Нико Ников/24rodopi.com/Коментари/Общество

Помните ли Радостин Василев? Веднага след изборите през октомври 2024-та изрече нещо от сорта „Дайте ми само МВР и да видите какво става…“.

„Наше, ваше, МВР“.

Тази институция за нищо я нямат. Това обаче е огромно ведомство с много сериозни и отговорни хора. МВР не може да е играчка в ръцете на немирни деца, която им се дава, че да кротнат.

И въпреки това.

Видяхме спектакъла на Дечев-Кандов. Профилът на последния във фейсбук се превърна в някакво риалити за броене на пари, арести и стотици аплодисменти на „тролове“. Последното му театро беше като се пусна с пищов при служебника Гюров да му се отчете, че прибрали близо милион евро за купуване на гласове…

Е, това не е точно така, защото пък ще трябва да връщат парите на собствениците им.

Какво посочи прокуратурата.

От началото на предизборната кампания до 9 ч. на 20.04.2026 г. са докладвани и образувани общо 3021 преписки. Образувани са 599 досъдебни производства, от които 252 бързи производства. По 2283 преписки са постановени откази от образуване на досъдебни производства поради липса на достатъчно данни за извършено престъпление, а в някои случаи и поради липса на законен повод, включително при подадени анонимни сигнали. В качеството на обвиняеми са привлечени 34 лица…

Това беше цялата пушилка и пъчене. Откази по 2283 преписки поради анонимни доноси. 34 обвиняеми. Велика успеваемост!

Точка!

Сега, разбира се, прокуратурата ще излезе виновна, защото „ги пускала“. Но дори Дечев, който има май тройка на държавния изпит по право, ще каже че са необходими годни доказателства.

Знаете ли кое обаче е по-мъчното?

Че отдавна освободената магазинерка от селска/квартална бакалия пак ще отвори тефтера с вересии. И пак ще записва там окаяниците, за които тя е последна надежда да получат нещо за храна, за дома до заплата, пенсия.

И пак тефтерите ще се пълнят. Със или без избори, без значение чия собственост е МВР.

 

Share To:

24rodopiavtor

Viber

Post A Comment:

26 comments so far,Add yours

  1. Анонимен21/4/26 14:40

    Не се казва държавен изпит по право. Грешен изказ!

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен21/4/26 15:45

      ЕСТЕСТВЕНО! ТЕ ИСКАТ НА МАЙМУНИЦА РЕФЕРЕНДУМ, ТИ МИ ГОВОРИШ ЗА ИЗКАЗ!

      Изтриване
  2. Анонимен21/4/26 14:48

    Да бе не раздавали пари ,това го кажи на баба ми,а на изселниците автобусните билети кой плаща баба ми ли

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен21/4/26 21:23

      Образувани са 599 досъдебни производства. Има и осъдени за купуване на гласове. Първата осъдена е жена - на 1 година, с 3 години изпитателен срок и над 5 хиляди евро глоба. Ще последват и други.

      Изтриване
    2. Анонимен21/4/26 21:54

      Те не са изселници те са изгонени пропъдени български граждани не като тебе газалбашин,билетите си плащат те

      Изтриване
  3. Анонимен21/4/26 14:54

    Радев да плаща вересията! Дано за залък хляб да се моли!

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен21/4/26 15:51

      Защо кълнеш като стара ромка. Нали един едричък работи за хората и го подкрепяте

      Изтриване
  4. Анонимен21/4/26 15:28

    Ганьови Голтаци !

    ОтговорИзтриване
  5. Анонимен21/4/26 16:23

    Образувани общо 3021 - 2283 са отказани = от 738 до 599 се губят 139

    ОтговорИзтриване
  6. Анонимен21/4/26 16:30

    Какъв натегач е тоя не е истина! И цялата му агитка от хора с украински знамена по профилите „Давай, мачкай ги“, пък една написала „Детенцето ми като ви видя на екрана и викна „Мамо, мамо“, искам да стана като този смел и безстрашен полицай“. То па бива такава клоунада на сектата петроханска

    ОтговорИзтриване
  7. Анонимен21/4/26 16:32

    Всъщност ние загиваме, приятел. Заминаваме на кино. Всъщност така стоят нещата. Ние сме последното поколение, след 30 години това въобще няма да е страната на българите. А след 100 години най-вероятно няма да има и такава страна. Това е The End, мой човек.
    И знаеш ли кой скапа България? Скапаха я перестройчиците. Комунягите, които решили да стават капиталисти. С техните синчета и дъщерички, с тъй наречените им интелектуалци. Дето всичките са либерали от комунистически произход. Те скапаха България, унищожиха я.
    Перестройчиците са смъртоносна болест, обществен рак. Те разложиха тази страна и я унишожиха, унищожиха и народа й.
    Перестройчиците са в ПП/ДБ. Те са виновни за гибелта на българския народ и българската държава. ПП/ДБ е виновно за гибелта на България и българите. Тяхна е вината. Така че дай да ги блъскаме както си искаме и колкото можем, с повод и без повод, все едно дали сме прави или не. Дай просто да ги рушим, ебати добитъците. Те са виновни за смъртта на българската нация и българската държава. Те разрушиха този народ и държава. Дай ние да ги разрушим тях тогава.
    Мамка им посткомунистически интелектуалстващи престорени свине, предатели и родоотстъпници!
    Милен Русков

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен21/4/26 16:51

      Милен Русков?! А стига бе! А на автора Ников - и все пак купуването на гласове беше доста по слабо, нали?

      Изтриване
    2. Анонимен21/4/26 19:52

      ПП ДБ са от4 години насам,дотогава много ли раждаха българките и изведнъж мор ли дойде,я не ставай смешен

      Изтриване
  8. Анонимен21/4/26 16:57

    жалката истина !!! така е!!!

    ОтговорИзтриване
  9. Анонимен21/4/26 17:15

    Ако един лев обезщетение се изплати на тези лица по доноси обвинени Министър Дечев от джоба си да плаща. Като Пеевски раздава апарати по болници, натегач Дечев го обвинява. А ние се трепем капачки да събираме.

    ОтговорИзтриване
  10. Анонимен21/4/26 17:15

    Дано и Радев да има тази статистика

    ОтговорИзтриване
  11. Анонимен21/4/26 18:23

    Безапелационна победа на зелената вълна. Какво можем да очакваме, освен невежество и кухи фрази по потник? Като това капитан Катамаран да подпише кофти договор с Боташ. Или това министрите да си подали веднага оставката. Ами този гелерал-летец не се ли е поинтересувал от това как служебните министри си отиват, след като назначи поне 3-4 служебни правителства. По важно е да направиш 50 лицеви опори пред камерите. Радев, освен кремълско джудже е и кукувица-крадец. Умрука му сви поне половината енергия на протестите от 2020, снасяйки демократичното си яйце на площада пред президентството . Как открадна и големите протести от декември 2025, за мен е мистерия, но е факт. А тази година дойде ред да свие без свян логото на Регионална образователна програма на Министерството на образованието на Великобритания и се изфука без да му мигне окото пред чуждите медии, че искал "Силна България в силна Европа" , което пък е слоган на ПП/ДБ. Покани известни спортисти да му крепят кукувичите айца, А един от тях дори се закани на Меркел, че няма повече да я слуша. Както при всеки упорит военен, очаквам кражбите Радеви да продължат. Само не знам кога и дали ще се осмели да открадне европейското бъдеще на децата ви. Да питаме Решетников за това, а?

    ОтговорИзтриване
  12. Анонимен21/4/26 18:42

    С една дума,ядохте попарата!

    ОтговорИзтриване
  13. Анонимен21/4/26 19:03

    Знаете ли защо държавата Швейцария е най проспериращата държава в Европа ? Ами защото няма управляващи комунисти . Там не може да се краде както е у нас по простата причина, че навсякъде има монтирани камери които констатират нарушенията и престъпленията . Всяка година само в кантон Цюрих се събират от наложени глоби между 47 - 50 млн. франка . Там няма как да се отърве човек ако не си платил глобата .Полицейски коли няма безразборно да обикалят и контролират както в гр.Цюрих и в кантона така и по магистралите Така е в цяла Швейцария . Всичко се контролира дистанционно . Преди няколко години в централната част на Цюрих в близост до централна гара беше построена нова полицейска сграда цялата боядисана или облепена в черен цвят . И най интересното зад нея беше построен нов затвор . При нас за 36 години демокрация има ли вкаран в затвора поне един политик независимо от коя партия е . Няма . Е, затова сме на тоя хал .

    ОтговорИзтриване
  14. Анонимен21/4/26 21:20

    Когато има логика, изчезва паниката !

    ОтговорИзтриване
  15. Анонимен21/4/26 21:48

    От 599 образувани досъдебни производства колко са за ДПС? Щото е с колегите коментирахме този интересен факт.

    ОтговорИзтриване
  16. Анонимен21/4/26 21:48

    Кой печели най-много от махалите и ще разберем дали има купен вот и от коя партия.И Хасан и прокситата как са работили от името на аграсивна България

    ОтговорИзтриване
  17. Анонимен22/4/26 01:54

    И кагкво стана, пак кметовее спечелиха икзборите.65

    ОтговорИзтриване
  18. Анонимен22/4/26 09:46

    Важното е че си свършиха работата и официално заявиха кои партии купуват най много гласове. Защо няма отговор от тези партии, че не са купували гласове.

    ОтговорИзтриване
  19. Анонимен22/4/26 12:50

    Защо мълчите за Великденче?! Всички видяха как се гласува по селата на областта.

    ОтговорИзтриване

Съдържанието на 24rodopi.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24rodopi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24rodopi.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24rodopi.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24rodopi.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24rodopi.com не носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK

Важно: Ползвайте материалите в 24rodopi.com, но ако уважавате труда на репортерите ни, които търсят новините на терен, цитирайте сайта. Ако поставите и линк към 24rodopi.com, нищо няма да загубите.

Администраторите на форума на rodopi24.blogspot.com пък призовават за толерантност и спазване на добрия тон под дописките. Те запазват правото си да ограничават или блокират публикуването на мнения.