24rodopi.com/Общество
Лентите са прерязани, менчетата с вода са плиснати – 37 216 квадратни метра свършена работа.
Жилищните
кооперации във „Възрожденци“ са готови. Санирането по Националния план за
възстановяване и устойчивост приключи успешно.
Финалът
на дейностите по блокове 42, 45, 55 и 56 бе официално „пресечен“ от кмета на
Кърджали Ерол Мюмюн.
Общата
стойност на проектите за въвеждане на енергийна ефиктивност за четирите сгради
бе 4 471 686 евро или 8 745 859 лева.
Кметът
благодари на строителите, както и консултантите по надзора за
положените усилия да приключат обектите
в срок и с необходимото качество.
„Също
бих искал да благодаря специално на собствениците на апартаменти в блока и на
живущите за проявеното търпение, съпричастие и оказаното съдействие по време на
строителството!
Надявам се, че ще се възползват от създадените
по-добри условията и качеството за живот в сградата. На добър
час и се надявам, че дълго ще се радвате на резултатите от въведените мерки за
енергийна ефективност!“,
пожела Ерол Мюмюн.
В
резултат от изпълнението на инвестициите, сградите отговарят на клас на
електропотребление "В", постигат се над 30 % спестяване на първична
енергия.
С
дейностите са обновени общо 37 216 квадратни метра жилищна инфраструктура по
четирите сгради.















Браво ,дано да продължи тая програма и нас да санират!Всички панелни блокове трябва да се санират! Браво на кмета!
ОтговорИзтриване