Бивши затворници от лагера в Белене ще пристигнат от Турция за учредяването на партия ДОСТ, съобщиха пред 24rodopi.com самите те. Това са нашенци, които са лежали в Белене по време на Възродителния процес.
Над 30 души от Турция, които са и български граждани, ще участват в събранието, което ще се проведе в събота в зала на хотел в София.
Както вече 24rodopi.com писа, новата партия "Демократи за отговорност, свобода и толерантност" (ДОСТ) ще бъде учредена на 27 февруари. 90 души са потвърдили участието си в учредителното събрание. По закон за учредяването са необходими 50 души.
Ще припомним, че 20 души от 7-те кърджалийски общини ще участват в учредителното събрание на партия ДОСТ. Учредителите ще изберат временно ръководство. На място ще стартира подписка. Над 2 500 подписа, които са необходими за регистрацията на новата политическа формация, се надяват да съберат поддръжниците на Местан в рамките на месец.
24rodopi.com
На снимката: На 17 януари бившите затворници от лагера в Белене, които сега членуват в организацията „Бахад", се събраха в Бурса и обявиха, че подкрепят Лютви Местан
Share To:

24rodopi

Viber

Post A Comment:

62 comments so far,Add yours

  1. Анонимен23/2/16 20:26

    No pasaran ....

    ОтговорИзтриване
  2. зафериус23/2/16 20:38

    30 бадещи жертви на ДОСТ-рар.

    ОтговорИзтриване
  3. Анонимен23/2/16 20:46

    koi sa ot Ardinsko?

    ОтговорИзтриване
  4. Анонимен23/2/16 20:50

    на снимката липсват най-достойните от Белене,само тези ли успяха да ги съберат на едно място.Голяма част от младите 1984-та са живи още

    ОтговорИзтриване
  5. Анонимен23/2/16 20:54

    golqm strah be golqm strah, nali jivvem v demokratsiq vseki ima provo na izbor. ey ruski agenti i biv6i komunisti prosto tolkova vi e strah 4e napravo ne mojete da spite, ama naroda iska svoboda iska mir iska da ima rabiratelstvo mejdu etnsite ne kato tezi dupesari deto ni ozibiha edni sre6tu drugi

    ОтговорИзтриване
  6. Анонимен23/2/16 21:04

    Илхан, добър си бе бате...

    ОтговорИзтриване
  7. Анонимен23/2/16 21:14

    Кои са координаторите за Черноочене.

    ОтговорИзтриване
  8. Анонимен23/2/16 21:32

    Заради Местан или или ги страх от Ердоган и неговите рестрикции!

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен23/2/16 22:42

      те не се се стахували и не се страхват

      Изтриване
    2. Анонимен23/2/16 23:33

      Mnogo si prost be 21:32 kato pavelco i erdogan si glupav vas vi e strah ot vasata syanka mnozinstvoto v balgariya sme zad Dogan Ataturk i DPS

      Изтриване
  9. Анонимен23/2/16 21:37

    ZA6TO TOZI BA6IBOZY\UK NE SI NALQGA GOTA I DA SEDI V TURKIA QDA NE BARKA AKALA NA MLADITE. KVO 4ANAT NA IZBORITE.NQMA DA GO VZIMAT I 3 % PROSENTA.ILHAN SEN 4OK IIIIIIIII.MA6ALAHHHH.

    ОтговорИзтриване
  10. Анонимен23/2/16 22:10

    kakav vi erdogan bre, otiva kokala na dupese tova e intrigata, na erdogan NA onaq mu rabota v Balgariq. nie tursite ne iskame v4e komunisti4eskite mrasnitsi da ni smu4at kravta po dobre malko kasno ot kolkoto nikoga, sega 6te vidqt tezi idioti mrasni neka da ima izbor neka da ima DOST

    ОтговорИзтриване
  11. Анонимен23/2/16 22:30

    Бивши затворници заедно с агента Павел ей чюкюндюри толкова ли сте евтини и безумни за да влезнете в прегръдките на агента Павел затова забравете вече уважение от нас истинските турци и вие ще бъдете мразени от нас като предатели на българските граждани съд за вами също.
    YAZIKLARIM OLSUN SİZİN GİBİ BEYİNSİZ TÜRKLERE AJAN PAVELİN KOYNUNA GİRDİNİZ İÇİN PUH SİZİN SURATINIZA

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен23/2/16 23:39

      Sa ol kardes cok dogru

      Изтриване
    2. Анонимен24/2/16 15:10

      До сега в чий прегръдки бяхме??? И Местан не става!

      Изтриване
  12. Анонимен23/2/16 22:47

    българи и арменци ще има ли ?

    ОтговорИзтриване
  13. Фенаси Керим23/2/16 22:52

    И какво с пенсионерите ще спечели местан. Хаха смея се с гъза си в момента

    ОтговорИзтриване
  14. Анонимен23/2/16 22:53

    99% Момчилград са с г-н Местан.Само тези крадци на хранилка са с дпс.

    ОтговорИзтриване
  15. Анонимен23/2/16 23:11

    Колко от тях са доносници?

    ОтговорИзтриване
  16. Анонимен23/2/16 23:13

    smeyse s gaza si az pak 6te ti go turq na tova mqsto deto se smee6, provokator mrasen.zaradi tezi pensioneri sega kara6 zapadna kola i moje6 svobodno da pi6e6 lakey takiv.

    ОтговорИзтриване
  17. Анонимен23/2/16 23:29

    Gospodin Mestan, ako nqma mladeji v DOST ne chakaite nashite glasove.. To DPSto i Amet ot Saraite umrqha za nas otdavna, da vidim dali shte mojete da ni spechelite nas na vasha strana..

    ОтговорИзтриване
  18. Анонимен23/2/16 23:43

    Znaeme 4e vsi4ki v momcilgrad sa predateli i intriganti

    ОтговорИзтриване
  19. Анонимен23/2/16 23:54

    До 22.30 и ти си на лапачка в дпс .ама няма да е за дълго.

    ОтговорИзтриване
  20. Анонимен23/2/16 23:56

    23.43.знаем,че предатели като доган.

    ОтговорИзтриване
  21. Анонимен24/2/16 00:00

    Bursa da sizinle Mastanli ve sayn Mestan.

    ОтговорИзтриване
  22. Анонимен24/2/16 00:55

    За колко пари се продадоха.....?

    ОтговорИзтриване
  23. Анонимен24/2/16 01:04

    Защо и кой има интерес да се разделят бг турци....къде са били 25 год Местан и Дал и защо не са си създали свои партииии преди 10-15-18 год ....с годините крадеха на поразия и един момент ще си създадат всои партииии...така политика не се прави

    ОтговорИзтриване
  24. Ердоан Юмер24/2/16 02:15

    20:50 много знаеш ти .... помияр смачкан!!!

    ОтговорИзтриване
  25. Анонимен24/2/16 06:52

    Абе я оставете гласоподавателите да решат дали ще има ДОСТ или ДПС. Сега поне ще има алтернатива.

    ОтговорИзтриване
  26. Анонимен24/2/16 06:55

    Да се предупредят предварително че в БГ е забранено говоренето на майчиния си език...да знаят и да не ги заточат пак към кякой лагер.....

    ОтговорИзтриване
  27. Анонимен24/2/16 07:22

    Ашколсун.

    ОтговорИзтриване
  28. Анонимен24/2/16 07:47

    23/2/16 22:53
    Много сте зле!!!

    ОтговорИзтриване
  29. Анонимен24/2/16 08:08

    ДОСТ партията на истинските турци.

    ОтговорИзтриване
  30. Анонимен24/2/16 09:16

    ААА,СТРАШНА СИЛА ,Я ПО ЕДНА ТАБЛА И В ПЕНСИОНЕРСКИЯ КЛУБ

    ОтговорИзтриване
  31. Анонимен24/2/16 09:20

    На това се казва бизнес с гласовете на хората.Същите тези създатели на ДОСТ лъжеха и мамеха бедния народ.НА СНИМКАТА ИМА САМО ЕДИН ПРЕДСТАВИТЕЛ ОТ С.БЕНКОВСКИ,къде е Сантата,Гюнайдъновци и другите еничери и пишман бивши депесари?.

    ОтговорИзтриване
  32. Анонимен24/2/16 10:43

    ДПС-ри май почнахте да се плашите че ДОСТ ще ви замести, ееее дошло времето и хората да имат алтернатива да решат на кой да си гласуват. Няма да бъде като преди, както беше предишните избори, постоянно изпъквахте пред хората''satilik insanlara inanmayi'' '' продадени хора не вярвайте'' и сега как ще се справите с големия проблем за вас ДОСТ, няма да ви е лесно. Ние като граждани се радваме наистина стана страхотно да има алтернатива. Измамници ДПС-ри, мамите младежите да ви работят и накрая какво става, пак свои хора назначава те. Гласуваш за облагата на големците да си крадат, а не да роботи за турците, а ДПС да си живеят с нашия глас.....пак да мамите активистите, а не активисти да станат съветници, началници и.т.н

    ОтговорИзтриване
  33. Анонимен24/2/16 10:43

    Щом има коментари и от много българи, значи новата партия е на правилна посока.

    ОтговорИзтриване
  34. Анонимен24/2/16 11:14

    абе я си седете на задниците ! Къде идват да решават вместо нас ,,,,,,кои са тез ......да не са емигрирали навремето кат са искали да се месят в политиката ни !Добре се реши да не се дава вече ЕГН на деца родени в Турция ......дано Ердоган им забрани две гражданства и тогава ги видя кое гражданство ще изберат и къде ще се месят ......./на последния митинг Ердоган подхвърли въпроса за гражданство и без това/ Ако Ердоган не , то България ще им забрани ....народа ще им забрани !

    ОтговорИзтриване
  35. Анонимен24/2/16 12:22

    abe gotvereni marsni komustki 4eda, zaradi takiva hora bez zna4enie ot etnosa im sega ste taka svobodni pomiqri neblagodarnitsi, to komunitite mnogo balgari, tursi i pomatsi vkaraha v belene za6toto ne im sluguvaha i ne predadoha svoq narod. ama spokojno i va6ata mamaka skoro 6te se zagori ve4e vi zaem koi komunisti4eski boklutsi ostanahte.

    ОтговорИзтриване
  36. Анонимен24/2/16 17:08

    ve4e i turcite imat alternativa,vseki sam resava na koq partiya da glasuva

    ОтговорИзтриване
  37. Анонимен24/2/16 17:08

    ve4e i turcite imat alternativa,vseki sam resava na koq partiya da glasuva

    ОтговорИзтриване
  38. Анонимен24/2/16 17:45

    "ne yapsalar boş göklerden gelen bir karar vardır" yeni ДОСТ partimiz hayirli olsun

    ОтговорИзтриване
  39. Анонимен24/2/16 17:45

    А бе вие поне малко срам нямате ли стари хора да ги разкарвате от такова разстояние за свой интерес. Абсурда е че ще агитират за хора които вкарваха в Белена!!!

    ОтговорИзтриване
  40. Анонимен24/2/16 18:28

    da se poklonite pred tezi zatvornisi te biaxa na pirva linia sled tiax ste virvite gotovansi takiva

    ОтговорИзтриване
  41. Анонимен24/2/16 18:42

    Бивши затворници,бивши граждани на БГ,бивши депесари,бивш лидер на ДПс............нещо май не е както трябва.И защо бивши да решават съдбата на настоящи турци в БГ?Е,това турците щом го позволявате,че вие сте по-зле и и от нас,бе.....Само дето се дуете...същата работа сте,нищо не става те.......

    ОтговорИзтриване
  42. Анонимен24/2/16 19:17

    А! Л.М.лежал ли е в Белене?

    ОтговорИзтриване
  43. Анонимен24/2/16 19:50

    Като един български гражданин с турски произход предлагам да се забрани гласуване или работа в държавни управляващи институции на хора с повече от едно гражданство. Това не е дискриминация, а правилен ход за правилен избор. Не може човек който си няма понятие от ситуацията в страната да гласува или да бъде избиран. Всички мислещи трезво нека кажат дали съм прав! Haksizsam akil düzeltin! Bu düzen böyle gitmez.

    ОтговорИзтриване
  44. Анонимен24/2/16 19:51

    ДОСТ-Демоктати Обединени Срещу Тоталитаризма

    ОтговорИзтриване
  45. Анонимен24/2/16 20:03

    А бе уважаеми репресирани,нали Лютви ви изпрати там в зъданите,нищо ли не научихте през това време,не получихте ли поне минимална поука от това което преживяхте.Аллах акъл да ви даде!

    ОтговорИзтриване
  46. Анонимен24/2/16 21:26

    до редакцията
    кои са общинските кметове които са искали да минат към новата партия
    ако нямате инфо идете до кафенета и ще разберете кои са

    ОтговорИзтриване
  47. Анонимен24/2/16 21:30

    до 19 50
    преди 24,12,2015г ги каняхте да идват даже с колона от автобуси сега като им казаха истините в тези организации извън страната кой какви ги върши и сега ви станаха душмани жалко много жалко
    заради тези измислени пари ще продадете и ближния си
    много жалко за вас
    дайте път на нови хора и те да се пробват в политическата сцена толкова ли си присвоихте този стол
    нали не забравяте че този стол е бръснарски и от там са минали стотици хора и ще минат още хиляди
    така че не се гламозамайвате или вече ви е хванал шубето

    ОтговорИзтриване
  48. Анонимен24/2/16 21:55

    DPS benden fazla kimse desteklememistir sanirim fakat bu partinin tuzeni bozuk arkadas eski kominist sistmedekine bezletiyorum .

    ОтговорИзтриване
  49. Анонимен24/2/16 22:07

    Защо атакувате алтернативата. Затова че хората бяха принудени с всевьзможни средства да гласуват за ДПС. Днес Сейфи бей се радва на 5 апартамента от Пентагона. Кого вече ще льжите вече че сте някаква партия ЗА ЧОВЕШКИ ПРАВА господа .Почти никой.Хората пари за хляб нямат, как се купуват тия апартаменти?

    ОтговорИзтриване
  50. Анонимен24/2/16 22:29

    До 21:30 никой никого не е канел никога за гласуване, винани съм бил против външно гласуване, нито от турция, нито от испания, англия, сащ. Роднините си остават роднини, но наистина всичко това вече стана прекалено. Скоро ще станат 30 години управление на едни и същи агенти. Няма нито едно ново лице, има само промяна в дрехите им.

    ОтговорИзтриване
  51. Анонимен25/2/16 00:58

    Vseki da govori za sebe si.Kak pisete ot moe ili nase ime,ce Bursa e s DOST.Az nikoga ne sım glasuvala za Erdogan i nikoga nyama da glasuvam za ucredenata ot nego DOST.Taka çe dumi kato"Bursa e s vas,Turtsiya e s vas sa prazni ".VSEKI DA GOVORİ OT SVOE IME!!!

    ОтговорИзтриване
  52. Анонимен25/2/16 03:02

    Никой не храни никакви илюзии, но в сублимния момент се поддава на емоцията. Емоция, която е следствие от добре направено програмиране чрез травмиране. Възродителният процес бе ядрото на този демоничен код изпълняващ функцията на дълбоко травмиране, посягащ безцеремонно и безпрецедентно на човешкия дух, личност, труд, минало, настояще и оказва се все още за неопределен период и бъдеще. С гавра, с тормоз, с куршуми, с танкове, с булдозери... Проекта "Възраждане" бе постоянната бойна готовност за контрол чрез извращения и терор наложен от руския ботуш чрез българския допълващ слугинаж, първоначално ползващ структурите на българската следосвобожденска църква в последствие сляла се с болшевишката античовешка машина на злото функционираща и до днес. Най-дълго и в различни форми на издевателство е подложено най-древното население по тези земи - помашкото. Последният век съсредоточено в Родопите и Чеч, далеч не са единствените му обиталища. Демографския и най-вече срив на целокупната помашка идентичност набира катастрофална скорост с последния етап от разпадането на Османската империя с последващо възстановяване на стари и образуването на нови държави, които залагат на свръх хиперболизирани национализми като стратегия за държавност. Така помаците се оказват най-образцовите, но винаги втора ръка поданници в новите граници на Сърбия, Гърция, Турция, България. На нито едно от изброените места, освен България обаче не е прилагана с такава психопатска ярост доктрина за изличаване идентичността на този древен народ. Получените резултати и направените изводи в периода 1878-1984г. са извлечени в матрица, която е наложена върху турското малцинство пребиваващо в социалистическа България. Тук целта обаче е съвсем друга. Иде реч за пазарлък. Вятърът на промяната е нашепнал на хитреещия и вечно фалирал Ганьо Балкански, че има шанс с наближаващото ново прекрояване на света да облажи мустака, да смени продънените гащи, които в последните години дори неможе да изпере камо ли да закърпи и само сменя от време посоката на кафявото и жълтото за разнообразие. И така нещата се съгласуват първо в ред София-Анкара. Те са най-малките играчи, протежета помияри. Върхушките им са оядени, алчни фамилии с дълбока кастова номенклатура и прикрити братско-съседски взаимоотношения свързани с трафикантство за милиарди. Точно както и днес. В последствие се включват Москва, Вашингтон, !Мюнхен!, къде да размахат пръст, къде да пуснат някой долар и наставления за голямата обирджийско опустушителна геостратегия и нов световен ред. И така ако Република Турция е последния щат на Америка, то България през изминалите 650 години е турска провинция в несъстояла се Съветска република и полусъстоял се, полуумрял Европейски съюз. Никакъв Д(О)С(Т), мост, гост, пост неможе и НЯМА за цел да промени кастовата помиярска предопределеност на населението в сто и десетте хиляди квадратни километра зона с кодово име България. То ще продължава да бъде програмирано и препрограмирано без никакви скрупули, сантимент или двоумене. Така както се полага на един инструмент за пари и власт, за още повече пари и още повече власт. Гадини за Еврейско Разграбване на България, (Д)О(С)Тлука ви с ааагите ще гарантира устойчиво парламентарно мнозинство и президент в унисон с европейските баварско християнски ценности. Поздравителната картичка с усмивки от Белия дом ще е бонус.

    www.facebook.com/Ади-Бестиас-973330719343762/?ref=hl

    www.facebook.com/groups/mladejkodps.bulgaria/

    ОтговорИзтриване

Съдържанието на 24rodopi.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24rodopi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24rodopi.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24rodopi.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24rodopi.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24rodopi.com не носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK

Важно: Ползвайте материалите в 24rodopi.com, но ако уважавате труда на репортерите ни, които търсят новините на терен, цитирайте сайта. Ако поставите и линк към 24rodopi.com, нищо няма да загубите.

Администраторите на форума на rodopi24.blogspot.com пък призовават за толерантност и спазване на добрия тон под дописките. Те запазват правото си да ограничават или блокират публикуването на мнения.