24rodopi.com/Общество
„Това е голям проблем и ние го отчитаме. Решението е изграждане на кръгово кръстовище, което да замени светофарната уредба“.
Това е получил като отговор от гръцка страна на поставените
въпроси относно дългите опашки на кръстовището край Комотини областният
управител на Кърджали Бисер Николов.
Той е поставил проблема лично пред префекта на Източна
Македония и Тракия Христодулос Топсидис, съобщи за 24rodopi.com Николов.
След влизането в Шенген и края на проверките на границата,
именно прословутият светофар се оказа главен „трафикообразуващ“ фактор.
„Зелената светлина е толкова кратка, че преминават едва по 3-4
автомобила. Изчакването на останалите пък е по 2-3 минути. При този интензивен
трафик, и без висене на ГКПП „Маказа“, за това време се образуват на моменти
километрични колони“, се оплакват водачи още от миналото лято.
Изграждането на кръгово обаче ще отнеме време и
най-оптимистичният срок за това вероятно ще бъде от следващия летен сезон.















Господин Босер Николов оправихме Кърджали мислиме проблема чак в Комотини ли?какво ще правиме нашето кръгово на автогарата?защо не махате синята зона пред вейкато посока автогара там поне 150м трябва да е забранено за паркирането,а светофара в Веселчане завиващи за възрожденци 13 секунди за зелено дето преминават най мн 4 коли а задръстването е чак горе до разрушена къща.който тръгнал за Гърция ще си търпи обаче ние всеки ден сме в кърджали това за нас е нетърпимо нека да мислите за нашите модерни светофари поне да увеличите секундите.според мен това не е чак толкова сложно нещо
ОтговорИзтриванеКакто светофара в Веселчане и там преминават 3,4 коли но това не е проблем за кърджалийци защото ние сме търпеливи!!!!
ОтговорИзтриванеКакто светофара в Веселчане и там преминават 3,4 коли но това не е проблем за кърджалийци защото ние сме търпеливи!!!!
ОтговорИзтриванеminavayte ot komothini ba gulu
ОтговорИзтриванеВместо да се бърка в пътищата на чужда страна да види пътищата в Кърджали. Колко затворени пътища има, колко са за ремонт, колко едно лентови пътища има както каза Демерджиев. Всичко ни е на четири колела и ще оправим гръцките пътища
ОтговорИзтриванеАбе оправете си тукашните батаци,там да си му мисли византиеца.Вместо с този префект идете и говорете с тукашните ресорни министерства,а не да се тупка топката,стига с този спорт -бягане на място.
ОтговорИзтриванеЕдно кръгово на мола в Гледка,всички обръщат пред завод Орфей
ОтговорИзтриване