24rodopi.com/Общество

Младежкият център в Кърджали. Новото бижу в сърцето на парк „Горубсо“, което се издига на мястото на онези мрачни останки на бившия Младежки дом.

Строителството върви по график.

Припомняме, че първата копка бе направена през октомври м.г.

Кметът Ерол Мюмюн заби кирката и даде начало на изграждането на тази дълго чакана инвестиция в парк „Горубсо“. Архитектурното решение пък ще бъде уникално за страната.

„Полагаме основите не само на една сграда, а на бъдещето за младите хора. Този център ще даде нови възможности за развитие и изява на поколения кърджалийци“, заяви тогава кметът.

Персоналът на центъра вече работи, организирайки десетки инициативи.

Центърът ще обхване млади хора между 15 и 29-годишна възраст.

„Ще развива дигитални умения и предприемачески дух за 1200 потребители, като над 200 от тях ще бъдат от уязвими групи. Нека тази първа копка е една първа стъпка за по-добро утре на младите хора“, пожела през октомври м.г. Ерол Мюмюн.

Инвестицията е в размер на 4 299 999,85 лева.

 

Share To:

24rodopiavtor

Viber

Post A Comment:

7 comments so far,Add yours

  1. Анонимен22/6/26 22:45

    Сега около бижуто да оправят алеите пейки и лампи може и розариума

    ОтговорИзтриване
  2. Анонимен22/6/26 23:07

    Много се радвам! Тази сграда беше един от символите на града ни,място където децата се учеха на танци,изкуства! Браво за това,че най сетне е ремонтирана!!

    ОтговорИзтриване
  3. Анонимен23/6/26 00:52

    Ех, спомени. Събота вечер дискотека, всички ученици са там. Атлито DJ, Модерни танци, Рок Група Пулс,Група за политически песни, Компютърен клуб, Бридж Клуб, Кръжок по фотография, Тонито в барчето, Станчо брадата и Вальо цер ери на входа.

    ОтговорИзтриване
  4. Анонимен23/6/26 06:20

    Отлична работа на Архитектите и Изпълнителите! Благодарности на кмета Ерол Мюмюн и екипа участвал в реализирането на проекта! Пожелавам да помогне на много млади хора в тяхното развитие!

    ОтговорИзтриване
  5. Анонимен23/6/26 07:53

    Кога е откриването..

    ОтговорИзтриване
  6. Анонимен23/6/26 09:16

    Ръката, дето днес държи перото,преди секунда е копала ров.
    И тъкмо там, на дъното, в окото,покълва най-суровата любов.
    Разрухата е просто стъпало.
    Крахът е миг, предхождащ песента.
    Защото всичко, дето е боляло,сега се ражда в нова чистота.

    ОтговорИзтриване
  7. Анонимен23/6/26 12:47

    Браво на кмета и на екипа му! Време е да се обърне внимание на зелените площи в града и да се ремонтират парковете и алеи около огледалото, които са голямо богатство, но не са поддържани. Нека покажем на всички, че кметът на Кърджали работи за хората, въпреки клеветите върху него!

    ОтговорИзтриване

Съдържанието на 24rodopi.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24rodopi.com, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24rodopi.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24rodopi.com.
Използването на графични и видео материали, публикувани в 24rodopi.com. е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.
24rodopi.com не носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите.
Администраторите на блог-форума запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.


24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK I 24rodopi - FACEBOOK

Важно: Ползвайте материалите в 24rodopi.com, но ако уважавате труда на репортерите ни, които търсят новините на терен, цитирайте сайта. Ако поставите и линк към 24rodopi.com, нищо няма да загубите.

Администраторите на форума на rodopi24.blogspot.com пък призовават за толерантност и спазване на добрия тон под дописките. Те запазват правото си да ограничават или блокират публикуването на мнения.