24rodopi.com/Регион
Два нови STEM кабинета – по Природни науки и по Информационни технологии и математика бяха тържествено открити в Средно училище „Христо Ботев“ в село Чорбаджийско.
Събитието беше уважено от кмета на община Кирково Шинаси Сюлейман и кметове на населени места в район Чорбаджийско.
В деня на откриването училищната общност постави акцент не само върху модернизираните помещения, но и върху идеята, че това са пространства, където науката среща въображението, а идеите се превръщат в реалност.
СTEM кабинетите са изградени по Националния план за възстановяване и устойчивост, финансиран от Европейския съюз, по проект „Училищна STEM среда“, на обща стойност 252 500 лв. безвъзмездно финансиране.
Директорът на училището Стефан Радионов, отправи тържествено приветствие към всички присъстващи. Ученици от II клас поздравиха гостите с кратка програма. След това официалните гости прерязаха лентата, с което кабинетите бяха обявени заоткрити.
В кабинета по Природни науки бяха демонстрирани безопасни експерименти по химия и физика, наблюдения под микроскоп, ученически проекти по екология и биология, а в кабинета по Информационни технологии и математика учениците представиха презентация на тема „Как STEM променя света“ и 3D модел, изработен в учебна среда.
STEM образованието не е просто модерна тенденция – то е мост към бъдещето.
То развива критично мислене, креативност и умения за сътрудничество — ключови качества за успешната реализация на младите хора в съвременния свят.
Чрез реализирането на този проект в СУ „Христо Ботев“ беше създадена интегрирана образователна среда от ново поколение, която подкрепя нови методи на преподаване, мотивира учениците и насочва вниманието им към природни науки, технологии и бъдещи професии.
















дано да се ползва активно съоръжението а не да се "пази" заключено
ОтговорИзтриваненай-яките мацки са от Кирковско !
ОтговорИзтриване