24rodopi.com/Регион
В
навечерието на Курбан Байрам ръководството на Община Черноочене спази
дългогодишния обичай да заколи жертвено животно.
Общинският
курбан беше даден в деня Арефе, точно преди началото на празника.
На това празнично
събиране присъстваха кметът
на Община Черноочене инж. Айджан Ахмед, председателят на Общински съвет инж. Месру
Мюмюн, представители на ръководството на местната администрация, както и
съветници, служители на Общината,
кметове и кметски наместници на населените места, и множество граждани.
Всички те
споделиха този тържествен момент, изпълнен с вяра и единение, предвестник на
един незабравим Курбан Байрам!
Нека тези
празнични дни донесат мир, топлина и радост във всеки дом, пожела кметът инж. Айджан Ахмед.
С искрена молитва, отправена от имамина на джамията в Черноочене Шабан Мюслюм, този ритуал стана символ на благодарност, смирение и надежда за благоденствие.
Исмет ИСМАИЛ, Черноочене














Браво!
ОтговорИзтриване