24rodopi.com/Общество

Тур на инвестициите в Кърджали. Един маратон по рязане на ленти и откриване на ремонтирани сгради. По-красиви, по-модерни, по-енергоспестяващи емблематични здания за областния град. Инвестиции на обща стойност 6 529 408 евро, като собственият принос на Общината е в размер на 1 157 526 евро.

Беше като мечта

„Нашите деца са най-важни! И те имат нашето уверение, че ще направим всичко възможно, дори и невъзможното, за да приключим и втория етап, за да могат те да разполагат с най-модерната спортна зала в Южна България“.

Това обеща кметът на Кърджали Ерол Мюмюн, който откри ремонтираната сграда на зала „Арпезос“.

Една дълго чакана инвестиция, чакана от десетилетия, през които сградата се рушеше и ставаше опасна за всички спортуващи.

Първият етап приключи, като за ремонт и въвеждане на мерките за енергийна ефективност са вложени 1 308 857,64 евро.

„Белия кораб“ с нови „платна“

По-добри условия за служителите, по-добри условия за административно обслужване на гражданите.

Ремонтът на „Белия кораб“ приключи успешно, а кметът на Кърджали Ерол Мюмюн преряза лентата на превърналата се в символ на града сграда.

Чрез въведените мерки за енергийна ефективност, зданието придобива най-високата степен за електропотребление – клас „А“.

Емблематичната сграда е работно място за стотици служители на Общината, Областна администрация, Регионалната дирекция на пожарната, Сметната палата.

Общата стойност на инвестицията е  1 324 043,60 евро.

Тя се рушеше, падаха елементи...

Официално бе открита и обновената сграда на бившия Окръжен народен съвет в Кърджали. Доскоро от покрива падаха разрушени орнаменти, а от Пожарната опъваха ограничителни ленти за минувачите. След вложени 1 353 698,73 евро – сградата е с нова и енергоспестяваща визия.

Открита бе и ремонтираната сграда на ДГ „Ян Бибиян“ – инвестиция на стойност 972 923,78 евро.

Лента и концерт

Турът ще приключи късно днес с откриването на обновената сграда на Дома на културата. Ремонтът там е за 1 569 887,17 евро.

Ден преди това, в сряда, бяха открити и санираните 4 блока в квартал „Възрожденци“, на обща стойност 4 471 686 евро.

Share To:

24rodopiavtor

Viber

Post A Comment:

3 comments so far,Add yours

  1. Анонимен25/6/26 16:33

    Хората са лоши не заслужават нищо освен Хасан Азиза

    ОтговорИзтриване
  2. Анонимен25/6/26 16:41

    6 милиона пари ли са.

    ОтговорИзтриване
  3. Анонимен25/6/26 18:23

    Кмете, оправи тротоара на Беломорски пред бл. Марица и Арда. Трети месец е разкопан. Има възрастни хора там, ще стане беля и тогава ще ви побъркат от обезщетения и дела.

    ОтговорИзтриване

Съдържанието на 24rodopi.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24rodopi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24rodopi.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24rodopi.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24rodopi.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24rodopi.com не носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK

Важно: Ползвайте материалите в 24rodopi.com, но ако уважавате труда на репортерите ни, които търсят новините на терен, цитирайте сайта. Ако поставите и линк към 24rodopi.com, нищо няма да загубите.

Администраторите на форума на rodopi24.blogspot.com пък призовават за толерантност и спазване на добрия тон под дописките. Те запазват правото си да ограничават или блокират публикуването на мнения.