24rodopi.com/Общество

Огромният по размери размах на строителството в последните десетилетия отприщи друг проблем в областните градове в Родопите – липсата на паркоместа. Това пък развихри цените, пишат колегите от „Родопи voice“ в новия брой на печатното издание.

Почти не остана незастроен терен в най-големия квартал в региона – „Възрожденци“. Жилища се купуват масово от хора от села и по-малки градове в областите Кърджали и Смолян, болшинството от които работещи зад граница. Улици, локални платна са заети от автомобили, а паркингите, правени по соца за панелките, не успяват да поберат автомобилите на новодомци от съседни нови кооперации. Добре дошло обаче за строителния бранш.

Цените на паркоместата вече летят в небесата.

6500 евро струва няколко квадрата площ за автомобил, но на открито, установи проверка на „Родопи voice“. Местата в подземни паркинги на кооперации започват от 6 135 евро, в зависимост от местоположението. В района на т.нар. „стотни блокове“ цените преминават през 7000 и над 8000 евро. В по-централната част офертите набъбват - 12-13 хиляди евро, има и такива за 15 000 и дори над 16 300 евро.

Малка площ, между блокове, почти под парапета на Новия мост, се продава за близо 14 000 евро.

В същото време, гараж с малко дворно място пред него в началото на квартал „Боровец“, чака купувач срещу 18 000 евро

За сравнение – паркоместа и гаражи в курорта Пампорово вървят между 5 500 и 9000 евро. Стар гараж в Девин, примерно, може да се купи за 11 500 евро.

Само преди 9 години бетонен гараж в Кърджали вървеше за 500 лева. Двустайно жилище, 70 кв. метра – 60 000 лева.

Share To:

24rodopiavtor

Viber

Post A Comment:

14 comments so far,Add yours

  1. Анонимен29/3/26 21:35

    Лудост лудостта превръща в луд.
    От лудост лудият се смее.
    Лудостта е лудост, а някой луд
    за лудост с лудостта живее.
    Лудият от лудост лудостта открива.
    Луд е онзи, който лудост не намира.
    Лудостта за лудия е луда смешка,
    луд за лудия е лудост вечна.

    ОтговорИзтриване
  2. Анонимен29/3/26 21:55

    Ако искаш

    ОтговорИзтриване
  3. Анонимен29/3/26 22:04

    Като има малоумни тикви да ги дават тези пари, армартуристи

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен30/3/26 10:08

      Лудост, а в София и над 50 000€. В Бълагрия масово всеки има поне по две коли, проблеми с паркиране, проблеми със задръствания все повече. Щом масово може да си позволяваме по две коли, че някои си позволяват и такива луди пари за паркомясто, явно е време държавата да вдигне данък МПС поне петорно, а може и данък "лукс" за коли над 200 коня, като в Гърция. Това що пари ще влезнат в бюджета, които могат да се харчат за много хубави неща, като обществени паркинги, пътища, паркове и кво ли не, от които всички ще имат полза. Исшаш да фърляш в очите на всички, че си голям баровец, като караш тупалка - плащай, явно не си на зор щом имаш две коли - плащай. Може пък и да понамалеят колите, а оттам и задръставния и проблемите с паркиране.

      Изтриване
  4. Анонимен30/3/26 01:11

    „С любов за Кърджали“ :
    Дилемата паркинг или поезия е разрешена.

    ОтговорИзтриване
  5. Анонимен30/3/26 06:42

    Не е луд този,който продава скъпи баници.Луди са тези,които ги купуват.

    ОтговорИзтриване
  6. Анонимен30/3/26 06:42

    Амсалаци

    ОтговорИзтриване
  7. Анонимен30/3/26 08:00

    С нетърпение чакам робуващите в Европата, които се надпреварват помежду си, заробени в кредити там, за да си купят апартамент в Кърджали, да се върнат презлятото и да им продам стария панел на баба за цена на жилище във Валенсия. Кърджали е огромен световен, морски курорт, с много хора, работа и университети. И 200 000 хиляди евро дават за 2 стаи със съседи наркомани, без улица и гараж, на брвга на водното огледало, с мазе пълно с вода.. После на терасите се опитват да гледат домати, в бутилки от 10 литра вода, а на 10 км имат селски къщи с декари земя.. Ама нали искаме да сме касабалиии.

    ОтговорИзтриване
  8. Анонимен30/3/26 08:04

    Да бе да. Ах бея фъъъъъъшшшшшшш.

    ОтговорИзтриване
  9. Анонимен30/3/26 12:51

    Човек трябва да е луд,за да не полудее...

    ОтговорИзтриване
  10. Анонимен30/3/26 15:15

    Отивай в Девин тогава, амсалак !

    ОтговорИзтриване
  11. Анонимен30/3/26 15:16

    Те всички продават а купувачи няма вече. Каква кола трябва да караш за да дадеш 15000 евро за гараж?

    ОтговорИзтриване

Съдържанието на 24rodopi.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24rodopi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24rodopi.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24rodopi.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24rodopi.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24rodopi.com не носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK

Важно: Ползвайте материалите в 24rodopi.com, но ако уважавате труда на репортерите ни, които търсят новините на терен, цитирайте сайта. Ако поставите и линк към 24rodopi.com, нищо няма да загубите.

Администраторите на форума на rodopi24.blogspot.com пък призовават за толерантност и спазване на добрия тон под дописките. Те запазват правото си да ограничават или блокират публикуването на мнения.