Иманяри от вътрешността на страната най-вероятно са разрушили стария мост край Дрангово и са търсили имане в гробището край село Могиляне. Кметът на Кирково Шинаси Сюлейманов потвърди новината за иманярските набези, за които първи 24rodopi.com съобщи в неделя.
Търсачите на алтъните на чорбаджия от Гюмюрджина са сринали вековен мост край Дрангово, копали са в древен тракийски храм край Фотиново и в гробището край Могиляне.
Една или две групи иманяри са действали по предварителен план.
"Община Кирково е богата на културно-исторически паметници. Голяма
част от тях са добре запазени, защото до 1989 година граничният регион не беше лесно достъпен за външни хора. Възможно е иманярите да са от вътрешността на страната, но не е изключено да са дошли и от Гърция. През годините е имало такива сигнали", заяви пред 24rodopi.com Шинаси Сюлейманов.
Според него мостът край село Дрангово е бил цял в петък. Както вече 24rodopi.com писа, местни жители алармираха, че иманярите са действали в района в нощта срещу събота.
Ще припомним, че мостът е строен от родопски майстори през 18 век и е бил част от пътя за Беломорието.
24rodopi.com


Share To:

24rodopi

Viber

Post A Comment:

8 comments so far,Add yours

  1. Анонимен23/2/16 11:01

    Ще пишете че е построен от дьржавата в 18век!!това да не ти е плевня ,че да го строи само населението!

    ОтговорИзтриване
  2. Анонимен23/2/16 13:42

    Сигурно не сте чули и за построените мостове и сгради от уста Кольо Фичето.

    ОтговорИзтриване
  3. Анонимен23/2/16 13:50

    До 11.01-Майсторите да не са докарани от Занзибар.

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Te не са от занзибар ,такива мащабни неща не се правят нито от Фичето нито от населението,а от дьржавата!!!за сведение сравни вьжените мостове в Лисиците и в града за да разбереш че това не е проста работа!!!

      Изтриване
  4. Анонимен23/2/16 18:54

    Абе не спорете за простотии,бе.....И нима само за моста става въпрос.Ценности са унищожени,по-добре се огледайте кои са боклуците,дето са я свършили тая работа

    ОтговорИзтриване
  5. Анонимен23/2/16 22:07

    Господа.управници.на.община.кирково.сезираите.следствините.органи.във.държавата.има.начин.да.се.намерят.кои.срутиха.римския.мост.и.други.набези

    ОтговорИзтриване
  6. Анонимен23/2/16 22:08

    Господа.управници.на.община.кирково.сезираите.следствините.органи.във.държавата.има.начин.да.се.намерят.кои.срутиха.римския.мост.и.други.набези

    ОтговорИзтриване
  7. Анонимен23/2/16 22:44

    до 21.40 и при османлиите имало закони за моста над р.Янтра обявяват все едно търг извикани са няколко инженери най изгодно се приема предложението на Кольо Фичето накрая са артисали само два камъка.Какво е държавата без народа ,държавата нищо не прави само дава парите.Сега никой не вика че тогава държавата е направила чоста,а викат,че е дело на Уста Кольо Фичето.

    ОтговорИзтриване

Съдържанието на 24rodopi.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24rodopi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24rodopi.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24rodopi.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24rodopi.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24rodopi.com не носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK

Важно: Ползвайте материалите в 24rodopi.com, но ако уважавате труда на репортерите ни, които търсят новините на терен, цитирайте сайта. Ако поставите и линк към 24rodopi.com, нищо няма да загубите.

Администраторите на форума на rodopi24.blogspot.com пък призовават за толерантност и спазване на добрия тон под дописките. Те запазват правото си да ограничават или блокират публикуването на мнения.