Работодатели вдигнаха ръце, има хора, ама…

24rodopi.com/Общество

„Вдигнали сме ръце. Хора има, ама какви! Идват младежи на интервю за работа надрусани. С огромни претенции, високомерие, някакви дипломи, никакъв опит, искат огромни заплати, а в разширените им зеници направо могат да глътнат вселената“.

Това споделят работодатели за „Родопи voice“. Бизнесмени от различни сектори на икономиката в региона.

„Това е явно шокиращ сблъсък на поколенията, в който материалното, очакванията, надвишават в пъти реалните възможности. Искаме млади хора, но от пет души, отзовали се на обява, 3-ма бяха с неадекватно поведение“, споделя собственик на хотелски комплекс, търсещ нови кадри.

„Имали сме десетки служители, които просто не идват на работа, защото за се запили предната нощ. Колко случаи на задържани за шофиране в нетрезво състояние. Чакаме началник смяна, той в ареста. Тръгнал на работа, но го спрели за проверка и в килиите. Много трудно се намират служители с отговорно поведение“, пък споделя изпълнителен директор на предприятие в региона.

Млади хора, работят още преди да навършат 18 години – искат си собствени бюджет. Но какво правят с парите…

„По един флакон райски газ след работа, по 40 кинта е само“. Така разпускат тийнейджъри в Родопите, съобщихме в предния брой на „Родопи voice“.

„Всякаква дрога може да се намери на улицата. Какво остава за диазотен оксид, по-известен като райски газ“, споделят запознати.

Последен случай от съдебната практика.

Непълнолетна работи в заведение в родопски град. С колегата батко решават да разпуснат. Тя пита колежка, последната дава номер, ненавършилата 18 години се обажда и след 30 минути пристига черен „баварец“ с мъж, който продава два флакона райски газ за по 40 лева.

Девойката с баткото от бара се качват в колата му след работа, бутат флаконите под седалките и… след малко биват задържани от полицаи.

Край града, в индустриални зони, близки села – любимите места на млади хора за „дишане на балончета“  с райски газ.

Какво става на трудовата борса?

Най-лесно се намира работа в областните родопски градове, най-трудно обаче е за хората над 50-годишна възраст да намерят ново работно поприще.

Тенденцията се запазва в последните години, сочат последните данни на Бюрото по труда.

Областите Кърджали и Смолян са на последните места по брой безработни. Повече от половината пък са над 50-годишна възраст.

На снимката: Разпускане – райски газ и бира, място – край града

Share To:

24rodopiavtor

Viber

Post A Comment:

16 comments so far,Add yours

  1. Анонимен26/4/26 20:35

    Младите ще ви оправят вас,нали имате големи претенций,ха сега търсете.

    ОтговорИзтриване
  2. Анонимен26/4/26 21:05

    Абе то хора няма те търсят кой да им работи за 1500 евро.

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен27/4/26 10:27

      Абе тъпчо, ти познаваш ли изобщо парите? 1500 евро са почти 3 000 лева. Кой нормален работодател ще даде толкова голяма заплата на някой младеж, който не знае дори за какво ходи на работа? Ама вие хептен изпростяхте, бе? Вие може да искате и 10 бона в евро заплата, ама като не давате, няма как да получавате. Ходете и харчете заработеното от родителите ви или пенсиите на баби и дядовци, за друго не ставате.

      Изтриване
    2. Анонимен27/4/26 20:29

      Надникът е 60-80 евро. 40 всеки ден само в магазина . 2 деца как иначе се гледат. Щом, не можете да плащате затваряте. Няма смисъл да мъчите хората.

      Изтриване
    3. Анонимен27/4/26 21:22

      Koy dava 1500 evro,tIp4o ?!!

      Изтриване
  3. Анонимен26/4/26 22:59

    Едно време 1 евро беше 2 лева. Сега 1 лев е 2 евро. Как само се преобърнаха цените. Със заплата от 2000 лева си купувах много повече неща от сегашната ми за 1500 евро. Уж взимам повече пари. Заплатите трябва да станат минимум 2500 евро с тия цени на ток,горива,вода, храна, дрехи.

    ОтговорИзтриване
  4. Анонимен26/4/26 23:12

    кой дава 1500евро в Кърджали

    ОтговорИзтриване
  5. Анонимен27/4/26 02:56

    ami po4ti pove4eto rabotni mesta sa minimalna rabotna zaplata ,,,620.20evro

    ОтговорИзтриване
  6. Анонимен27/4/26 03:46

    За по-малко от 2800 евро нямя кой да им работи. В полицията завършили за начална учителка взимат 4500 евро.

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен27/4/26 10:28

      Можеш ли по някакъв начин да го докажеш, льольо? Стига сте писали тъпотии и лъжи. 4500 евро може да взимат депутатите, но не и полицаите, нито учителите.

      Изтриване
    2. Анонимен27/4/26 11:48

      Господ да ни помага в България, че вече фантастиката и релността все по-трудно се различават от мнозина и все повече хора изглежда вярват, че всичко което хвърчи и плува само пада на грила.

      Изтриване
    3. Анонимен27/4/26 14:26

      10:28 - Депутатите не работят и взимат пари нали знаеш 😉🫡

      Изтриване
  7. Анонимен27/4/26 06:08

    Za tolkoz pari i takiv tip hora sa mnogo

    ОтговорИзтриване
  8. Анонимен27/4/26 08:26

    Радвайте се България лети с пълна газ без спирачки към дъното,бг младеж бъдеще трън в гащите по добре Пакистански младежи те поне слушат

    ОтговорИзтриване
  9. Анонимен27/4/26 10:38

    Дааа българските младежи стават само за харчене на пари,за работа не.

    ОтговорИзтриване
  10. Анонимен27/4/26 14:08

    Това, че не ходи на работа не значи, че се е надрусал. Просто не търпи с години като дъртите.
    Не е съгласен да се експлоатира труда му срещу лоши условия и мизерно заплащане и извинение не дължи на никого.

    ОтговорИзтриване

Съдържанието на 24rodopi.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24rodopi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24rodopi.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24rodopi.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24rodopi.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24rodopi.com не носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK

Важно: Ползвайте материалите в 24rodopi.com, но ако уважавате труда на репортерите ни, които търсят новините на терен, цитирайте сайта. Ако поставите и линк към 24rodopi.com, нищо няма да загубите.

Администраторите на форума на rodopi24.blogspot.com пък призовават за толерантност и спазване на добрия тон под дописките. Те запазват правото си да ограничават или блокират публикуването на мнения.