24rodopi.com/Общество

Лентата е прерязана и да върви по вода.

Официално бе открита и обновената сграда на бившия Окръжен народен съвет в Кърджали.

Доскоро от покрива падаха разрушени орнаменти, а от Пожарната опъваха ограничителни ленти за минувачите.

Общата стойност на инвестицията е 1 353 698,73 евро, като безвъзмездната финансова помощ от ЕС е  931 595,04 евро, националното финансиране за ДДС е 182 512,32 евро и   собствения принос от Община Кърджали е 239 591,37 евро.

Инвестицията се финансира по линия на Механизма за възстановяване и устойчивост на Европейския съюз, чрез Националния план за възстановяване и устойчивост по процедура за предоставяне на средства чрез подбор на предложения за изпълнение на инвестиция (ПИИ) № BG-RRP-4.020 „Подкрепа за устойчиво енергийно обновяване на публичен сграден фонд за административно обслужване, култура и спорт“ .

Лентата на санираната сграда прерязаха  Ерол Мюмюн - кмет на община Кърджали, Мухаррем Мухаррем – председател на Общински съвет, заместник кметовете Тунджай Шюкрю и Даниел Делчев –  ръководител на проекта, представител на фирмата изпълнител "Сетон" ЕООД.

Сред официалните гости бяха и Ангелина Костова  -началник на РУО,  Метин Хафъзсалим - директор на Дирекция „Бюро по труда“ , Росица Стоянова  -директор на Дирекция „Социално подпомагане“, Йорданка Гочева  -директор на Областна дирекция „Земеделие“, Пета Бумбарова  -началник на общинска служба „Земеделие“, представители на "Екоинженеринг" ЕООД – консултант по строителен надзор на обекта, „Арх Тех Проект” ЕООД -  проектанти  и авторски надзор на обекта, общински съветници, представители на медиите, служители в администрациите и граждани.

„В сградата бяха изпълнени всички предписани мерки за енергийна ефективност – топлоизолираха се покрива и външните стени, бяха подменени остарялата дограма и  осветителните тела. Също така се монтира фотоволтаична инсталация за собствени нужни на администрациите.

В резултат от изпълнението на инвестицията, сградата отговаря на клас на електропотребление "А" и се постига спестяване на първична енергия и намаляване на емисиите въглероден диоксид.

С тази инвестиция ние подобрихме условията за предоставяне на административни услуги на гражданите и модернизирахме условията за работа в петте държавни администрации, които се  помещават в сградата.

Бих искал да благодаря на строителя и консултанта по строителния надзор за положените усилия да приключат обекта в срок.“, посочи в изказването си на церемонията кметът на общината Ерол Мюмюн.

Share To:

24rodopiavtor

Viber

Post A Comment:

0 comments so far,add yours

Съдържанието на 24rodopi.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24rodopi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24rodopi.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24rodopi.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24rodopi.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24rodopi.com не носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK

Важно: Ползвайте материалите в 24rodopi.com, но ако уважавате труда на репортерите ни, които търсят новините на терен, цитирайте сайта. Ако поставите и линк към 24rodopi.com, нищо няма да загубите.

Администраторите на форума на rodopi24.blogspot.com пък призовават за толерантност и спазване на добрия тон под дописките. Те запазват правото си да ограничават или блокират публикуването на мнения.