При осъществяване на проект за обмен между училища, учители от Словакия, Италия, Хърватия и Италия отбелязали пред колегите си в Кърджали, че проблемът с използването на мобилни телефони в школата е особено наболял и актуален за всички тях. От посочените държави, единствено Словакия е изработила работещ механизъм.
„В Словакия е напълно забранено да бъде включен телефон в училище. Мобилните апарати се връщат на учениците след приключване на часовете, извън сградата на училището. Хърватите и румънците са като нас, а италианците са „free“, никой не може да ги накара да оставят телефоните“, коментираха учители.
А у нас нещата стоят по следния начин-не само учениците отказват да предадат или изключат телефона си по време на час, но в голям процент от случаите самите родители подкрепят това желание на децата си.
Проблемът се проявява и е най-осезаем от 6-7 клас нагоре.
Учители разказват как се е наложило да обезопасяват контактите в сградата на школото, тъй като учениците често ги използват за зареждане на телефоните си в класната стая.
Скорошно изследване сочи, че 85% от българските ученици притежават мобилни телефони.
В действителност, в страната ни все още няма механизъм, чрез който употребата на мобилни апарати в училище да бъде регламентирана и съответно приложена. Има единствено вътрешни правила на всяко училище, т.е. поднормативен документ, който няма никакво значение.
24rodopi.com
doidoha ot 5 durjavi da go konstatirat dano da sa hapnali i piinali drugoto mojeha i men da pitat bez da idvat bai vi Shukri . .hai sus zdrave
ОтговорИзтриване