24rodopi.com/Общество
Близо две години след тежката катастрофа край село Първица, румънски водач ще бъде изправен пред съда.
42-годишният
шофьор е обвинен, че по непредпазливост е причинил смъртта 86-годишен водач.
Припомняме,
че инцидентът стана на 24 август 2024 година. Водач на лек автомобил „ВАЗ“,
включвайки се в главния път за „Маказа“, отнел предимство на лек автомобил
„Шкода“ с румънска регистрация, движещ се в посока Кърджали, при което
възникнало ПТП. Водачът на съветския автомобил загива на място. При произшествието
пострадаха и трима пътници в румънската кола. В хода на досъдебното производство
е било установено, че водачът от Румъния се е движил със 124 километра в час
при ограничение от 60 км/ч в участъка.
„Бай Ахмед е тръгнал с „Лада“-та рано да зареди
бутилки с газ в Подкова. Преди винаги е ползвал стария път - през Шопци, но
днес е решил да мине по главния. Отбивката за Първица е място, където често са
ставали катастрофи. Идващите от „Маказа“ карат с висока скорост и включването в
движението за нас винаги е трудно, и винаги сме внимателни, но тази сутрин се
случи фаталното“, разказа за
24rodopi.com в
деня на инцидента жител на кирковското село Първица.
Делото
вече е насрочено в Окръжния съд в Кърджали.















отбивката е незаконна, ама това не е оправдание за погубения живот...
ОтговорИзтриванеда я затворят, щом е незаконна
Изтриване