Иманяри от вътрешността на страната най-вероятно са разрушили стария мост край Дрангово и са търсили имане в гробището край село Могиляне. Кметът на Кирково Шинаси Сюлейманов потвърди новината за иманярските набези, за които първи 24rodopi.com съобщи в неделя.
Търсачите на алтъните на чорбаджия от Гюмюрджина са сринали вековен мост край Дрангово, копали са в древен тракийски храм край Фотиново и в гробището край Могиляне.
Една или две групи иманяри са действали по предварителен план.
"Община Кирково е богата на културно-исторически паметници. Голяма
част от тях са добре запазени, защото до 1989 година граничният регион не беше лесно достъпен за външни хора. Възможно е иманярите да са от вътрешността на страната, но не е изключено да са дошли и от Гърция. През годините е имало такива сигнали", заяви пред 24rodopi.com Шинаси Сюлейманов.
Според него мостът край село Дрангово е бил цял в петък. Както вече 24rodopi.com писа, местни жители алармираха, че иманярите са действали в района в нощта срещу събота.
Ще припомним, че мостът е строен от родопски майстори през 18 век и е бил част от пътя за Беломорието.
24rodopi.com
Ще пишете че е построен от дьржавата в 18век!!това да не ти е плевня ,че да го строи само населението!
ОтговорИзтриванеСигурно не сте чули и за построените мостове и сгради от уста Кольо Фичето.
ОтговорИзтриванеДо 11.01-Майсторите да не са докарани от Занзибар.
ОтговорИзтриванеTe не са от занзибар ,такива мащабни неща не се правят нито от Фичето нито от населението,а от дьржавата!!!за сведение сравни вьжените мостове в Лисиците и в града за да разбереш че това не е проста работа!!!
ИзтриванеАбе не спорете за простотии,бе.....И нима само за моста става въпрос.Ценности са унищожени,по-добре се огледайте кои са боклуците,дето са я свършили тая работа
ОтговорИзтриванеГоспода.управници.на.община.кирково.сезираите.следствините.органи.във.държавата.има.начин.да.се.намерят.кои.срутиха.римския.мост.и.други.набези
ОтговорИзтриванеГоспода.управници.на.община.кирково.сезираите.следствините.органи.във.държавата.има.начин.да.се.намерят.кои.срутиха.римския.мост.и.други.набези
ОтговорИзтриванедо 21.40 и при османлиите имало закони за моста над р.Янтра обявяват все едно търг извикани са няколко инженери най изгодно се приема предложението на Кольо Фичето накрая са артисали само два камъка.Какво е държавата без народа ,държавата нищо не прави само дава парите.Сега никой не вика че тогава държавата е направила чоста,а викат,че е дело на Уста Кольо Фичето.
ОтговорИзтриване