24rodopi.com/Кърджали
Тържествено бяха открити нова спортна площадка и STEM кабинети в ОУ „Паисий Хилендарски“ в с. Перперек.
Лентата на
новите придобивки прерязаха заместник-кметът на община Кърджали Веселина
Тихомирова, началникът на РУО Ангелина Костова и директорът на училището Соня
Делчева–Карагяурова.
На
събитието присъстваха кметът на селото Халил Бекир, кметове на съседни населени
места, ученици, учители и жители на Перперек.
Първата
копка на спортното съоръжение е направена през 2025 г.
Близо 70
ученици вече ще се радват на модерна площадка за баскетбол и волейбол,
изградена върху площ от 7 663 кв. м. Средствата за реализацията на проекта са в
размер на 79 961 лв. с ДДС и са осигурени по Националната програма за
изграждане и основен ремонт на спортни площадки и физкултурни салони в
държавните и общинските училища за периода 2024–2026 г.
Новото съоръжение ще
предостави възможности за спорт, движение и активен начин на живот както на
учениците, така и на младите хора в селото.
„Реализираният
проект е още едно доказателство за ангажираността на Община Кърджали към
развитието на образователната и спортната инфраструктура в населените места.
Инвестицията в спортни съоръжения е инвестиция в здравето, дисциплината и
бъдещите успехи на подрастващите. От името на ръководството на общината
изразявам нашата благодарност към ръководството на училището, екипа, работил по
проекта, както и към всички, допринесли за неговото осъществяване. Пожеланието
ми към учениците е новата площадка да се превърне в място за вдъхновение,
спортни успехи и бъдещи шампиони“, каза в приветствието си Веселина Тихомирова.















Къде тва дардере.
ОтговорИзтриванеОНЯ ОТ С СТРЕМЦИ ПЛЕМЕНИК НА ВЕЛЯХТИН КАКВО ТЪРСИ ТАМ
ОтговорИзтриване