24rodopi.com/Политика
„Четири седмици, осем пленарни дни и повече от 30 гласувания в българския парламент показаха най-безпомощното лице на политици и партии, готови да предадат страната си, доверието на хората и бъдещето на децата на тази страна, в името на това да запазят позиции и власт“, обяви лидерът на ДПС Делян Пеевски.
Ето цялата му
позиция:
„Поставиха
демаркационни линии, кордони и прегради, опитаха всякакви безпринципни съюзи,
договаряния и интриги на дребно и едро. Направиха заклинания, клетви и обещания за общи
фронтове и разделени ползи и закрила на фалшив политически елит срещу отказ от справедливост, отговорност и
ценности.
Създадоха
немислими съюзи с проруските и антидемократичните партии. ПП-ДБ се събраха с
Възраждане. Земеделците се прегърнаха с Рашков. От жажда за власт - за
премиери, министри, шефове на комисии, шефове на агенции, регулатори, за
порциите на властта. Това са фактите.
Но, това не
е игра, а престъпно, спрямо демократичните принципи и евроатлантическите
ценности поведение.
Този слаб
сценарий нанася тежка щета, като руши парламентаризма и държавността.
Това трябва
да спре и да отидем на избори. Времето за игрички изтече.
Залогът е
България и това как живеят хората.
А що се
отнася до ДПС—НОВО НАЧАЛО искам да съм
абсолютно ясен - нито нашите избиратели биха допуснали, нито ние като техни
лидери бихме седнали на една маса с тези, които продават интересите на
държавата си - със схеми в митниците, с фалшификатори на подписи, земеделци,
прегръщащи се с мъчителите на своите, нарушители на Конституция, с фалшиви
академици и фалшиви морализатори. Тези, които всеки ден предават доверието на
хората, които гласуват за тях.
В този
провален 51-ви парламент ние няма да издигаме нито председател, нито
заместник-председател на Народното събрание, нито желаем да имаме председатели
на парламентарни комисии - нищо, което да ни нареди в тази обидна за
избирателите игра на тронове.
Призовавам
тези провалени политици утре да излязат, да поемат отговорността и да изберат
председател на Народното събрание, за да бъде освободена конституционната
процедура и да отиваме на избори.
Ние не се
плашим от избори, напротив. Доверието и подкрепата на нашите хора е все
по-силно, което ни дава пълна увереност за това, че сме на прав път. Те вярват
и знаят, че ние няма да допуснем никога повече да бъдат третирани като хора
втора класа.
От избори
се страхуват тези, които лъгаха четири години и седем поред парламентарни
избори тези, които им вярваха, но днес истината за тяхната безотговорност и
ангажираност само и единствено с личния им интерес звъни. Независимо от
медийните манипулации, независимо от фалшивите социологически пропаганди,
независимо от безбройните лъжи, които се изрекоха. Но както фалшивата социология се провали в световен план, така
техният модел е изчерпан исторически.
Страхът им
е от три неща - силно ДПС-НОВО НАЧАЛО,
силен президентски проект и тежка присъда от избирателите. Защото след това тях
няма да ги има на политическата сцена.
Но нека
отидем на избори и каквото ни отреди
народът - това ще е. Сигурното е едно -
че този вот ще промени България.
Държавата
се нуждае от тази истинска промяна и ние ще помогнем на страната да се излекува
от политическото безвремие и дълбоката криза на политическото статукво.
Хората
искат да ги водят лидери, а не страхливци.
България
трябва да бъде управлявана от хора със сърца, които могат и носят отговорност.
И още от
сега искам ясно да заявя като лидер на ДПС-НОВО НАЧАЛО, получим ли това доверие
от хората, аз ще поема тази отговорност“.















В момента никой не иска да управлява защото нема пари в хазната и всеки се ослушва какво ли ще стане като дойде на власт ТРЪМП
ОтговорИзтриванеБРАВО ПЕЕВСКИ КЪРДЖАЛИ Е СЪС ТЕБ ТИ НАПРАВИ ЗА КЪРДЖАЛИ ТОЛКОВА МНОГО. АПС-ВЪН ОТ КЪРДЖАЛИ.
ОтговорИзтриванеХАСАН АЗИС КАТО СЕ ВЪРНЕ КАТО КМЕТ
ОтговорИзтриванеТОГАВА ЩЕ ВИДИТЕ
ВЕЧЕ Е ЗАМЕСНИК
😂
ИзтриванеYaşa Peevski
ОтговорИзтриванеПравилно. Тези са в modus operandi - препъни камък. Един председател не можаха да изберат, камо ли пък да гласуват с мнозинство предложения и закони за хората. Нови избори, да се отсее плявата за да тръгнат нещата.
ОтговорИзтриванеКирил Петков е най безотговорния и калпав от всички които ни управляваха.Господин Пеевски зад вас сме вярваме във вас време е наистина нещата да се променят.Много ама наистина много търпяхме!
ОтговорИзтриванеКога почват проверките на Дерибеите в Кърджалийска област
ОтговорИзтриванеБраво от 8парламентарно представени единствено на една партия на дпс лидера господин Пеевски говори и мисли за хората. Къде са останалите мижитурки.
ОтговорИзтриване