"Интересът на работодателите към схемата 60/40 ще покаже дали тя ще е успешна. За мен трябва да има безвъзмездни отпускания на средства за социално слабите хора. Вече казах, че гладът може да отнесе всякакви бариери и норми. Това ли трябва да се случи? Тези безвъзмездни средства могат да се вземат от бюджетния резерв и лимита на държавата. Как го направиха другите държави? Ние отново закъсняхме с тези мерки. Хората трябва да усетят, че има държава. В момента психическото състояние на гражданите е сериозно подтиснато. Вече има обаждания към мен от родители на деца с увреждания, които не издържат да ги държат вкъщи. Колко ще издържи едно семейство с малки деца вкъщи? Аз не искам да се повтаря ситуацията от Великобритания, но трябва да се помисли да се допуснат разходките в паркове и на Витоша при задължително спазване на дистанцията. Не трябва да има отпускане. Никога не съм казвал, че мерките трябва да отпаднат. Премиерът е много обигран и опитен политик, но не искам мерките да се спазват на базата на всяване на страх с трупове и морги. Пак ще повторя, че карантината трябва да се спазва, но мерките трябва да се управляват. Трябва да си поставим ясна национална цел, защото излизането от тези мерки може да предизвика много по-голям хаос, отколкото обявяването на извънредното положение. Трябва да има управляемост и ясни анализи на кризата. Мерките трябва да останат, докато определим ясни критерии за излизане от ситуацията. Въпросът е, че трябва да се вземат решения, за да не се забавяме с излизането от кризата. Това ще доведе до намаляване на конкурентоспособността ни, ще доведе до бедност и безработица. Всичко това ще доведе до най-лошото - масово напускане на държавата и демографски срив. Не трябва да оставяме гладен човек. Ясно е, че безработицата носи със себе си престъпност, насилие, безпътица. Не трябва да допускаме това", заяви Румен Радев.
"В момента смъртта се лее от всеки екран. Хората седят, гледат и претръпват. Нека си поговорим за смъртността в България. Всяка година в България по време на грипната епидемия почиват по около 300 души. Всеки месец се диагностицират хиляди с ракови заболявания. Средно около 300 човека на ден умират като цяло в България. Защо утре не дадем брифинг и не обясним - от тези 300 човека 60 са починали от онкологични заболявания, 50 от глад, 70 от липса на медикаменти и достъп до здравеопазване. Защо чак сега се сетихме за старите хора? Ще мине тази криза и ние отново ще ги забравим. Трябва да мислим за увеличаване на средната възраст сред хората", каза още президентът.
24rodopi.com















Президента ни освен коректив на властта, трябва да бъде и БАЩА на всички БЪЛГАРСКИ ГРАЖДАНИ! Вицепрезидента Ил.Йотова в писмо-обръщение казва"Повече от всякога имаме нужда от единение-българите в България и българите по света" Ами къде са турците в РБ,българските граждани в РТурция с двойно гражданство над 350 хил. ромите-циганите, арменците, евреите и др. Всички са част от целокупния български народ!
ОтговорИзтриванеЕдно ще кажа: Аман от генерали, милиционери и подпоручици
ОтговорИзтриванеГ-н Президент.
ОтговорИзтриванеИма една Българска поговорка, На лъжата краката са къси.
Има една Турска поговорка, Майката на всички злини е Лъжата.
Вие и всички управлявали България по време на демокрацията нищо добро не докарахте за народа, днес вие и министърът пак чрез лъжите ви качвате народа на пързалката.
След коронавирус агонията ще има масово напускане, аз и моето семейство също.
Защо ли.
От 10 000 000 000 лева кредит които тегли правителството аз и моето семейство ще дължим 3x2040 лева, демек ще дължим 6 120 лева, обаче ние не сме получили даже и една безплатна маска.
Аз съм самоосигуряващ, синът ми в Белгия също, обаче той получава две вноски по 860 евро за това че не може да работи по време на коронавируса.
Г-н Президент вие и Г-н Борисов сте толково черногледи че не виждате над 1 000 000 Турци който са на тези земи преди Българите, не виждате Помаците и Ромите който са вече над 2 000 000.
Вие с Г-н Борисов и олигарсите продължавайте с Византийската тактика РАЗДЕЛЯЙ И ВЛАДЕЙ.
Нас няма да ни има, следователно нямя какво да губим.
ГОРИВАТА Падат надолу а хранителните продукти скачат нагоре.
ОтговорИзтриванеГледах предаването. Антончо Хикимян, защо не задава, толкова крайни и подвеждащи въпроси на ръководителите на изпълнителната власт? На тези у които е и ножа, и сиренето. Ей, с право премиерът ви нарече мисирки. Радев се държа достойно, отговаря спокойно и уверено, подчертавам на книжовен български език.
ОтговорИзтриванеПоредна словестна война между
ОтговорИзтриванеРадев и Борисов.Докога?
Спрете се.
Комунистическа тиква
ОтговорИзтриванеЗащото НЯМА данни за емидемия или това е първия случай на епидеия без заразени /600 души са статистическа грешка/.
ОтговорИзтриванеМай ще излезат прави тези които казаха, че поради добрия имунизационен календар, у нас просто няма да има толкова заразени и нещата ще минат много по леко отколкото сезонния грип. Но се чудя кой ще плаща огромните сметки?!
Истински мъжкар е президента. Респект!
ОтговорИзтриванеНе слушайте, какво говорят политиците,а ги оценявайте по делата им.Те всички са завършили училището на лъжата!!!!!
ОтговорИзтриванеГ-н Зафер, моля да се запознаете внимателно с историята, кога турците идват на балканите и по българските земи. Не разчитайте на това, че многократно повтаряните лъжи стават истина.
ОтговорИзтриванеAz govoria predimno za rodopite, nikoga v istoriata ne tezi zemi Balgari ne e imalo do 1912 godina kogato ot Balgarskata armia edna treta ot naselenieto pogolovno e izbita, selata sa opojareni, horata sa progoneni.
ИзтриванеPritejavam voenna karta na Balgarskata armia ot 1901 godina, vsi4ki naseleni mesta ot most-Kardjali do komotini/gumulcine i dorinsko-edirne sa s Turski imena. Pritejavam i dana4ni vedomosti na Osmanskata imperia i tam niama Balgarski imena v poso4enite mesta. Kolkoto do Asperih, idva ot severnata strana na 4erno more predi Osmanliite, oba4e i tezi 31 000 dusi s koito idva sa Turki. Ne sam natsionalist, no me drajni 4e Balgarskite onbasii sa Turkomraztsi, vinagi i pri vsiaka vazmojnost se praviat 4e ni niama Ama sme tuk i ste badem tuk.
Нека по-бързо мине агонията,че такива като Зафер и подобни него пискюли напуснат нашата държава.
ОтговорИзтриванеДюдюк когато говориш за зафер мълчи.
Изтриване