Анкетата е направена сред 6100 педагогически специалисти в
рамките на четири дена, съобщиха от синдикат „Образование“ към КТ „Подкрепа“.
Високият процент на желание за преминаване в електронен режим от разстояние за
гимназиален и прогимназиален етап е разбираем по няколко причини.
Българското училище е възможно най-безопасната среда, но
упорито се използва с политически цели, да се насади мнението колко опасни са
образователните институции и, че именно там са инкубаторите на заразата Ковид.
Това, разбира се е нито отговорно, нито в интерес на децата и учениците, но
това демонстрира липсата на гражданско образование и мислене на българския
политически елит, посочват от синдикалната организация.
Именно затова 71,2% от респондентите учители смятат, че
образователните институции крият опасност от зараза.
Разбира се това не отговаря на истината, както и не се
оправдаха обещанията на здравния министър, че ще има безплатно тестване на
учители и ученици за сметка на РЗИ.
Вероятно има забрана на министъра на здравеопазването,
регионалните инспекции да издават заповеди за тестове на учители и ученици, а
ако някой учител или директор реши да се тества, то е за негова лична сметка.
Дори при болен член от семейство, РЗИ-тата не издават предписание за PCR, а
препоръчват карантиниране, посочват от синдиката.
В момента 671 са заразените учители, но в тази бройка не
влизат учителите, които са в карантина, заради позитивен тест на член от
семейството или в случаите, когато детето на учителя е карантинирано, поради
карантиниран клас или група в детска градина.
По отношение на начален етап 53,1% срещу 46,9% смятат, че не
трябва да се преминава на дистанционно обучение. Този отговор се базира на
относителната консолидация на класовете в начален етап.
Подобен е резултатът-56,5%, срещу преминаване на детските
градини в дистанционен режим.
69,9% от анкетираните смятат, че висшите училища трябва да
преминат в обучение в електронна среда от разстояние.
24rodopi.com
Дистанционно обучение- няма образование
ОтговорИзтриванеУчителите също имат семейства,и те са хора-имат възрастни родители,братя ,сестри,след като може дистанционно,защо се излагат на риск...Нека да се следи работата на специалистите и ако всички си вършат съвестно работата никой няма да е против онлайн обучението.Повечето учители се направиха на тарикати,даваха тук-таме домашни без да обясняват нищо.да се пусне анонимна анкета кои учители работят съвестно и кои не се включват ,така мон и руо могат да проверят несъвестните учители
ОтговорИзтриванеНаправете анкета и с родителите не само с учетелите. Аз предлагам за тези месеци когато са онлайн да не получат пари а да ги дадат на родителите.
ОтговорИзтриванеСамо дето родителете не са завършили "учетелския" институт,връзкарите-учители вместо са си вършат работата им пуснаха домашни-без да се включват,без да обясняват...За изминалите месеци на дистанционно обуч.да се проверят кои учители колко минути на ден се включили,какъв материал са преподавали,но не им стиска,защото "неработещите" са гласоподавателите-учители
ИзтриванеА коронациркът си продължава. Не се ли замисляте бе хора, ако имаше дори малка полза от маските, в Израел нямаше да име сега и помен от вируса. А е тъкмо обратното!
ОтговорИзтриванеЕстествено ще подкрепят онлайн, ей така си получават заплати. Нашите деца ще останат неграмотни тях не ги интересува, то половината от тях са неграмотни ние какво очакваме.
ОтговорИзтриванеУчителите на работа,като всички нас. Риск има за всички, болести и вируси всякакви, но всички работим за да си заработим заплатата. Ако някой от учителите не иска да работи ,да си подаде молбата за напускане има кадърни и мотивирани хора , които могат да заемат освободените места.
ОтговорИзтриванеНа повечето от учителите им хареса да си лежат вкъщи и да получават заплата.
Най-добре е за учителите естествено. Към първия коментар, хайде ако обичате да престаните всички да се жалвате, как учителите имали семейства! И лекарите имали семейства и полицаите. Така е всеки има семейство, НО никой от всички изброени не внася Нищо в държавата и не само това, чака от държавата осигуровки плюс заплата. Тепърва ще изскачат грандиозни проблеми. Някой да контролирал учителите, на ние сме държавата с най-много контролни органи на глава от населението. И всички виждаме резултатите, не само, ами и всеки ден се молим на Господ да не ни се налага да опрем до която и да е институция. Мястото на децата ни е в училище!
ОтговорИзтриванеДа не мислите,че когато работят редовно много ги учат-напротив,питайте си децата кои учители какво правят в час... Работещите дават знания и онлайн,а останалите и в училище,и извън са си само гласоподаватели... Деца,които имат желание учат и дистанционно,и в училище,но повечето нямат никакво желание... Но това вас не ви интересува,важното е да не ви пречат вкъщи ...вярвайте си,че като са в училище,всичко е ок
ИзтриванеА КаНиСъиБе що не се обаждат? Или те са твърдо зад правителството? Нема топки в тея синдикати вече, само шунди останаха...
ОтговорИзтриванеНад 600 заразени учители за месец в най-безопасната среда. Подигравка! Уважаеми родители, ние също сме родители!
ОтговорИзтриванеMinavat na onlain oma ocitelite da vzemat polovin zaplata togava dahi vidim dali hte iskat
ОтговорИзтриване..О-чители!!! Много си грамотен, но плюеш по учителите! Ужас!
ОтговорИзтриванеОт коментарите става ясно, че учителската професия не е на почит! Ами уважаеми родители, станете учители! Дотежа ви да помагате на децата си, които и без дистанционно обучение едва хващат тройки. Аз съм родител, който уважава страшно много учителите на своите деца. Не знам дали са връзкари, не знам къде са завършили, но знам едно-дадоха всичко от себе си, за да могат децата ми /без моя помощ /да придобият нужните знания и умения в дистанционното обучение. Не слагайте всички под общ знаменател, а говорете с ИМЕНА, ако ви стиска!
ОтговорИзтриванеВ цял свят учат онлайн, и нито един родител не коментира заплащането на учителите или дали ще са грамотни или не децата ...Само в България сме свикнали да плюем по хората, без значение дали са учители, полицаи, лекари или политици.
ОтговорИзтриване