24rodopi.com/Общество

„Бившият кмет Хасан Азис не е бил добър стопанин на общината“ – извод, направен в съда в Кърджали, след като жена поиска обезщетение за неимуществени вреди.

Жителка на областния център претърпява инцидент. Тя се спъва и пада в района зад сградата на Общинската администрация.

Неприятното произшествие става през септември 2023-та година.

Причината е състоянието на пътната настилка - неподдържан и необезопасен тротоар с разминаване във вида и височината на нивото на настилките.

Кърджалийката получава фрактура на коляното. Краката й са в кръв, на помощ се притичват охранител в банка наблизо, както и преминаващи граждани. След оказана първа помощ, жената е транспортирана в болницата. Претърпява операция в Отделението по травматология. На следващата година се налага повторна хирургична интервенция.

Съдът определи на жената да бъде изплатено обезщетение в размер на 12 000 евро.

На снимката: По време на кметуването. Азис е в село, където решава да бърка бетон…

Share To:

24rodopiavtor

Viber

Post A Comment:

17 comments so far,Add yours

  1. Анонимен3/6/26 09:13

    Толкова се изписаха за тези 12 хиляди, че като направим равносметка за труда, времето, хартията, заплащанията, негативизма, който се изля едва ли си заслужава губивремето. Всичко това можеше да се превърне в нещо градивно и полезно за общността.

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен4/6/26 10:00

      Кое точно ще се превърне в нещо градивно, човече? Да не повдигаме въпрос за 12 000 сега ,че са малка сума? Да не повдигаме въпроса за купчина пясък? Да не повдигаме никакви въпроси са нищо, освен, ако не са 1-2 млрд! Обаче тях не можем да ги хванем, а хващаме 12-те хиляди, но пък много пъти по 12 000 ще нагорещи асфалта под краката на Асан. Таза апатия, че няма смисъл да си създаваме работа за едни 12 000 води до апатията да не подигаме въпроса и за 12 милиона, щото видиш ли, то тия големи пари няма как да се докажат, чеса откраднати. Ти знаеш ли, какво точно искаш или просто си търсиш къде да се изкажеш? Корупцият не започва от големите схеми. Тя започва от дребните компромиси, които обществото решава да подмине, защото били малко сума. После същата логика се повтаря хирляди пъти инакрая се чудим, защо никой не носи отговорност за нищо.

      Изтриване
  2. Анонимен3/6/26 09:27

    Асан ли ще плаща или общината...

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен4/6/26 07:13

      Колкото са плащали и в момента плащат и бившият, и настоящият кмет за пострадалите от кучешки набези, разбити тротоари и т.н. Каквито въпросите, такива и хората.

      Изтриване
  3. Анонимен3/6/26 10:03

    Асань требве да плати от собствения си джоб...

    ОтговорИзтриване
  4. Анонимен3/6/26 12:01

    Асанът много работлив, бърка бетон, намерил време между две кафета. 20 години само евтин пиар.

    ОтговорИзтриване
  5. Анонимен3/6/26 12:33

    Na sledvastoto delo i az ste svidetelstvam srestu aziz

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен4/6/26 07:15

      Гледай след някоя друга година да не свидетелстваш и срещу друг кмет 😀 като си така анонимен всичко се очаква на приказки

      Изтриване
    2. Анонимен4/6/26 07:20

      Ама си гласувал многократно за него . Я помисли пак как се нарича това поведение (ако изобщо разбираш какво намеквам).

      Изтриване
  6. Анонимен3/6/26 12:49

    ВСИЧКИ ЗНАЕМ КАКВО Е НАПРАВИЛ ХАСАНЧО ЗА ГРАДА И КАКВО Е НАПРАВИЛ ЗА СЕБЕ СИ ДОКОГА ЩЕ ГОВОРИМ ИЗМИСЛИЦИ ДРЕБНИ ЧОВЕКА СТАНА МУЛТИ МИЛИОНЕР

    ОтговорИзтриване
  7. Анонимен3/6/26 13:06

    hasane vav koito biznes ima6 raka vav kardjali te mahame ot ortaklaka stiga tolkoz si doil ti ve4e si gospodin nikoi

    ОтговорИзтриване
  8. Анонимен3/6/26 13:59

    Те така му отива, с костюм и лопата.

    ОтговорИзтриване
  9. Анонимен3/6/26 14:36

    Хасана си живурка, а ние да лаеме и си чешиме езика

    ОтговорИзтриване
    Отговори
    1. Анонимен3/6/26 16:00

      Точно така. Зенгинин малъ зюртюн ченесини йорар. Всичко е парлама този със заплати само оградата на къщата в с. Мост неможе да построи стига ни баламосват институциите. Всички са хърсъзи и затова на никой нищо няма да направят. Хайде дане харчат повече държавни пари и да не ни занимават с жлупости. Те първа идва трудното за нормалните работещи граждани. Ит ити ъсърмаз.

      Изтриване
  10. Анонимен3/6/26 19:13

    Недейте така да се отнасяте с Хасан . Все пак е доктор . Всеки не може да бъде .

    ОтговорИзтриване
  11. Анонимен3/6/26 21:17

    А имотното състояние на сегашните първенци на Кърджали как е,има ли промяна откак са избрани да управляват

    ОтговорИзтриване
  12. Анонимен4/6/26 19:52

    Кокошкарска история ,а къде е обвинението за опита да изкопчи от държавата над 9 млн.лева за един парцел край Водното огледало. Реалната цена се оказа около 900 хил.лева. Тогава ДПС с агент Сава бяха силни и му туриха под хасъра преписката.

    ОтговорИзтриване

Съдържанието на 24rodopi.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24rodopi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24rodopi.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24rodopi.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24rodopi.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24rodopi.com не носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK

Важно: Ползвайте материалите в 24rodopi.com, но ако уважавате труда на репортерите ни, които търсят новините на терен, цитирайте сайта. Ако поставите и линк към 24rodopi.com, нищо няма да загубите.

Администраторите на форума на rodopi24.blogspot.com пък призовават за толерантност и спазване на добрия тон под дописките. Те запазват правото си да ограничават или блокират публикуването на мнения.