„Нашите фермери, нашите животновъди и зеленчукопроизводители, и всички хора, които имат определени претенции, правят такива стачки, но те ги правят на територията на България, без да пречат на другите страни. Става изключително дразнещ фактът, че те затварят артериите, които са на територията на Република България. Ако имат някакви проблеми, нека си ги решават в Атина пред техния парламент или пред техните институции, пред които имат претенции. В крайна сметка ние сме коректен член на европейското семейство и е крайно време Европейската комисия да се произнесе", подчертава Караянчева.
Междувременно и днес са затворени за движение всички гранични пунктове с Гърция - „Кулата-Промахон", „Илинден-Ексохи", „Капитан Петко войвода-Орменион", „Златоград-Термес", „Ивайловград-Кипринос" и „Маказа-Нимфея". От четвъртък, когато наши превозвачи блокираха ГКПП „Маказа", търговците на пазарите в Кърджалийско, а и маркетите, се оплакват от драстичен спад в продажбите. По време на гръцката блокада на 17 км от пункта, жителите на Комотини и околните села стигаха до Кирково по заобиколни маршрути. Сега преминаването е невъзможно.
24rodopi.com















А това че ГЕРБ БСП И ДПС докараха Българина да най бедната държава в света ,не е ли беззаконие другарко
ОтговорИзтриванеНа гърците дали им пука ти какво мислиш? То нас вече не ни интересува, та тях ли? Но ето ти повод пак да си по медиите.
ОтговорИзтриванеИЗОБЩО НЕ ИМ ПУКА НА ГЪРЦИТЕ...
ОтговорИзтриванеБожееее какъв парламент си имат само в България,парламент дето цели да доунищожи БГ народ,заради тия корумпирани и некомпетентни КАЛИНКИИИИ е на това мизерно положение народа....браво на борбения Гръцки народ,бори се за правата си всеки ден срещу ЕвроГейското робство......ОСТАВКА ОСТАВКА на кабинета на националните предатели
ОтговорИзтриванеБостан заплашваше БГ народ с Гръцки сценарий винаги и какво се оказа Гърците и при криза са пътииииии по добре от БГ народ и продължават да са добре,идват си в България,пазаруват си ,клатят анално и вагинално бг жени ....да му мисли бедния бг народ
ОтговорИзтриванеКрайно време е тия дето престваляват народа в Българския парламент да се обмитат,тези предатели отстояват чужди интересиииииии и тези 240 индивиди са СРАМ и ПОЗОР за народа и за държавата......
ОтговорИзтриванеНавсякъде е много спокойно без гърците. Дано не отворят в скоро време границата Маказа
ОтговорИзтриванеБлокада има само от страна на България.
ОтговорИзтриванеНай голямото безумие.Хора от Пловдив правят всичко възможно да пречат само на нас.Къде са търговците от Кирково,Златоград и Кърджали.
Къде са народните представители от нашия район.Тук на нашите пунктове пречат само на нас.
Нали вашата партия герб била обичана в евро парламента? Ами хайдеде караянчева, говорете с европейската комисия да въздейства на гърчолята, или май май не ви сайдисват там много, а?
ОтговорИзтриванеИ НА МЕН НЕ МИ ПУКА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ОтговорИзтриванеЕДИН ПЪТ СЕ ЖИВЕЕ ! ПИКАМ ИМ НА ПРОТЕСТИТЕ - ИМАМ ДОСТАТЪЧНО ПАРИ, РАКИЯ И МЕЗЕ! НЯМА ДА СЕ ТОПИМ В БЯЛО МОРЕ - ГОЛЯМА РАБОТА!
КАТО ЧЕ ЛИ ЦЯЛ ЖИВОТ ТОВА СЪМ ПРАВИЛ! НЕ МИ ПУКА, ДА УМРАТ ДУШМАНИТЕ, КАКТО КАЗВАШЕ ГРИНГО!
На 29 септември 2012 година къде бяха Караянчева и физкултурника на герб с 6 апартамента....отидоха да целунат краката на Султана на Турция Ердоган и тия хора управляват БГ и защитават БГ национални интереси
ОтговорИзтриванеАлуууууууи парламента отдавна е с изтекъл срок на годност...с крадливи,корумпирани и пропаднали политици Бокостан за къде върви,никакви реформи няма а само кражби и корупция...това е вашият горд парламент
ОтговорИзтриванеБраво, трябваше по рано да се сетите сега Кирково и Кърджали ще тъгуват за гърчелята
ОтговорИзтриванеГърция и Великобритания скоро ще са извън третополовия ЕС,а горката бедна България къде ще бъде като се вижда че третополовия ЕС вече се разпада....
ОтговорИзтриванеДа затворим граничните пунктове през летните месеци пък тогава да видим византийците
ОтговорИзтриванеЧудесна идея 11:18 само че на нас стиска ли ни? Веднага герберското правителство ще вземе да ни убеждава да отстъпим.
ОтговорИзтриване