Това е Богомила, с тъжни очи, но усмихнато лице, макар злочестият й живот никак да не предполага тази лъчезарност. Обитава мазе на стара, порутена къща, в централната част на Кърджали. Влиза вътре през дупка в стената. По думите, й живее така от години.
„Преди това бяхме в Младежкия дом - аз, Станчо, Георги, а преди това в 10 бл. във „Възрожденци“. Станчо го изгониха и вече 4 години и 4 месеца живее в психиатрията“, разказа пред екип на 24rodopi.com 68-годишната жена.
Преди да се срещнем с бездомната кърджалийка, при нея са били служители на дирекция „Социално подпомагане“. Предложили са й да бъде настанена в Дом за стари хора. Тя обаче е отказала, декларирайки категорично волята си с подпис.
„Не за първи път се опитваме да окажем помощ на тази жена, но от нейна страна следва отказ“, посочи за 24rodopi.com директорът на социалното ведомство в Кърджали Росица Стоянова.
„Абе, аз на чужди места не мога да живея. Синът е намерил квартира, но чакаме. Той каза, че има 5-6 души, богати хора, и му давали пари и затова той ще я плаща, но бил последен номер“, казва Богомила.
Хората, живеещи в непосредствена близост до къщата, където се е самонастанила Богомила, обаче негодуват. Настояват институциите да вземат мерки.
“Опасно е за тях да живеят тук. Вижте, цялата къща е напукана, вътре всичко е във вода. Те трябва да бъдат настанени някъде. Синът й има ментални проблеми и трябва да бъда настанен в психиатрията. Той е или с много тежка депресия или шизофрения“, твърди мъж, който дори е монтирал камери на терасата си, насочени именно към къщата, където се е самонастанила Богомила.
“Аз сложих камерите. Голи задници искате ли да видите на тях?“, и обяснява, че пространството между блока и къщата се ползва като тоалетна от бездомните майка и син.

24rodopi.com
Share To:

24rodopi

Viber

Post A Comment:

4 comments so far,Add yours

  1. Анонимен10/4/20 19:41

    Голямо видео

    ОтговорИзтриване
  2. Анонимен11/4/20 00:13

    Момчето наистина не е с всичкия си-вземете мерки докато не е късно....

    ОтговорИзтриване
  3. Анонимен11/4/20 08:48

    Да си направи дупка някъде в гората. Никой не е длъжен да и чисти лайната.То разбирам че е в безизходица,ама да поеме протегната ръка. На чужди места не можела да живее???!!! Че ти нямаш твое. Всички са чужди. Ако е около нас ,отдавна да съм зазидал всички дупки.

    ОтговорИзтриване
  4. Анонимен11/4/20 17:34

    v mladejkia dom jivee...


    v belia korab, hotel vulgaria na bania i klozet...aha...

    ОтговорИзтриване

Съдържанието на 24rodopi.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24rodopi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24rodopi.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24rodopi.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24rodopi.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24rodopi.com не носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK

Важно: Ползвайте материалите в 24rodopi.com, но ако уважавате труда на репортерите ни, които търсят новините на терен, цитирайте сайта. Ако поставите и линк към 24rodopi.com, нищо няма да загубите.

Администраторите на форума на rodopi24.blogspot.com пък призовават за толерантност и спазване на добрия тон под дописките. Те запазват правото си да ограничават или блокират публикуването на мнения.