24rodopi.com/Общество
Делото срещу бившия кмет на Неделино Стоян Беширов бе „размразено“.
То е насрочено за 4 декември в Окръжния съд в Смолян, като
обвинителният акт е внесен от Софийска градска прокуратура.
Припомняме, че през март окръжните магистрати спряха производството, позовавайки се на медицинската
експертиза, според която основният обвиняем не може да се яви в съдебната зала
поради „наличие на състояние на невменяемост след прекаран инсулт“.
Тогава бе посочено, че след половин година отново трябва да бъде направена медицинска експертиза, която
да установи здравословното му състояние.
Това стана
ясно на последното заседание след серията отлагания старта на делото. Всички
обвинени лица, без Стоян Беширов, присъстваха в съдебната зала. Магистратите
изслушаха направената съдебномедицинска експертиза.
Припомняме,
че Беширов бе с „дифузна травма на главен мозък“, след претърпения от него тежък
пътен инцидент на 4 октомври 2022-ра година. Тогава той катастрофира край
кърджалийското село Върбен. Дълго време бе на лечение в клиника в Пловдив.
Общо девет
души, начело с Беширов, трябва да се изправят пред съда. Бившият кмет е
обвинен, че в периода 2012-2014 година, в условие на продължаващо престъпление,
чрез 25 деяния, заедно с останалите обвиняеми, е присвоил 1 224 845,22 лева,
предоставени на община Неделино от правителството.















VILNOTO SELI6TE KAK E NA MORETO,,,,,VARVILI KOMPLEKSA
ОтговорИзтриванеAko e neudoben ve4e 6te mu gi vzemat
ИзтриванеМного пара направиха ей.
ОтговорИзтриване