Доброволци от различни структури на Младежко-ДПС раздадоха студена вода на близо 500 души, чакащи пред гишетата на Паспортна служба в Кърджали. Акцията се организира от Общинския съвет на младежкото крило на Движението в областния град. Идеята на младите хора е чрез доброволческата инициатива да алармират институциите за създаване на нова, работеща организация.
„Свидетели сме как ежедневно наши съграждани са подложени на стрес и са принудени да чакат неопределено време за издаване на нови документи. За съжаление обстановката е напрегната и неспокойна. Няма как да останем безучастни при така създалата се неприятна ситуация", посочват от ръководството на Младежко ДПС. Те призовават за бързи и адекватни действия от страна на компетентните институции за решаване на въпроса. През летни месеци, когато температурите са още по-високи, очакванията им са да се извиват още по-дълги опашки и това да затрудни допълнително чакащите.
Председателят на Младежко ДПС-Кърджали Кадир Мустафов отбеляза, че инициативата на младите хора ще продължи и през следващите дни.
24rodopi.com
Share To:

24rodopi

Viber

Post A Comment:

42 comments so far,Add yours

  1. Анонимен14/5/15 18:22

    Млади доброволецо от ДПС, мачкай червения башибозук, мачкай!

    ОтговорИзтриване
  2. Анонимен14/5/15 18:26

    Преди избори пак се започна с пропадандата

    ОтговорИзтриване
  3. Анонимен14/5/15 18:30

    Am//na kodumun yalakalari

    ОтговорИзтриване
  4. Анонимен14/5/15 18:34

    Aşk olsun !! Samo DPS ;)

    ОтговорИзтриване
  5. Анонимен14/5/15 18:44

    Bravo na mladite!!!

    ОтговорИзтриване
  6. Анонимен14/5/15 18:45

    Те не са наши съграждани,защото не живеят в България. Български гражданин е човек,който живее и се труди в България. Такива,които идват само на екскурзия да гласуват и използват българските документи за да пътуват свободно в Европа са всичко друго,но не и български граждани! Аз не желая някой си,който идва веднъж годишно да решава съдбата на града и страната ми!

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен14/5/15 22:49

      Mrisen natsionalist.Gradit ne vasa !!!

      Изтриване
    2. Анонимен14/5/15 23:05

      Mrisen natsionalist.Gradit ne vasa !!!

      Изтриване
    3. Анонимен14/5/15 23:39

      Mangalite sa po dobri ot vas.Ohlyuf.

      Изтриване
    4. Анонимен15/5/15 09:33

      Mlk be kabriolet

      Изтриване
  7. Анонимен14/5/15 18:47

    Барем да беше хладка водица бре... язък за хаира...

    ОтговорИзтриване
  8. Анонимен14/5/15 19:00

    Браво момчета мачкайте червения башибозук, важен е жеста който сте направили!

    ОтговорИзтриване
  9. Анонимен14/5/15 19:20

    И кебабчета им давайте като ще правите хаир, да е цял. Нали дпс ги кара да чакат там. Ако искаха можеха да решат проблема отдавна.

    ОтговорИзтриване
  10. Анонимен14/5/15 19:36

    Че да си купят вода чакащите.Има и магазинче там има и чешмичка. Кво се правят на загрижени депесарчетата.Трябва да има гише отделно за гражданите живеещи си в Кърджали.Защо трябва да се редя с тези миризливци на една опашка.Те ако са тук в отпуск аз работя и нямам време да седя по опашки.Няма ли да им ги вземат тези паспорти вече,само гласуват в Бг,и то без да живеят тук.А как миришат тези виснали гащи.И мъжете и жените им са леш.Виж нашите турци в Кърджали се поддържат и са винаги добре облечени и чисти а тези са ............... леш.Личи си че са мангали.

    ОтговорИзтриване
  11. Анонимен14/5/15 19:39

    Тези граждани нека хващат автобуса за бурса и да не се връщат повече ,нали говорят само за турция колко било добре там . А се редят за Български паспорти . Защо ли.

    ОтговорИзтриване
  12. Анонимен14/5/15 19:56

    Тази вода я прати Вальо Жабата кво дпс кви 5лева сега чувам и чеверме щял да прави пред паспортна !!!

    ОтговорИзтриване
  13. Анонимен14/5/15 20:06

    И да им съберете после празните шишета,младежи от ДПС, защото те ще забравят за това. А и като гледам какво остава след подобни "съграждани" като свършат изборни дни.... ...

    ОтговорИзтриване
  14. Анонимен14/5/15 20:10

    Жаби ти ли си пишеш коментарите а ? ти освен конски кебапчета друго не моеш да правиш

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен14/5/15 20:47

      Че какво им е на конските кебапчета, това е храна за батки :D

      Изтриване
  15. Анонимен14/5/15 20:23

    До: 19:36 !
    Не на омразата !
    До кога ще е тази омраза, бе, хора ! Омръзна ни да четем противоречия. К`во ви правят хората. Да не би да са седнали на масата ви, та толкова омраза се е събрало във вас. Явно не сте излизали извън България да видите, как живеят всички в единство-бели,жълти,черни, със забрадки, без забрадки, с шалвари, без шалвари...Нали затова се борихме ---да има свобода на словото, да сме свободни...

    ОтговорИзтриване
  16. Анонимен14/5/15 20:23

    prostotiyata nyama granici nasata dirjava nikoga nyama da se opravi zaradi takiva kato vas s kratik mirogled ta tezi hora sa bilgarski grajdani i se polzvat s tezi prsva kato vas te idvat pone edin pit v godinata ta i povece puti. Kolko piti idvat decata na taka narecenite ot vas cisti bilgari da vi kaja na pet godini vefnuj te sa povece bilgari ot tyah nali. Kolkoto do situaciyata v pasportna tam naistina tryabvat naznaceniya za da se udilji rabotnoto vreme da se raboti v sibota i nedelya i togava nyama da ima takava navalica. Otdelno gise e diskriminaciya vsicku sme ravni pred zakona i samo da kaja ce sim postoyano jiveest v kurdjali i mi predstoyi podmyana na pasport.

    ОтговорИзтриване
  17. Анонимен14/5/15 20:27

    Kъде бяха тия доброволчета когато беше натрупал снега преди време,хич не излезнаха от дупките си.

    ОтговорИзтриване
  18. Анонимен14/5/15 20:29

    А младите от дпс знаят ли ,че много хора по селата нямат вода за пиене и къпане?Кажето нещо и вие бе изселници от Турция ,когато идвате в България какво виждате??? Разбити пътища,селата пък са като тъмна Индия нали така или нее така...

    ОтговорИзтриване
  19. Анонимен14/5/15 20:30

    Аман от манерки и селски пръчки в този град.

    ОтговорИзтриване
  20. Анонимен14/5/15 20:49

    мирише на баба ти п.....а,боклук.

    ОтговорИзтриване
  21. Анонимен14/5/15 21:17

    Ха така дайте, ха така дайте и на червения башибозук водичка да пийне. На момента редовен аскер ще става!

    ОтговорИзтриване
  22. Анонимен14/5/15 21:28

    Герб щеви оправи

    ОтговорИзтриване
  23. Анонимен14/5/15 21:45

    Ееее, ай стига простотии бе, миришели хората. На коя да е опашка, в кой да е град все има някой който мирише, но не може така да слагате всички под един знаменател... Познавам българи, които се къпят най-много по веднъж в седмицата... Лятото като им видиш ноктите на краката може да повърнеш...Зъбите им да не коментирам...Това означава ли, че трябва да кажа, че всички ние миришем...Знам, че сте изнервени за чакане за паспортите, ама да сте си ги сменили навреме, а не да чакате последния момент...

    ОтговорИзтриване
  24. Анонимен14/5/15 22:21

    иване ти ли си - ти си луд; жебче лудия е да знаеш прави му виза за центъра

    ОтговорИзтриване
  25. Анонимен14/5/15 22:35

    Samo dps da puknat qvurite dps vinagi ste sashteshtvuva

    ОтговорИзтриване
  26. Анонимен14/5/15 23:02

    И по една ракия нямали

    ОтговорИзтриване
  27. Анонимен15/5/15 00:14

    Кмета на село гургулица и той раздава вода от реката

    ОтговорИзтриване
  28. Анонимен15/5/15 00:18

    А защо няма студена бира,затъжихме се,в Турция е скъпа,кимете одари ни едно рамо.

    ОтговорИзтриване
  29. Анонимен15/5/15 02:24

    Dayte voda na kirlejite da piynat

    ОтговорИзтриване
  30. Анонимен15/5/15 08:05

    Аз също работя и ми предстои да сменям лична карта но не виждам как да си получа талонче с номер като чакат на опашката от 22-24ч. вечерта до 8,20 когато раздават талоните . Това значи ,че трябва да чакам цяла вечер както и на другият ден, и няма гаранция,че ще мина . В същото време съм и на работа. На детето ми също предстои смяна на личната карта,а то е на училище. Как да стане това . Повечето от хората на опашката са от Турция и идват с една цел смяна на червените паспорти. Те не живеят тук и не работят. Трябва да има гише само за гражданите от града.Просто паспортна трябва да помисли и за гражданите живеещи в Кърджали . При тази безработица не мога да взимам отпуска с дни за смяна на личните ми документи.

    ОтговорИзтриване
  31. Анонимен15/5/15 10:11

    А пък в Джебелската паспортна не им носят вода и от опашката се чуват само псувни и че ДПС АЛДЖАК Алии за изборите.Аме нали сме си овце пак ще ни докарат зорлен.Иначе общинате хич недва при нас наопшката да ни видят.

    ОтговорИзтриване
  32. Анонимен15/5/15 11:54

    absolutno fakti4eski samo na izborite idvat pri nas tozi pat da me hvanat da izbiram za tqh

    ОтговорИзтриване
  33. Анонимен15/5/15 12:27

    ХАЙДЕ АКО ИСКАТЕ НЕЩО ДА ПОМАГАТЕ
    ОТИВАЙТЕ В НЯКОЯ НИВА ДА ЗАСАЖДАТЕ ТЮТЮН
    ХАЙДЕ МЛАДИ ДПСАРИ ЧАКАМЕ ВИ НА ПОЛЕТО
    НЕ ПРЕД ПРАСПОРТНА И ДА НЕ ЗАБРАВИТЕ ДА ДОНЕСЕТЕ ВОДА СТУДЕНА И ШАПКИ

    ОтговорИзтриване
  34. Анонимен15/5/15 13:05

    До: анонимен 14/5/15 20:29
    Кво да ти кажат хората от Турция. В Истанбул са много зле с водата...
    В Кърджали бол суук/су, но от време на време има ремонти...
    В някои съседни градове има вода, но не става за пиене...

    ОтговорИзтриване
  35. Анонимен15/5/15 16:07

    Аре бе научете се да пишете на кирилица. Ти знаеш ли кво е кирилица? Мой е града и държавата е моя!

    ОтговорИзтриване
  36. Анонимен15/5/15 17:19

    Къде е гишето за гражданите на града. Аз си плащам данъците тук и искам качествено обслужване.

    ОтговорИзтриване

Съдържанието на 24rodopi.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24rodopi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24rodopi.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24rodopi.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24rodopi.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24rodopi.com не носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK

Важно: Ползвайте материалите в 24rodopi.com, но ако уважавате труда на репортерите ни, които търсят новините на терен, цитирайте сайта. Ако поставите и линк към 24rodopi.com, нищо няма да загубите.

Администраторите на форума на rodopi24.blogspot.com пък призовават за толерантност и спазване на добрия тон под дописките. Те запазват правото си да ограничават или блокират публикуването на мнения.