Валентин Ботев/24rodopi.com/Общество
Някога гореща точка, днес свърталище на алкохолици, улични музиканти, просяци, наркомани и граждани, криещи се от дъжда.
Телефонните кабини и уличните устройства с фонокарти…
Отминал, но сантиментален спомен за кърджалийци, които с носталгия се сещат за
тези години. Огромните опашки пред телефонните кабини, на които хората се
нареждаха, за да се чуят с техните любими и близки. Вълнението, че ще поговориш
с човека, който придава още по-голям смисъл на живота ти.
Днес, в съседство с ремонтираното кафене, банката и
книжарницата, впечатлението, което сградата оставя у минувачи, е тягостно. За
по – възрастното население на град Кърджали обаче представлява символ за
техните младини, трепети и едни отминали красиви времена.
Както тогава, така и днес „Телефон ни събира, телефон ни
дели“…















👍🏻👍🏻👍🏻
ОтговорИзтриванеНито една жена не заслужава да бъде поставяна на пиедестал. Накрая ти се из...а на главата. Мислете мъже.
ОтговорИзтриванеХубава статия.
ОтговорИзтриване