24rodopi.com/Общество
Членове на Клуба на пенсионера в Ардино посетиха в Момчилград за първи път мемориалната къща на легендарния щангист Наим Сюлейманоглу, който записа името си в спортната история със златни букви.
Хората от златната възраст разгледаха къщата - музей с голям
интерес и вълнение, запознавайки се с живота, забележителната спортна кариера и
изключителните постижения на един от най-великите щангисти на планетата.
Научиха повече за приноса на трикратния олимпийски шампион към световната
спортна история и за наследството, което оставя след себе си. По време на
посещението пенсионерите от Ардино изразиха своето уважение и признателност към
Наим Сюлейманоглу, като споделиха, че шампионите никога не умират. „Те остават
завинаги в сърцата ни“, заявиха те.
В събота членовете на Клуба на пенсионера в Ардино
организираха еднодневна екскурзия по маршрута Ардино – Неделино – Златоград –
Бенковски – джамията на 7-те девойки в Подкова – Момчилград. Ардинските
пенсионери се поклониха и отслужиха молитва и на гробовете на 20-месечната
Тюркян, която е една от най-малката жертва на т.нар. „Възродителен процес“ и
Айше Хасан.
Пътуването беше осъществено с финансовата подкрепа на
анонимни дарители от Ардино. Ръководството на Клуба на пенсионера в Ардино
изразява искрена благодарност към дарителите за техния благороден жест и
оказаната подкрепа.
Гюнер ШЮКРИ, Ардино














Браво!
ОтговорИзтриванеКъде са клубовете от другите градове?