24rodopi.com/Общество/Спорт

Отборът на „Върбица“-Бенковски прекратява участието си в Междинната областна група Кърджали/Смолян, съобщиха от клуба.

„Основната причина за това са събитията от изминалата седмица, в която беше насрочен двубоят от първия пролетен кръг в първенството.

Във вторник, 14-ти април, ни беше съобщено, че „Върбица“ трябва да гостува на „Орфей“ (Девин) в събота, 18-ти април. За начален час на мача беше посочен 14:00. По това време обаче повечето играчи на шампионите нямаше как да бъдат на разположение по различни причини, най-вече свързани със служебни ангажименти покрай изборите за народни представители на Република България. Затова от клуба отправихме множество молби срещата да бъде отложена. Те бяха уважени от „Орфей“, но не и от Зоналния съвет на БФС в Пловдив.

Въпреки разговорите и опитите сблъсъкът да бъде насрочен на друга дата, ударихме на камък. По настояване на ЗС на БФС срещата си остана по програма, а ФК „Върбица“ не се яви, тъй като трябваше да го стори с едва 8 състезатели, какъвто е минимумът за провеждане на футболен мач спрямо съществуващите правила. Ценностите и вярванията за футболната игра, които нашият клуб изповядва, не позволяват това да се случи с идеята просто да се отбие номера и да се изиграе поредния мач в и без това намаляващата ни група. Затова с готовност приехме служебната загуба и солената глоба, която последва след това наше решение.

По този начин ФК „Върбица“ сдаде и първото място в класирането. То вече се заема от ФК „Крумовград“, с който премерихме сили за първи път този сезон едва на 4-ти април. Припомняме ви, че тогава загубихме с 0:3 в отложения мач от първия полусезон. Срещата трябваше да се състои още на 27 септември 2025 година, но беше отлагана на два пъти, за което просто бяхме информирани. Никой не се допита до нашето съгласие, независимо от факта, че ние трябваше да бъдем домакини в нея.

През есенния полусезон се отлагаха мачове наред, включително и по наша молба. Така „Върбица“ изигра само 4 от своите 6 мача и сега трябваше да навакса. Това се случи. Но беше много странно, че първият ни мач от проления полусезон беше насрочен за възможно най-неудобната за нас дата, както и посочихме. След отказа на молбата ни за пренасрочване разбрахме, че вече няма за кога да се отлагат мачове, макар че съществува поне един вариант, в който можем да се състои въпросния мач с „Орфей“, който е удобен и за двата клуба.

В цялата тази ситуация виждаме как някой се опитва да навреди на нашия клуб. Това неминуемо доведе до сериозна демотивация, както за ръководството, така и за играчите и треньорите на ФК „Върбица“, които винаги са давали всичко от себе си с ясната идея тимът да бъде шампион и да се бори за своето място в Югоизточната Трета лига. Затова през зимата беше привлечен доказан голмайстор в лицето на Димитър Алексиев, който да ни помогне защитим титлата си от миналия сезон в сериозната конкуренция на ФК Крумовград.

Всички в клуба положиха неистови усилия ФК Върбица да бъде там, където му е мястото – на първата позиция. Но служебното поражение от Орфей (Девин) повлия сериозно на мотивацията на играчите. Те също са на мнение, че няма как да доиграят сезона, който изглежда предрешен.

Клубът поднася своите извинения на верните си фенове от село Бенковски и околните населени места. Ръководството е готово да понесе последствията от цялата тази ситуация, но никой в клуба не желае да погази принципите и вярванията си за истински и честен футбол, който се решава само на терена“, се посочва в позицията на клуба.

Share To:

24rodopiavtor

Viber

Post A Comment:

15 comments so far,Add yours

  1. Анонимен23/4/26 18:34

    Дрън - дрън, та пляс. Щом казвате всичко да се решава на терена, ами играйте, нищо не е решено все още. Но усетихте, че ще "ядете бой" в Крумовград и се отказвате. На крива плането орбитата й виновна, такава и вашата "Върбица".

    ОтговорИзтриване
  2. Анонимен23/4/26 19:59

    Мач мач ама и пари трябват , давайте им пари на играчите иначе ще ходят на избори винаги 😂

    ОтговорИзтриване
  3. Анонимен23/4/26 22:09

    Само дето паднаха от Крумовград и не им изнася…

    ОтговорИзтриване
  4. Анонимен23/4/26 22:46

    Смешници..

    ОтговорИзтриване
  5. Анонимен23/4/26 22:57

    А бе,вие се изкарахте голям отбор,каква В група кви пет лева.Колко момчета от Бенковски имате в отбора?

    ОтговорИзтриване
  6. Анонимен23/4/26 23:02

    За В група трябват пари и то много,а вие ги нямате.Така че си цъкайте на село срещу Ардино,то май само двата отбора си играйкате в това първенство.

    ОтговорИзтриване
  7. Анонимен23/4/26 23:04

    Шампиони на първенство с три отбора на кръст,аре малко по сериозно.

    ОтговорИзтриване
  8. Анонимен23/4/26 23:06

    Върбица само може да носите водата и топките на Крумовград.

    ОтговорИзтриване
  9. Анонимен23/4/26 23:10

    Върбица много сте се взели на сериозно,слезте вече на земята.

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен1/5/26 21:49

      Отказал се отбор а щял да играе мач в неделя с вихър златоград срам и позор или спираш или продължаваш.Само на приказки ви бива на друго нищо.Пълен цирк е това първенство

      Изтриване
  10. Анонимен23/4/26 23:11

    Големия президен Вальо неможещия да понесе отговорност и да си гледа живота не разбира нито от футбол нито от организаце при Янко и Люо поне имаше кебабчета айде закривай затен и Арда ни върви стадиона плувен басейн да го направят та да има смисъл

    ОтговорИзтриване
  11. Анонимен24/4/26 08:01

    Селяци марш на село и газ на тютюна

    ОтговорИзтриване
  12. Анонимен24/4/26 08:06

    Момчетата бяха първи дълго време и го доказаха на терена. Хората работят и пропускането на един мач не е отказ. Това, което се случва, изглежда като удобно решение, а не като справедливо.“

    ОтговорИзтриване
  13. Анонимен24/4/26 16:45

    И за какво играят в тази лига за кебапчета сигурно

    ОтговорИзтриване

Съдържанието на 24rodopi.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24rodopi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24rodopi.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24rodopi.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24rodopi.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24rodopi.com не носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK

Важно: Ползвайте материалите в 24rodopi.com, но ако уважавате труда на репортерите ни, които търсят новините на терен, цитирайте сайта. Ако поставите и линк към 24rodopi.com, нищо няма да загубите.

Администраторите на форума на rodopi24.blogspot.com пък призовават за толерантност и спазване на добрия тон под дописките. Те запазват правото си да ограничават или блокират публикуването на мнения.