„Ние като парламент не можем да останем безпристрастни към това, което се случва и призовахме и гръцкото правителство да отговаря адекватно на това, което се случва на границата, защото няма как да се осигури преноса на стоки през границата. Европейската комисия достатъчно дълго мълча по тази тема и аз мисля, че е крайно време да се наложат мерки и санкции върху това беззаконие, което цари в Гърция", твърди народният представител от Кърджали Цвета Караянчева в интервю пред радио „Фокус".
„Нашите фермери, нашите животновъди и зеленчукопроизводители, и всички хора, които имат определени претенции, правят такива стачки, но те ги правят на територията на България, без да пречат на другите страни. Става изключително дразнещ фактът, че те затварят артериите, които са на територията на Република България. Ако имат някакви проблеми, нека си ги решават в Атина пред техния парламент или пред техните институции, пред които имат претенции. В крайна сметка ние сме коректен член на европейското семейство и е крайно време Европейската комисия да се произнесе", подчертава Караянчева.
Междувременно и днес са затворени за движение всички гранични пунктове с Гърция - „Кулата-Промахон", „Илинден-Ексохи", „Капитан Петко войвода-Орменион", „Златоград-Термес", „Ивайловград-Кипринос" и „Маказа-Нимфея". От четвъртък, когато наши превозвачи блокираха ГКПП „Маказа", търговците на пазарите в Кърджалийско, а и маркетите, се оплакват от драстичен спад в продажбите. По време на гръцката блокада на 17 км от пункта, жителите на Комотини и околните села стигаха до Кирково по заобиколни маршрути. Сега преминаването е невъзможно.
24rodopi.com
Share To:

24rodopi

Viber

Post A Comment:

16 comments so far,Add yours

  1. Анонимен20/2/16 14:21

    А това че ГЕРБ БСП И ДПС докараха Българина да най бедната държава в света ,не е ли беззаконие другарко

    ОтговорИзтриване
  2. Анонимен20/2/16 16:20

    На гърците дали им пука ти какво мислиш? То нас вече не ни интересува, та тях ли? Но ето ти повод пак да си по медиите.

    ОтговорИзтриване
  3. Анонимен20/2/16 17:22

    ИЗОБЩО НЕ ИМ ПУКА НА ГЪРЦИТЕ...

    ОтговорИзтриване
  4. Анонимен20/2/16 18:04

    Божееее какъв парламент си имат само в България,парламент дето цели да доунищожи БГ народ,заради тия корумпирани и некомпетентни КАЛИНКИИИИ е на това мизерно положение народа....браво на борбения Гръцки народ,бори се за правата си всеки ден срещу ЕвроГейското робство......ОСТАВКА ОСТАВКА на кабинета на националните предатели

    ОтговорИзтриване
  5. Анонимен20/2/16 18:14

    Бостан заплашваше БГ народ с Гръцки сценарий винаги и какво се оказа Гърците и при криза са пътииииии по добре от БГ народ и продължават да са добре,идват си в България,пазаруват си ,клатят анално и вагинално бг жени ....да му мисли бедния бг народ

    ОтговорИзтриване
  6. Анонимен20/2/16 18:19

    Крайно време е тия дето престваляват народа в Българския парламент да се обмитат,тези предатели отстояват чужди интересиииииии и тези 240 индивиди са СРАМ и ПОЗОР за народа и за държавата......

    ОтговорИзтриване
  7. Анонимен20/2/16 18:21

    Навсякъде е много спокойно без гърците. Дано не отворят в скоро време границата Маказа

    ОтговорИзтриване
  8. Блокада има само от страна на България.
    Най голямото безумие.Хора от Пловдив правят всичко възможно да пречат само на нас.Къде са търговците от Кирково,Златоград и Кърджали.
    Къде са народните представители от нашия район.Тук на нашите пунктове пречат само на нас.

    ОтговорИзтриване
  9. Анонимен20/2/16 20:29

    Нали вашата партия герб била обичана в евро парламента? Ами хайдеде караянчева, говорете с европейската комисия да въздейства на гърчолята, или май май не ви сайдисват там много, а?

    ОтговорИзтриване
  10. Анонимен20/2/16 21:07

    И НА МЕН НЕ МИ ПУКА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    ЕДИН ПЪТ СЕ ЖИВЕЕ ! ПИКАМ ИМ НА ПРОТЕСТИТЕ - ИМАМ ДОСТАТЪЧНО ПАРИ, РАКИЯ И МЕЗЕ! НЯМА ДА СЕ ТОПИМ В БЯЛО МОРЕ - ГОЛЯМА РАБОТА!
    КАТО ЧЕ ЛИ ЦЯЛ ЖИВОТ ТОВА СЪМ ПРАВИЛ! НЕ МИ ПУКА, ДА УМРАТ ДУШМАНИТЕ, КАКТО КАЗВАШЕ ГРИНГО!

    ОтговорИзтриване
  11. Анонимен20/2/16 22:32

    На 29 септември 2012 година къде бяха Караянчева и физкултурника на герб с 6 апартамента....отидоха да целунат краката на Султана на Турция Ердоган и тия хора управляват БГ и защитават БГ национални интереси

    ОтговорИзтриване
  12. Анонимен20/2/16 22:53

    Алуууууууи парламента отдавна е с изтекъл срок на годност...с крадливи,корумпирани и пропаднали политици Бокостан за къде върви,никакви реформи няма а само кражби и корупция...това е вашият горд парламент

    ОтговорИзтриване
  13. Анонимен21/2/16 08:27

    Браво, трябваше по рано да се сетите сега Кирково и Кърджали ще тъгуват за гърчелята

    ОтговорИзтриване
  14. Анонимен21/2/16 08:56

    Гърция и Великобритания скоро ще са извън третополовия ЕС,а горката бедна България къде ще бъде като се вижда че третополовия ЕС вече се разпада....

    ОтговорИзтриване
  15. Анонимен21/2/16 11:18

    Да затворим граничните пунктове през летните месеци пък тогава да видим византийците

    ОтговорИзтриване
  16. Анонимен21/2/16 11:55

    Чудесна идея 11:18 само че на нас стиска ли ни? Веднага герберското правителство ще вземе да ни убеждава да отстъпим.

    ОтговорИзтриване

Съдържанието на 24rodopi.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24rodopi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24rodopi.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24rodopi.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24rodopi.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24rodopi.com не носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK

Важно: Ползвайте материалите в 24rodopi.com, но ако уважавате труда на репортерите ни, които търсят новините на терен, цитирайте сайта. Ако поставите и линк към 24rodopi.com, нищо няма да загубите.

Администраторите на форума на rodopi24.blogspot.com пък призовават за толерантност и спазване на добрия тон под дописките. Те запазват правото си да ограничават или блокират публикуването на мнения.