24rodopi.com/Общество

„Кмете, дай пет!“ – така посрещнаха децата Ерол Мюмюн в ДГ „Ян Бибиян“.

Не само, че даде "пет", а доста повече.

Общата стойност на инвестицията е 972 923,78 евро. 

На официалната церемония днес   лентата  на обновеното детско заведение   прерязаха кметът на община Кърджали Ерол Мюмюн, председателят на Общински съвет Мухаррем Мухаррем, заместник кметовете Даниел Делчев и Тунджай Шюкрю, управителят на фирмата-изпълнител на обекта „Три Груп Инвест” ЕООД Тунджай Тахир.

Гости на събитието бяха  Йълмаз Мурад - управител на „Топ надзор 81” ЕООД - консултант по строителен надзор на обекта,  комисар Николай Кирилов– директор на Регионална дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението"-Кърджали; Ангелина Костова - началник на РУО-Кърджали, д-р  Виктор Кирчев, директор на РЗИ, общински съветници.

По проекта са изпълнени  мерки за енергийна ефективност на сградата, извършен е  основен ремонт на електрическата и ВиК инсталации, обновени са помещенията, осигурена е достъпна среда и е  благоустроено дворното пространство.  Закупено, доставено  и монтирано е ново оборудване за нуждите на детското заведение.

В изказването си кметът на община Кърджали Ерол Мюмюн посочи, че осигуряването на подходящи условия за развитие и грижата за децата и подрастващите е най-важният приоритет за Община Кърджали и реализирането на инвестицията  в ДГ „Ян Бибиян“  показва, че това не са само намерения.

„Изградихме съвременна, мотивираща, иновативна и енергийно ефективна среда в детското заведение. С всички тези дейности осигурихме здравословни и качествени условия за обучение в детското заведение. Занапред децата ще се обучават в привлекателна и мотивираща среда.

Бих искал да благодаря на строителя и консултанта по строителния надзор за положените усилия да приключат обекта качествено и в срок. Също така искам да благодаря на учителите и служителите в детската градина за проявеното разбиране и оказаното съдействие по време на строителството.“, каза кметът Ерол Мюмюн.

Директорката на детското заведение Диана Соколова благодари на кмета на общината за подкрепата, съдействието и грижата за бъдещето на децата и му връчи благодарствено послание.

Share To:

24rodopiavtor

Viber

Post A Comment:

0 comments so far,add yours

Съдържанието на 24rodopi.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24rodopi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24rodopi.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24rodopi.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24rodopi.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24rodopi.com не носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK

Важно: Ползвайте материалите в 24rodopi.com, но ако уважавате труда на репортерите ни, които търсят новините на терен, цитирайте сайта. Ако поставите и линк към 24rodopi.com, нищо няма да загубите.

Администраторите на форума на rodopi24.blogspot.com пък призовават за толерантност и спазване на добрия тон под дописките. Те запазват правото си да ограничават или блокират публикуването на мнения.