24rodopi.com/Общество

Вечно мрънкане, вечно хлипане. Позитиви и негативи, изповядвани с цитати на различни хора из социалните мрежи. А трябва нещо из дълбините на сърцето.

Много обичат нашенци да рекат „Имах една мечта…“ или пък „Не питай какво е направила държавата за теб, а какво ти за нея“. Напоследък и „Ако не се занимаваш с политика, тя ще се занимава с теб“.

Разни диктофонски суетни. Кинг, Кенеди, Чърчил, Путин, Сталин, Тайсън, Живков…

Все се намира от някого по нещо да се изрецитира в интернет. Рядко от себе си. Обезличаване. Липса на собствено мнение? Тоталитарна политика в размер 45, по-късно тоталитарна демокрация в размер 36. Години чуждо мнение, самоубийство на духа. Екзекуция на ценности, на воля, на гордост, чест. Суетня заради манджа.

Колко ще изядете, колко ще натрупате, колко ще отнесете в гроба?

Важни са други неща. Някои забравени, някои никога непритежавани. Всеки е различен, но всеки може. Не се сравнявайте, защото…

Четете по-късно темата на 24rodopi.com:

Защо не сме като Тях?!  ДНК-то ни е друга, не е свирепа

Share To:

24rodopiavtor

Viber

Post A Comment:

8 comments so far,Add yours

  1. Анонимен29/3/26 17:57

    Всички, които напускат София,
    се изплъзват от пътните разклонения
    и потъват в тунела .
    Само дето облаците наистина се разнасят
    и въобще има нещо в тези
    безкрайно долитащи самолети.
    Тук и пристигнахме – в едно време
    не по-различно от познатото...

    ОтговорИзтриване
  2. Анонимен29/3/26 18:08

    Хвилищевски яде червени боровинки, опитвайки се да не се намръщи. Той чакаше всички да кажат: каква сила на характера! Но никой не каза нищо.
    Даниил Хармс

    ОтговорИзтриване
  3. Анонимен29/3/26 18:38

    Какво мислите: ще успее ли Тръмп да се измъкне от иранския капан, преди Си Дзинпин да му затвори вратите на Пекин?

    ОтговорИзтриване
  4. Анонимен29/3/26 19:41

    Долу Долу Долу юдейско-американския фашизъм.СВОБОДА за ИРАН,ВЕНЕЦУЕЛА,КУБА,ЛИБИЯ,ИРАК,ПАЛЕСТИНА...Дедо Живков беше голям патриот,родолюбец в сравнение с сегашните продажните Киряк Стефчовци

    ОтговорИзтриване
  5. Анонимен29/3/26 20:10

    Преди бяхме държава благодарение на Русия ,а сега благодарение на Фащ сме територия,безгласни роби с унищожено всичко!

    ОтговорИзтриване
  6. Анонимен29/3/26 20:26

    Историята е едно но режимите за за България какви са.

    Фашистите станаха Комунусти същите станаха Демократи.
    Какво се промени в историята на България.

    ПАРИТЕ винаги са в едни и същи ръце с малки промени.


    ОтговорИзтриване
  7. Анонимен30/3/26 07:30

    Понякога не ни се иска да повярваме на думите, че всеки изгрев носел живот, защото духът ни вече се чупи под напора на настоящето, в което трагичното властва. Усилията ни да живеем с усмивка са неистови. Все по-вглъбени сме, но не защото мечтаем, а защото мислите ни мъчително се ровят във виденията за утрешния ден.

    ОтговорИзтриване
  8. Анонимен30/3/26 08:30

    Пулсът на времето не се чува, той се усеща.
    В цветове, в линии, в погледи. В онези моменти, когато изкуството говори вместо нас. Три гледни точки, три свята, една обща емоция.

    ОтговорИзтриване

Съдържанието на 24rodopi.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24rodopi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24rodopi.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24rodopi.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24rodopi.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24rodopi.com не носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK

Важно: Ползвайте материалите в 24rodopi.com, но ако уважавате труда на репортерите ни, които търсят новините на терен, цитирайте сайта. Ако поставите и линк към 24rodopi.com, нищо няма да загубите.

Администраторите на форума на rodopi24.blogspot.com пък призовават за толерантност и спазване на добрия тон под дописките. Те запазват правото си да ограничават или блокират публикуването на мнения.