24rodopi.com/Образование
Нов STEM кабинет по направление „Природни науки“ беше открит официално в ОУ „Никола Йонков Вапцаров“ в момчилградското село Звездел, съобщиха от Общинската администрация.
Той ще се използва за обучение по предметите химия,
биология, физика, география и икономика. Кабинетът е изграден по Националния
план за възстановяване и устойчивост чрез проекта „Училищна STEM среда“, с
финансиране от Европейския съюз на стойност 60 600 лв.
На откриването присъстваха Гюлюзар Исмаил, представители на
Общинската администрация, гости от ДГ "Щастливо детство" – с.
Звездел, председателят на обществения съвет към училището Веска Колева и
родители.
Учениците се включиха в програмата с рецитал на стихове и
танца „Дъгата“, а след това гостите разгледаха новия кабинет и ученически
проекти, включващи работа с микроскоп, създаване на електричество, модели на
автомобили и други.
Директорът на училището Ширин Мустафа подчерта, че новата
придобивка е важна стъпка към модернизиране на учебната среда и повишаване
качеството на образованието.
„Този кабинет дава възможност на децата да учат чрез
практика и експерименти, което е ключово за съвременното образование. Убедени
сме, че това ще повиши интереса им към науката и ще допринесе за по-добри
резултати“, заяви Гюлюзар Исмаил.















a v sipey, zimzelen, brosh?
ОтговорИзтриване