24rodopi.com/Общество
Лентата е прерязана и да върви по вода.
Официално
бе открита и обновената сграда на бившия Окръжен народен съвет в Кърджали.
Доскоро от покрива падаха разрушени орнаменти, а от Пожарната опъваха ограничителни ленти за минувачите.
Общата стойност на инвестицията е 1 353 698,73 евро, като безвъзмездната финансова помощ от ЕС е 931 595,04 евро, националното финансиране за ДДС е 182 512,32 евро и собствения принос от Община Кърджали е 239 591,37 евро.
Инвестицията се финансира по линия на Механизма за възстановяване и устойчивост на Европейския съюз, чрез Националния план за възстановяване и устойчивост по процедура за предоставяне на средства чрез подбор на предложения за изпълнение на инвестиция (ПИИ) № BG-RRP-4.020 „Подкрепа за устойчиво енергийно обновяване на публичен сграден фонд за административно обслужване, култура и спорт“ .
Лентата на санираната сграда прерязаха Ерол Мюмюн - кмет на община Кърджали, Мухаррем Мухаррем – председател на Общински съвет, заместник кметовете Тунджай Шюкрю и Даниел Делчев – ръководител на проекта, представител на фирмата изпълнител "Сетон" ЕООД.
Сред официалните гости бяха и Ангелина Костова -началник на РУО, Метин Хафъзсалим - директор на Дирекция „Бюро по труда“ , Росица Стоянова -директор на Дирекция „Социално подпомагане“, Йорданка Гочева -директор на Областна дирекция „Земеделие“, Пета Бумбарова -началник на общинска служба „Земеделие“, представители на "Екоинженеринг" ЕООД – консултант по строителен надзор на обекта, „Арх Тех Проект” ЕООД - проектанти и авторски надзор на обекта, общински съветници, представители на медиите, служители в администрациите и граждани.
„В сградата бяха изпълнени всички предписани мерки за енергийна ефективност – топлоизолираха се покрива и външните стени, бяха подменени остарялата дограма и осветителните тела. Също така се монтира фотоволтаична инсталация за собствени нужни на администрациите.
В резултат от изпълнението на инвестицията, сградата отговаря на клас на електропотребление "А" и се постига спестяване на първична енергия и намаляване на емисиите въглероден диоксид.
С тази инвестиция ние подобрихме условията за предоставяне на административни услуги на гражданите и модернизирахме условията за работа в петте държавни администрации, които се помещават в сградата.
Бих искал да благодаря на строителя и консултанта по строителния надзор за положените усилия да приключат обекта в срок.“, посочи в изказването си на церемонията кметът на общината Ерол Мюмюн.
















Post A Comment:
0 comments so far,add yours
Съдържанието на 24rodopi.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24rodopi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24rodopi.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24rodopi.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24rodopi.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24rodopi.com не носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.
24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK