Нико Ников/24rodopi.com/Коментари/Общество
Помните ли Радостин Василев? Веднага след изборите през октомври 2024-та изрече нещо от сорта „Дайте ми само МВР и да видите какво става…“.
„Наше, ваше, МВР“.
Тази институция за нищо я нямат. Това обаче е огромно
ведомство с много сериозни и отговорни хора. МВР не може да е играчка в ръцете
на немирни деца, която им се дава, че да кротнат.
И въпреки това.
Видяхме спектакъла на Дечев-Кандов. Профилът на последния
във фейсбук се превърна в някакво риалити за броене на пари, арести и стотици
аплодисменти на „тролове“. Последното му театро беше като се пусна с пищов при
служебника Гюров да му се отчете, че прибрали близо милион евро за купуване на
гласове…
Е, това не е точно така, защото пък ще трябва да връщат
парите на собствениците им.
Какво посочи
прокуратурата.
От началото на предизборната кампания до 9 ч. на 20.04.2026
г. са докладвани и образувани общо 3021 преписки. Образувани са 599 досъдебни
производства, от които 252 бързи производства. По 2283 преписки са постановени откази от образуване на досъдебни
производства поради липса на достатъчно данни за извършено престъпление, а в
някои случаи и поради липса на законен повод, включително при подадени анонимни
сигнали. В качеството на обвиняеми са привлечени 34 лица…
Това беше цялата пушилка и пъчене. Откази по 2283 преписки
поради анонимни доноси. 34 обвиняеми. Велика успеваемост!
Точка!
Сега, разбира се, прокуратурата ще излезе виновна, защото „ги
пускала“. Но дори Дечев, който има май тройка на държавния изпит по право, ще
каже че са необходими годни доказателства.
Знаете ли кое обаче е по-мъчното?
Че отдавна освободената магазинерка от селска/квартална
бакалия пак ще отвори тефтера с вересии. И пак ще записва там окаяниците, за
които тя е последна надежда да получат нещо за храна, за дома до заплата,
пенсия.
И пак тефтерите ще се пълнят. Със или без избори, без
значение чия собственост е МВР.















Не се казва държавен изпит по право. Грешен изказ!
ОтговорИзтриванеЕСТЕСТВЕНО! ТЕ ИСКАТ НА МАЙМУНИЦА РЕФЕРЕНДУМ, ТИ МИ ГОВОРИШ ЗА ИЗКАЗ!
ИзтриванеДа бе не раздавали пари ,това го кажи на баба ми,а на изселниците автобусните билети кой плаща баба ми ли
ОтговорИзтриванеОбразувани са 599 досъдебни производства. Има и осъдени за купуване на гласове. Първата осъдена е жена - на 1 година, с 3 години изпитателен срок и над 5 хиляди евро глоба. Ще последват и други.
ИзтриванеТе не са изселници те са изгонени пропъдени български граждани не като тебе газалбашин,билетите си плащат те
ИзтриванеРадев да плаща вересията! Дано за залък хляб да се моли!
ОтговорИзтриванеЗащо кълнеш като стара ромка. Нали един едричък работи за хората и го подкрепяте
ИзтриванеГаньови Голтаци !
ОтговорИзтриванемиг 29
ОтговорИзтриванеОбразувани общо 3021 - 2283 са отказани = от 738 до 599 се губят 139
ОтговорИзтриванеКакъв натегач е тоя не е истина! И цялата му агитка от хора с украински знамена по профилите „Давай, мачкай ги“, пък една написала „Детенцето ми като ви видя на екрана и викна „Мамо, мамо“, искам да стана като този смел и безстрашен полицай“. То па бива такава клоунада на сектата петроханска
ОтговорИзтриванеВсъщност ние загиваме, приятел. Заминаваме на кино. Всъщност така стоят нещата. Ние сме последното поколение, след 30 години това въобще няма да е страната на българите. А след 100 години най-вероятно няма да има и такава страна. Това е The End, мой човек.
ОтговорИзтриванеИ знаеш ли кой скапа България? Скапаха я перестройчиците. Комунягите, които решили да стават капиталисти. С техните синчета и дъщерички, с тъй наречените им интелектуалци. Дето всичките са либерали от комунистически произход. Те скапаха България, унищожиха я.
Перестройчиците са смъртоносна болест, обществен рак. Те разложиха тази страна и я унишожиха, унищожиха и народа й.
Перестройчиците са в ПП/ДБ. Те са виновни за гибелта на българския народ и българската държава. ПП/ДБ е виновно за гибелта на България и българите. Тяхна е вината. Така че дай да ги блъскаме както си искаме и колкото можем, с повод и без повод, все едно дали сме прави или не. Дай просто да ги рушим, ебати добитъците. Те са виновни за смъртта на българската нация и българската държава. Те разрушиха този народ и държава. Дай ние да ги разрушим тях тогава.
Мамка им посткомунистически интелектуалстващи престорени свине, предатели и родоотстъпници!
Милен Русков
Милен Русков?! А стига бе! А на автора Ников - и все пак купуването на гласове беше доста по слабо, нали?
ИзтриванеПП ДБ са от4 години насам,дотогава много ли раждаха българките и изведнъж мор ли дойде,я не ставай смешен
Изтриванежалката истина !!! така е!!!
ОтговорИзтриванеАко един лев обезщетение се изплати на тези лица по доноси обвинени Министър Дечев от джоба си да плаща. Като Пеевски раздава апарати по болници, натегач Дечев го обвинява. А ние се трепем капачки да събираме.
ОтговорИзтриванеДано и Радев да има тази статистика
ОтговорИзтриванеБезапелационна победа на зелената вълна. Какво можем да очакваме, освен невежество и кухи фрази по потник? Като това капитан Катамаран да подпише кофти договор с Боташ. Или това министрите да си подали веднага оставката. Ами този гелерал-летец не се ли е поинтересувал от това как служебните министри си отиват, след като назначи поне 3-4 служебни правителства. По важно е да направиш 50 лицеви опори пред камерите. Радев, освен кремълско джудже е и кукувица-крадец. Умрука му сви поне половината енергия на протестите от 2020, снасяйки демократичното си яйце на площада пред президентството . Как открадна и големите протести от декември 2025, за мен е мистерия, но е факт. А тази година дойде ред да свие без свян логото на Регионална образователна програма на Министерството на образованието на Великобритания и се изфука без да му мигне окото пред чуждите медии, че искал "Силна България в силна Европа" , което пък е слоган на ПП/ДБ. Покани известни спортисти да му крепят кукувичите айца, А един от тях дори се закани на Меркел, че няма повече да я слуша. Както при всеки упорит военен, очаквам кражбите Радеви да продължат. Само не знам кога и дали ще се осмели да открадне европейското бъдеще на децата ви. Да питаме Решетников за това, а?
ОтговорИзтриванеС една дума,ядохте попарата!
ОтговорИзтриванеЗнаете ли защо държавата Швейцария е най проспериращата държава в Европа ? Ами защото няма управляващи комунисти . Там не може да се краде както е у нас по простата причина, че навсякъде има монтирани камери които констатират нарушенията и престъпленията . Всяка година само в кантон Цюрих се събират от наложени глоби между 47 - 50 млн. франка . Там няма как да се отърве човек ако не си платил глобата .Полицейски коли няма безразборно да обикалят и контролират както в гр.Цюрих и в кантона така и по магистралите Така е в цяла Швейцария . Всичко се контролира дистанционно . Преди няколко години в централната част на Цюрих в близост до централна гара беше построена нова полицейска сграда цялата боядисана или облепена в черен цвят . И най интересното зад нея беше построен нов затвор . При нас за 36 години демокрация има ли вкаран в затвора поне един политик независимо от коя партия е . Няма . Е, затова сме на тоя хал .
ОтговорИзтриванеКогато има логика, изчезва паниката !
ОтговорИзтриванеОт 599 образувани досъдебни производства колко са за ДПС? Щото е с колегите коментирахме този интересен факт.
ОтговорИзтриванеКой печели най-много от махалите и ще разберем дали има купен вот и от коя партия.И Хасан и прокситата как са работили от името на аграсивна България
ОтговорИзтриванеИ кагкво стана, пак кметовее спечелиха икзборите.65
ОтговорИзтриванеВажното е че си свършиха работата и официално заявиха кои партии купуват най много гласове. Защо няма отговор от тези партии, че не са купували гласове.
ОтговорИзтриванеЗащо мълчите за Великденче?! Всички видяха как се гласува по селата на областта.
ОтговорИзтриване