Инициативата за акцията беше на местната младежка организация ДПС. На призива да се почисти любимото място на момчилградчани се отзоваха около 50 жители на града, сред които и много ученици. Най-активни в акцията бяха обитателите на Центъра на самонастаняване от семеен тип "Вяра и надежда" в Момчилград. В почистването се включиха също кметът на общината Сунай Хасан и група общински служители. Към доброволците се присъедини и зам.-председателят на Областния съвет на Младежко ДПС Кадир Мустафов.
Доброволците се разделиха на 6 групи и чистиха повече от 2 часа натрупалите се през зимата пластмасови бутилки, найлонови торби, опаковки, хартии.
"Радвам се, че се отзовахте на призива ни и се включихте в почистването. Искам да благодаря и на кмета на Момчилград и на екипа му, които осигуриха ръкавици чували и извозването на събраните отпадъци", заяви председателят на младежката структура на ДПС Ерсин Юмер
"Благодаря на всички, които се включиха в акцията на младежкото ДПС. Вие показвате, че не сте безразлични към природата и Момчилград. Готови сме да подкрепим и да помогнем за реализирането всяка подобна инициатива на млади хора", обърна се към доброволците Сунай Хасан.
След приключването на акцията по почистване участниците в нея получиха пица и безалкохолни напитки, осигурени от община Момчилград.
24rodopi.com
















Много
ОтговорИзтриванеЦапате
Много
ОтговорИзтриванеЦапате
Mastanli nad vsichko !!!
ОтговорИзтриванеИ хората трябва да помагат, не само да чакат от кмета ... това беше наистина много добро ...
ОтговорИзтриване