24rodopi.com/Общество
48 разследвания за „склоняване към самоубийство“ са били водени в Кърджали в рамките на година. В болшинството от случаите обаче се касае за естествена смърт.
Това сочи отчетът на Окръжната прокуратура в Кърджали за
м.г.
Липсата на личен лекар или друг медик в близост, който да
издаде смъртен акт, е причина това да се прави от съдебен лекар, както и да се
образува досъдебно производство по член 127 от Наказателния кодекс, обясняват
от държавното обвинение.
През 2024 година досъдебните производства по този член са
били 43, а през предходната 65.















България е държавата на самоубитите. Държавата има средство за самоубиване - заразяват телефона със шпионски софтуер, разкриват това на жертвата и оставят с последствията от това. Особено срещу малцинствата като турците, които нямаме реална защита в българската държава и нейните институции.
ОтговорИзтриване