24rodopi.com/Общество
Немски индустриален гигант приканва българите зад граница да се завърнат.
„Аз нямам намерение да се връщам в България, но искам вие да
ме убедите в противното“, споделя жена, млад инженер.
Сцената е показателна – не просто разговор за работа, а
истински сблъсък между два свята: сигурността на емиграцията и все по-силния
зов на Родината, посочват от германската компания в рекламно за дейността си
прессъобщение.
Какво е да си „българин“ в Германия.
Третиран си (по всички начини) по-зле от всички съществуващи
нации на света освен Румъния, споделя по темата за 24rodopi.com роден гурбетчия, който от
години живее във Федералната република.
„В моя град има 6000 „българи“, които обаче са румъноговорящи.
Единствено българи и румънци нямат право да сключват договори - примерно за
смартфон, интернет, заеми и други.
Защото сключват контракт и предсрочно се връщат в Румъния
или България без да погасят таксите. Това не са откъслечни случаи, а масова
практика. Почти всеки прави така. Тук като ти видят личната карта от България,
те вземат за ром. И наистина 100% от всички около 6000 „българи“, живеещи в
града, говорят майчин език румънски. Власи. И поради тази причина така третират
всички родни гурбетчии.
Отказват ти, без да посочват претекст официално. Дори да
имаш най-перфектната
SCHUFA - информация за твоята финансова надеждност. Казват:
единствено на българи и румънци отказваме, понеже злоупотребите са над 90% и са
доказани във времето“, разказва нашенецът.















Ами един път стомна за вода, втори път и накрая стомната е счупена завинаги.Швабите,ако има кой да им върши тежката и мръсна работа от местните един ден няма да търпят 99% от нашите т.нар. гурбетчии,защото написаното в статията за жалост е самата истина.ЖАЛКО.
ОтговорИзтриванеТака е !!!!
ИзтриванеЗатова мнозина, които изобщо не знаят езика ни, имат българско гражданство и в западните страни се представят да българи и така ни създават “реноме”.
ОтговорИзтриванеИ знаещите и незнаещите са без разлика.......
ОтговорИзтриванеАми все едно Турчин във България да си.
ИзтриванеТочно казано....
ИзтриванеОриз работа фасут работа ориз
ОтговорИзтриванеОриз работа фасут работа ориз
ОтговорИзтриванеПърво се научете да говорите немски,и после ще видим
ОтговорИзтриванеа бааш
ИзтриванеAmi kak we ne znaeteli mango vikat na vsqkade vece v evropa
ОтговорИзтриванеНашият прост "толерантен" бай Ганьо!
ОтговорИзтриванеВсе едно да си циганин в България
ОтговорИзтриванеБългарите в Европа са третирани като ЛОШ МАТЕЛИАЛ признат от виден роден политик.
ОтговорИзтриванеЗатова не са искани в ЕВРОПА.
Всички БЪЛГАРИ в Европа са реализирани и доказани специалисти, УВАЖАВАНИ, "българите" в Европа ще сте така . . . . . и ще продължите да работите за "реномето" НИ!
Изтриване