Турският дипломат Угур Емироглу е бил акредитиран като аташе по социалните въпроси, докато в по-голямата част от времето, прекарано в България се е занимавал с религиозна дейност. Преди да бъде изпратен в България Емироглу е бил имам в голям турски град. Според дипломати намесата на Емироглу в дейността на мюсюлманското вероизповедание в България е напълно несъвместима с дипломатическия му статут. Твърди се също, че той е оказвал натиск върху дейци на определена политическа партия да заемат страната на отстранения й наскоро лидер, което само по себе си е груба намеса във вътрешно-политическия процес в България.Министерство на външните работи отказа да коментира защо Емироглу е обявен за персона нон грата в страната. Говорителят на министерството Бетина Жотева подчерта, че този въпрос няма да бъде коментиран нито сега, нито в бъдеще, съобщи бТВ.















А нещо за френския,немския,британския,американския консул в БГ които всекиииии ден се мешят в политическия живот на БГ........ако е турчин не може,ако е от третия пол на ЕвроГейския съюз може....
ОтговорИзтриванеМедиите на Доган бълват огън и жупел! Биттин сен, шерефсиз, биттин!
ОтговорИзтриванеНамеса на Турция във вътрешните работи на България ТА намеса на Турция във вътрешните работи на България аман вейке !Всевишният от горе ако се намеси какво ще кажете хич незнам?! Сигурно пак турските дипломати и духовниците ще са ви виновни.Аман от това безверие в тази държава.
ОтговорИзтриванеОще 135 и сме квит (тамам) :D
ОтговорИзтриванеСамо че разликата е че нашите им хващате къде апартамент, къде къща (Бил Гейтс със 4-те хотела най-много), а вашите са си откровени терористи...
Хайде Аллах Акбар и весела неделя от мен
ВЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪН , ДА Е-БА вАШТА МАМА ПОГАНСКА !
ОтговорИзтриванеКъде отиде идеала на Кемал Ататюрк за светска държава?Религията се исполва според нуждите.Справка–Хенри 8.Ако чукундурите разбират нещо.
ОтговорИзтриванеВЪН ПОДСТРЕКАТЕЛИТЕ !
ОтговорИзтриванеВсичко си има алтернатива. Омразата ви към турците също си има алтернатива. Времето се стопля и 1 000 000 емигранти (сирийци, иракчани, афганистанци, кюрди...) са ваши през 2016. Халал да ви са.
ОтговорИзтриванеНе им говори на турците за АТАТЮРК,за тях той е само подпис по автомобилите им.Неговите ценности и идеи не им отърват в момента на управляващите в Турция и на повечето турски партии в България.Младите турци в Турция отдавна са разбрали кой е Ердоган и какво иска той.Но за сега не могат да го свалят,понеже парите и страха ,както и азиатската част са с него.Но скоро Турция ще се върне към идеите на Ататюрк и светската държава и всички тези религиозни глупости пак ще са забравени.Скоро.....
ОтговорИзтриванеДано! Hadi inshallah!
ИзтриванеUidurma...:-)
ОтговорИзтриванеTamam go gledam choveka na hamambair ...
А БЕ РАЗБИРАМЕ, НИЕ ЧУКУНДУРИТЕ, САМО ДЕТО НЕ РАЗБРАХМЕ, КАК СЕ "ИСПОЛВА" !
ОтговорИзтриванеСега Турция да забрани на всички от ДПС да влизат в Турция и работата ще е азър.Да имат право на влизане тези които са истински турци и мюсюлмани като ДОСТ.
ОтговорИзтриванеAbe tapungeri bılgaria zaşto se mesi v moldova i ukrayna besarabski bılgari kakvo govori ipravi bılgarslkia konsul v makedonia.Ama te sa bılgari nali
ОтговорИзтриванеДОСТ -Демократи Обединени Срещу Тероризма
ОтговорИзтриванеДа се маха барабар с Боко ! Приятеля на Ердоган.
ОтговорИзтриванеКакво разбирате от светска държава ататюрк око беше първо щеше да разчисти продажници като кълъчдароглу хора като дениз байкал да неговото послед но иСказване слушай тъпако и ще ти стане ясно
ОтговорИзтриванеAbe tova pravitelstvo GERB2 trugna po pistata na rasizma no shte vidim dokade shte stignat
ОтговорИзтриванеСега ли разбрахте,че в Турция хората 90 на сто са мюсюлмани ,както и по времето на Ататюрк.Даже по негово време в Судитска арабия искали да разрушат къщата на пейгамберина и той е реагирал най остро заплашвайки с война.
ОтговорИзтриванеВече няма прошка от страна на Турция. Каквото и да стане занапред, унищожаването на дпс е в ход. Стига са лъгали 26 години бедния гласоподавател, стига са се гаврили със бъдещето на гражданите на България. Стига вече дпс. Не , не и не. В Кърджалийските села млади хора не останаха. Пак твърдо го казвам. Въпреки че 26 години сме гласували за дпс. Занапред каквото и да стане, не , не и пак не за дпс. Обезлюдихте България. Изгонихте в чужбина бъдещето на България.
ОтговорИзтриванеДаже европа клекна пред Турция, като ви пусне един милион емигранти, не само ще клякате, ами и ще се надупите, неблагодарници! Защо 90те години не ви помогна европата когато умирахте от глад, ами Турция ви прати с тирове хранителни продукти. Поговорката,* Храни куче да те лае* е българска и точно пасва на вас.
ОтговорИзтриванеАз от политика не разбирам,но такива като Ердоган ги разбирам по-добре.Макар и за кратко като три години съм живял в Турция и мога да ви кажа,че тамушния турчин с тукашния турчин не трябва да се бърка!По-добре с тях да си дост вместо недост,те връщат тъпкано.
ОтговорИзтриванеTo ve4e v Turziya diploma ne ti tryabva da stanesh konsul stiga samo da si bil imam v nyakva djamiya i si gotov
ОтговорИзтриванеТурция скочи срещу Русия и не и пука. Че с едно измислено ДПС в България ли няма да се справи.
ОтговорИзтриванеТурция да си гледа задния двор,че се задава един голям Кюрдски ...
ОтговорИзтриванеНякой знае ли кога Турция ще оповести списъка които подготвя за имотите на политици,кметове ,активисти от ДПС и свързаните с тях лица в турската държава ???
ОтговорИзтриване6.45
ОтговорИзтриванеНе и ли пука?А да видим....Ама след Русия, срещу Турция скочи и Америка,а и кюрдите вече няма кой да спира............Бизнеса пропадна.Анталия,Кушадасъ,Мармарис-всичко,празни.Нашите се връщат от Турция/там -фалит,бомби/........ужас,досега само лятото идваха.........Не се радвай,че Турция скочила-голяма грешка е сторила.Тепърва ще плаща за тая грешка.Само гледай..........Пък ако си тулуп и само знаеш да лаеш-да ти кажа:АКО НА ТУРЦИЯ НЕ И ПУКАШЕ ОТ РУСИЯ,НЯМАШЕ ЕРДОГАН ВСЕКИ ДЕН ДА ТЪРСИ КАК ДА ВЪЗСТАНОВИ ОТНОШЕНИЯТА СИ С НЕЯ.Ама вие за това не говорите ,нали?Щото на ДОСТ не им отърва да го знаят обикновените турци,няма да подкрепят Местан тогава,нали?Хай,гиди...........