В Областна администрация се проведе работна среща на Областния координационен механизъм по деинституционализация /ОКМД/. На нея бе обсъден социален доклад относно проблеми по изпълнение на дейностите заложени, в плана за реинтеграция на деца от специализирана институция в биологичното им семейство. Представители на отдел „Закрила на детето", РЗИ и община Кърджали се ангажираха с конкретни действия и срокове за решаването на обсъдения проблем. Представителят на община Момчилград заяви готовността на местния ЦОП (Център за обществена подкрепа) да предостави социалната услуга и на жители от община Кърджали след направление от отдел "Закрила на детето". От община Кърджали се ангажираха с решаване на битовите проблеми на семейството. Всички участници в ОКМД се обединиха около становището, че е необходимо в областния град да се изгради Център за обществена подкрепа. През м. ноември т. г. общината ще кандидатства за социалната услуга ЦОП, като за целта се търси подходяща сграда.
Областният управител Илия Илиев изрази задоволство от ефективното сътрудничество между различните институции и волята им за своевременното решаването на проблемите, свързани с деинституционализацията.
ОКМД е разработен в изпълнение на двугодишна социална програма, която българският клон на британската благотворителна организация „Надежда и домове за децата" реализира на територията на 10 области в страната. Механизмът е в рамките на проекта „ОКМ – модел за ефективно сътрудничество и взаимодействие между гражданския сектор, регионалните и общинските структури", който се финансира с европейски средства. В Кърджали Механизмът заработи преди месец и вече са налице първите резултати от работата му.
24rodopi.com
Добре е да се говори за сътрудничество.
ОтговорИзтриванеП А Р Л А М А ! Поредно уплътняване работното време на областния !!!!
ОтговорИзтриванеНека първо да се отчетат другите центрове в областа какво са направили до сега и да се види имали полза от тях
ОтговорИзтриванеГерберска тъпотия поредна
ОтговорИзтриванеОле тия сега са почнали да говорят за ЦОП а ние в Джебел имаме от 5 години ?
ОтговорИзтриванеТези си нямат представа, за какво са там.
ОтговорИзтриванеОбластен координатор, а не прави разлика между специализирана институция и социална услуга от резидентен тип.
ОтговорИзтриванеДо кога некомпетентни хора ще ни командват и ще определят действията на утвърдени експерти в съответната област.
ОтговорИзтриванеПитам се колко от членовете на ОКМД са прочели Закона за закрила на детето и знаят какво означава дете в риск
ОтговорИзтриванеусвояване на грешни пари
ОтговорИзтриванеГрехота е да се облагодетелстваш и да получаваш пари за сметка на страданието на другите, като имитираш някаква дейност
ОтговорИзтриване