„За съжаление след като се забрадих, първите реакции на хората около мен не бяха положителни. На пресконференции и други мероприятия с участие на репортери, на които присъствах и аз, повечето колеги промениха отношението си спрямо мен, вече ме посрещнаха неодобрително. Някои дори престанаха да ме поздравяват. Странното е, че между тези колеги има както християни, така и мюсюлмани“, твърди единствената забрадена журналистка в България Ресмие Мюмюн в интервю за „Ажанс Бг“. Освен колегите, даже и някои мои роднини не одобриха това, че съм се забрадила, допълва тя.
Някои пък я питали: Колко пари взе, за да сложиш забрадката?
„За разлика от колегите, в държавните институции не се натъквам на негативизъм заради забрадката си, но все пак има неодобрителни погледи от някои служители“, твърди тя.
Преди 6 години Ресмие Мюмюн е подала документи за членство в едно от местните дружества към Съюза на българските журналисти. „Тогава ми казаха, че нямат салон за събрание. От 6 години аз чакам ръководството на дружеството да се събере и да реши моето членство. Заради забрадката си се сблъсквам и с подобни проблеми“, казва Ресмие Мюмюн.
В края на разговора, репортерът подава ръка, за да й благодари за интервюто, а Ресмие Мюмюн отказва с думите: Не се ръкостискам с мъже, каноните на религията ми така повеляват…
24rodopi.com















Post A Comment: