване на добрия тон под дописките. Те запазват правото си да ограничават или блокират публикуването на мнения.