24rodopi.com/Общество

Административният съд в Кърджали отряза мераците на семейство Моллахасан да запази владение над общински имот, превърнат в сладкарница.

Магистратите отхвърлиха жалбата на дружеството „Мерисимо“, с която бе оспорено решението на Общинския съвет договорът за временно ползване на имота да бъде прекратен, а съответно помещението – продадено.

Припомняме, че решението за това бе взето на заседание на разпоредителния орган в края на октомври м.г. Ден преди това пък гръмна скандалът, че бизнес ортакът на Хасан Азис-Ахмед Моллахасан, е изпращал съобщения до всички общински съветници в Кърджали да не гласуват продажбата на стопанисвания от него под наем общински обект.

Става въпрос за заведение в комплекс „Рила“. То е било отдадено под наем на Моллахасан по времето на кметуването на Азис. Помещението е общинска собственост, като назад във времето бе предоставено за офис на СДС, още тогава обаче бе дадено под наем и се превърна в сладкарница.

Моллахасан твърдял пред съветници, че бил вложил в него 200 000 лева, което пък предизвикало шеговити усмивки.

28 съветници гласуваха "За" продажбата на имота, един бе против, а десет се въздържаха.

Месеци по-късно Административният съд отхвърли жалбата от страна на „Мерисимо“ООД. Дружеството е управлявано от член на фамилията Моллахасан.

 

Share To:

24rodopiavtor

Viber

Post A Comment:

11 comments so far,Add yours

  1. Анонимен5/6/25 08:38

    Какъв наем е плащал? Нека се направи ревизия и да бъдат доизплатени реалните наеми!

    ОтговорИзтриване
  2. Анонимен5/6/25 08:46

    ахх бе ам азо къде ще пие кафе сега

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен5/6/25 10:19

      docenta - molioner4e - injener , ako mu e tolkoz vajno she brykne v malkiq si job i s jobnite si za sedmicata she kupi za 400-500 k golemiq imot.

      Изтриване
  3. Анонимен5/6/25 09:27

    За какво се пъне този пък не разбирам. Санирането, яслата, паветата, обществените поръчки… сега пък сладкарница. Ма то не беше фитнес, то не беше президент на нещо си… и се фука с тези фирмени х5 айде Мерисимо на ревизия!

    ОтговорИзтриване
  4. Анонимен5/6/25 09:28

    Herkes ettigini bir gun bulur Isiciim

    ОтговорИзтриване
  5. Анонимен5/6/25 09:29

    Яжте се ачове

    ОтговорИзтриване
  6. Анонимен5/6/25 09:52

    Mollahasan dingili oturdunmu Erolun kucana zamanında çok engelik yaptınız bu çocuga şimdi fitil fitil burnunuzdan getirecek bu daha işin başı

    ОтговорИзтриване
  7. Анонимен5/6/25 11:11

    Kac kisinin isine ekmegine goz diktiniz siz ve hasanin gerin kalan adamlari..allahin sopasi yok iste boyle helak edecek sizi yavas yavas.. Cok yasa Erol baskan cok yasa Delyan baskan!

    ОтговорИзтриване
  8. Анонимен5/6/25 15:25

    Хайде изчезвай, мандрата пресъхва!

    ОтговорИзтриване
  9. Анонимен5/6/25 20:36

    hasan i molahasan vie svarshihte veche tovae oshte nachaloto oshte malko sega pochvat oshte igrite :)))))))bokluci tapanari beter olun

    ОтговорИзтриване

Съдържанието на 24rodopi.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24rodopi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24rodopi.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24rodopi.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24rodopi.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24rodopi.com не носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK

Важно: Ползвайте материалите в 24rodopi.com, но ако уважавате труда на репортерите ни, които търсят новините на терен, цитирайте сайта. Ако поставите и линк към 24rodopi.com, нищо няма да загубите.

Администраторите на форума на rodopi24.blogspot.com пък призовават за толерантност и спазване на добрия тон под дописките. Те запазват правото си да ограничават или блокират публикуването на мнения.